Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Птоз верхньої повіки після «Диспорту» - що робити?

Птоз верхньої повіки після «Диспорту» - що робити? Незважаючи на малу травматичність і мінімальну кількість побічних явищ після використання ін'єкційних методик корекції мімічних зморшок, вони все ж є. Так введення «Диспорту» може стати причиною косметичного дефекту - птозу верхньої повіки.

Засобів, щоб повністю убезпечитися від неприємного наслідку ін'єкцій нейротоксину, немає. Але зменшити ризик розвитку ускладнення можна, якщо скористатися рекомендаціями лікарів «Клініки пластичної косметичної хірургії» в Полтаві. Багатий досвід, висока кваліфікація фахівців клініки знижують до мінімуму ймовірність появи побічних ефектів після введення препарату і дають необхідні рекомендації для запобігання негативним явищам.

Чому ін'єкції токсину викликають птоз повік?

Фізіологічних механізмів, що призводять до опущення верхньої повіки після уколів «Диспорту» всього два:

 1. Надмірне розслаблення м'язів після процедури. При цьому може спостерігатися супутнє опущення брови, що посилює асиметрію обличчя.
 2. Порушення відтоку венозної крові і лімфатичної рідини через слабкий тонус м'язів. Стан супроводжується сильним набряком чола і повік, що призводить до зміщення тканин, які «поважчали».

Зовнішні прояви цих ситуацій дуже схожі, але лікувати ускладнення доводиться зовсім по-різному. Визначити причину опущення під силу тільки лікарю, тому самолікування, яке ґрунтується на сумнівних дружніх порадах, вкрай не рекомендовано.

Хто винен?

Птоз верхньої повіки після «Диспорту» - що робити? Якщо після ін'єкції «Диспорту» виникають неприємні наслідки, не потрібно відразу ж покладати провину на лікаря, який проводив процедуру. Підвести може і ваш власний організм. Факторами, що підвищують ризик опущення тканин, виступають:

 1. Індивідуальна чутливість до препарату. Велика кількість повторюваних ін'єкцій збільшує ймовірність появи небажаних ефектів. Опущення може виникати через 3-4 або більше процедур. Максимального значення ризик розвитку птозу досягає після 8-10 курсів ін'єкцій «Диспорту», які регулярно проводилися протягом трьох-чотирьох років без періоду відновлення м'язової рухливості. Якщо брови, лоб або тканини навколо очей опустилися один раз, косметологи вважають за краще використовувати в подальшому альтернативний спосіб омолодження або звузити зони корекції препаратом.
 2. Перевищення необхідної дози. Неправильне розведення, недбалі уколи або слідування тенденції працювати з високими дозами «Диспорту» часто призводять до появи неприємних наслідків у вигляді візуального зміщення тканин верхньої третини обличчя.
 3. Уколи «по точках». Недосвідчені косметологи, коли бояться помилитися, вважають за краще діяти за завченими схемами, не враховуючи анатомічні особливості обличчя пацієнта. Одна зі схематичних точок постановки ін'єкції «Диспорту» знаходиться всього в 1 см від внутрішнього краю брови. Але розташування самих брів у людей різне, тому є ризик ввести препарат в лобовий м'яз або якусь частину кругового м'яза очниці. Відповідно результат ін'єкцій виходить далеким від задуманого, а куточок ока неминуче повзе вниз.
 4. Тонкощі дифузії препарату в м'яких тканинах. Після ін'єкції «Диспорту» речовина поширюється по довколишнім тканинам, які розташовані близько до точки уколу. Високий рівень дифузії препарату часто супроводжується паралічем не тільки цільових, а й оточуючих м'язів.

Симптоми і наслідки опущення верхньої повіки

Птоз тканин обличчя не помітити досить складно. Куточок повіки опускається нижче, візуально зменшуючи розміри ока. Процес опущення триває по-різному і може супроводжуватися зміною положення брови або тканин чола. Виявити ознаки птозу, зазвичай, можна через 2-3 дні після процедури, але іноді побічний ефект з'являється пізніше (через 1-2 тижні). Опущення тканин може бути:

 • одностороннім, що зачіпає тільки одне око;
 • двостороннім.

Також птоз буває:

 • частковим - при розміщення краю повіки на рівні верхньої третини зіниці;
 • неповним - закривають близько половини зіниці;
 • повним - з повністю перекритою зіницею.

Разом з птозом можна спостерігати:

 • асиметрію обличчя через зміни видимого розміру очної щілини, прикритої повікою, і зміщення положення брів;
 • хронічне подразнення рогівки ока через порушення кліпання;
 • виникнення відчуття важкості в зоні повіки або чола. Поява звички закидати голову для отримання нормального огляду;
 • сльозотеча через параліч окремих фрагментів кругового м'язу. При поширенні дії препарату на окорухових м'язах можливий розвиток косоокості і зниження гостроти зору.

Як позбутися птозу після введення Диспорту?

Птоз верхньої повіки після «Диспорту» - що робити? Щоб впоратися з небажаними наслідками процедури омолодження, пацієнтам, в більшості випадків, достатньо почекати. Птоз оборотний, і вже через кілька тижнів повіка, яка змінила своє положення, може повернутися в потрібну позицію. Але так буває не завжди: іноді процес відновлення займає близько півроку, і завершується разом із закінченням терміну дії «Диспорту».

Щоб хоча б частково позбутися естетичного дефекту, можна:

 1. Ввести ін'єкцію нейротоксину в волокна м'язу, що опускає верхню повіку. Це призводить до врівноваження сили м'язів-антагоністів і нормалізації кліпання. При незначному птозі ввести малу дозу «Диспорту» можна в мускулатуру, яка утримує брову, на стороні, протилежній проблемній повіці.
 2. Приймати препарати, що сприяють швидкому відновленню рухливості мускулатури обличчя і зміцненню м'язових волокон. Подібні медикаменти призначаються курсом і приносять видимий результат тільки при легкому ступені птозу повіки.
 3. Використовувати фізіотерапію. Стимуляція мускулатури фізіотерапевтичними методами (мікрострумами, міостимуляцією) скорочує термін відновлення після невдалої процедури. Також можливий вплив теплом, але такі процедури часто супроводжуються виникненням набряклості.
 4. Пластика повік не використовується при птозі тканин обличчя після введення «Диспорту». Якщо перераховані вище методи не допомогли позбутися естетичного дефекту, доведеться чекати стільки, скільки потрібно для самостійного повернення м'язів в нормальний стан.

Як не допустити опущення повіки?

Для зведення до мінімуму ризику розвитку птозу після ін'єкційного омолодження слід:

 1. Звертатися тільки до дипломованих лікарів, які мають достатній досвід. Кваліфікований лікар не допустить перевищення дози або випадкового введення препарату не в той м'яз.
 2. Відкласти проведення процедури, якщо помітили легкі неврологічні симптоми: невелику асиметрію обличчя після напруженого дня, видиме «старіння» рис при втомі. Зайве перенапруження м'язових волокон може стати причиною непередбачуваної реакції на укол нейротоксину.
 3. Дотримуватися всіх лікарських рекомендацій в відновлювальний період (не терти, не масажувати обличчя, не відвідувати лазню, сауну, обмежити фізичну активність). Підвищення температури тіла здатне викликати набряклість, що приводить до тимчасового опущення ослаблених тканин.

Поява птозу - не означає обов'язкової відмови від «Диспорту». При бажанні продовжувати омолодження цим методом лікар змінить тактику введення препарату, щоб ви могли і далі насолоджуватися молодістю і красою.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
31-10-2018
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Ринопластика - одна з найбільш затребуваних пластичних операцій. До хірургічної зміни форми носа однаково часто звертаються як жінки, так і чоловіки. За допомогою досвідченого хірурга можна прибрати ненависний горбочок, щоб ніс мав більш благородну прямоту, змінити форму кінчика, випрямити носову перегородку, тим самим не порушити або навпаки покращити дихальну функцію.
Розкішне декольте завжди було гордістю жінок. Але в красі делікатної зони форма і розмір грають зовсім не вирішальні ролі. Основна запорука краси бюсту - його здоров'я. На стан грудей сильно впливає вироблення гормонів. Зміни гормонального фону, які наступають в організмі жінки після 40 років, сильно позначаються на здоров'ї молочних залоз. Уникнути типових проблем, зберегти красу зони декольте можна, прийнявши профілактичні заходи.
Красиві ніжки - мрія будь-якої дівчини. Додати гармонійності силуету гомілок можна за допомогою сучасних методик - ліпофілінга або круропластики. За допомогою нескладної пластичної хірургії можна усунути такі дефекти, як Х-подібні ноги та О-подібні. Коригуючи форму та об`єм гомілок, можна досягти класичної симетрії. Кожен з методів відомий своєю ефективністю.
Невпевненість в собі і комплекси часто починаються з непривабливої зовнішності. Сучасна пластика дозволяє змінити природні дані у кращий бік. Наприклад, можна зробити контур обличчя чіткішим за допомогою нитяного ліфтингу, прибрати капловухість можна за допомогою отопластики, а додати гармонії обличчю можна змінивши форму мочки вуха. Переваги пластичної операції: Швидко. Хірургічна процедура триває в середньому півгодини-годину під місцевою анестезією.
Глянцеві журнали, фільми і відеопередачі щодня демонструють найкрасивіших світу цього. Безліч зірок шоу-бізнесу, акторів, актрис і інших артистів стають іконами для наслідування. А все тому, що їх зовнішність - це пропорційні риси та симетрія. Але не всі знаменитості з народження мають ідеальні риси. Деякі з них всього лише змінили форму вух, позбувшись капловухості за допомогою пластики вушних раковин.