Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Пластика кінцевого відділу носа

Ніс центральна частина обличчя та його форма прямо впливає на гармонійний вигляд людини. Завдяки сучасній пластичній хірургії можна оперативно усунути будь-які його дефекти, зменшити розміри та відновити пропорції. Такі операції проходять безпечно та швидко, ринопластика зараз одна затребуваних процедур. Великою популярністю користується і контурна пластика носа

Різновиди ринопластики

Ринопластика відноситься до естетичної корекції, яка не має суворого вікового цензу та доступна за ціною. За спостереженнями фахівців Клініки пластичної косметичної хірургії у Києві та Полтаві, вік пацієнтів, які бажають отримати цю послугу, укладається у 16-75 років. Літні жінки часто звертаються за корекцією носогубних складок.

Пластичні хірурги в залежності від складності майбутнього виправлення носа можуть запропонувати два варіанти ринопластики:

 • Відкрита пластика носа, що передбачає лікарям доступ до району колумели (шкірна складка, що розділяє ніздрі). За допомогою такого втручання хірург може ретельно відсепарувати навіть дрібні носові зони. Відкрита ринопластика проводиться за необхідності проведення складних операцій, після яких залишається непомітний рубчик.
 • Закрита ринопластика це операція, яка проводиться всередині ніздрі. При проведенні лікар використовує спеціалізований інструментарій, за допомогою якого акуратно відокремлює шкіру від хрящової та кісткової тканини. У більшості випадків перевага надається саме цій методиці, яка передбачає мінімум відновлювального періоду та не залишає слідів.

Який варіант виправлення форми носа використовувати, вирішується на першій консультації після огляду пацієнта. Основним чинником, що впливає на вибір методики, стає ступінь деформації носа. Для посилення ефекту деяким пацієнтам ми рекомендуємо провести процедуру видалення грудок Біша

Показання до операції

Найчастіше жінки звертаються до нас по естетичну, корекційну ринопластику, бажаючи прибрати горбинку, зменшити розмір носа, а чоловіки бажають відновити його функціональність після перелому. Ще одна причина для операції медичні показання (наприклад, викривлення перегородки, що провокує утруднення дихання та головний біль).

До загальних показань операції є:

 • непропорційність носа по відношенню до рис обличчя;
 • викривлення (вроджене або набуте після перелому) носової перегородки;
 • деформація кістково-хрящових частин носа;
 • яскраво виражена асиметрія, велика горбинка.

До нашої клініки звертаються пацієнти (як жінки, так і чоловіки) та з проханням покращити раніше проведені невдало операції. Пластика носа допомагає відновлювати втрачені функції цього органу та підвищувати його естетичний вигляд.

Протипоказання до ринопластики

Протипоказання до такої процедури ідентичні до заборон на проведення стандартних пластичних операцій. До таких відносяться серцево-судинні патології, тяжкі стадії цукрового діабету, наявність інфекційних захворювань та проблем зі згортанням крові. Також ми не рекомендуємо проводити ринопластику пацієнтам молодого віку (до 18-20 років) через ще не повністю сформовану хрящову тканину.

1
Підготовка
 • Попередня консультація хірурга.
 • За дванадцять днів до операції пройти лабораторне обстеження, список аналізів
2
Процес
 • розмітка
 • відшарування тканин
 • операція
 • накладення гіпсової пов'язки на 7 днів
3
Реабілітація
 • Термін ранньої реабілітаціі- 1 місяць, про повну реабілітацію можна говорити через 3-6 місяців після операції

Підготовка до операції та її етапи

При першому зверненні клієнт консультується з лікарем, який вислуховує скарги, проводить огляд та за його результатами приймає рішення щодо необхідності операції, озвучуючи ціну корекції носа.

До процедури виправлення носа пацієнтові доведеться здати низку аналізів та пройти кілька обстежень:

 • аналізи крові (клінічний, на біохімію, рівень електролітів, глюкози), коагулограма, тести на RW, НВS, ВІЛ та HCV;
 • ПЛР-тест на виявлення коронавірусу;
 • аналіз сечі (загальний);
 • електрокардіограма;
 • рентген (КТ) грудної клітки;
 • УЗДГ судин ніг (або УЗД вен);
 • КТ приносових пазух.

При виявлених відхиленнях від стандартів норми пацієнт проходить додаткову консультацію з такими фахівцями, як флеболог, кардіолог та ЛОР. У багатьох наших пацієнтів постає питання щодо наркозу. Ринопластика може проводитися під декількома варіантами знеболювання – це місцева анестезія, внутрішньовенний та ендотрахеальний спосіб. Який саме тип наркозу підходить саме вам, визначає лікар.

Сама процедура складається з кількох етапів:

 1. Підготовка, що складається з консультації спеціаліста та проходження обстежень та здачі аналізів. На цьому етапі пацієнт дізнається і скільки коштує операція.
 2. Проведення операції, час процедури залежить від складності та обсягу втручання, зазвичай він займає кілька годин.

Найважливішим та найвідповідальнішим етапом в операції стає реабілітаційний період. Саме від того, наскільки чітко виконуватимуться вказівки лікаря та залежатиме складність реабілітації та її терміни.

Час операції
1-1,5 години
Тип анестезії
загальний наркоз
Стаціонар або амбулаторно
необхідно перебування в стаціонарі як мінімум одну добу після операції
Реабілітація
Термін ранньої реабілітаціі- 1 місяць, про повну реабілітацію можна говорити через 3-6 місяців після операції

Реабілітаційний період

Відновлювальний процес пацієнта після ринопластики умовно поділяється на кілька етапів. Період ранньої реабілітації становить близько 30 днів, про повне відновлення людини можна говорити лише через 3-6 місяців з моменту операції.

Розглянемо кожен період докладніше:

 1. Перший тиждень первинна реабілітація протягом якої сходить набряк з носа. З набряклістю стикаються всі хворі після ринопластики, тоді як поява великих гематом досить рідкісне явище. Перші 7 днів найскладніший і найболючіший період. Після виписки з клініки пацієнт зобов'язаний щодня обробляти шви антисептиками та приймати призначені лікарем медичні препарати. Сама носова порожнина промивається соляним розчином для усунення утворення скоринок і видалення слизу.
 2. 7-12 добу, у цей час забирається гіпсова лангетка, знімаються шви та додаткові силіконові сплінти. Зараз пацієнт може зрозуміти, яким буде новий ніс, але треба враховувати, що це ще не остаточний результат. У цей період відзначається значне поліпшення загального стану, набряклість може зберігатися на кінчику носа та його схилах.
 3. 3-4 тиждень помітно покращується форма прооперованого носа, а в більшості людей йдуть усі видимі ознаки операції зі зменшення носа. Цей період є одним із найважливіших при відновленні. Пацієнтам необхідно проводити певні фізіотерапевтичні заходи.
 4. 3 місяці з моменту операції пацієнт може повною мірою оцінити форму виправленого носа, але рубцева тканина все ще продовжує формуватися. Цей процес триватиме до року.

Пацієнту дозволяється вести звичний спосіб життя (займатися спортом, відвідувати басейн, сауну, засмагати тощо) через 3 місяці з моменту пластичної операції на носі. А за півроку дається дозвіл і на проведення різних косметологічних заходів у носовій області. Через рік на окремих ділянках можуть зберігатися невеликі ущільнення, візуально вони непомітні і поступово розсмоктуються.

Також ми хочемо докладно зупинитись на деяких моментах, з якими часто стикаються наші пацієнти після ринопластики:

Запах у носі після ринопластики

Багато пацієнтів скаржаться, що відразу після ринопластики з'являється неприємний запах із носа, зазвичай вони супроводжуються рідкими або слизовими виділеннями. Найчастіше це цілком звичайне явище при відновленні, яке має викликати паніку. Але при появі такої симптоматики краще отримати додаткову консультацію лікаря.

Застуда після ринопластики

Головна ознака ГРВІ або ГРЗ закладеність носа через рядне виділення слизу та внутрішніх набряків м'яких тканин. Якщо застуда наздогнала вас у період після нещодавно проведеної ринопластики носа, прийміть запобіжні заходи. При хворобі необхідно акуратно промивати пазухи носа фізрозчином та приймати препарати антигістамінного ряду (для зняття набряклості). Обов'язково добре зволожте та охолодіть повітря у житловому приміщенні.

Щоб не отримати серйозних ускладнень після ринопластики у вигляді розриву швів і подальшої деформації носа, категорично не можна:

 • сильно висмаркуватися;
 • передавлювати ніздрі;
 • затискати носовий кінчик;
 • чхати при закритій ротовій порожнині.

Будь-які дотики до прооперованого носа при застуді повинні бути дуже м'які та легкі. Звичайно, необхідно отримати й індивідуальні рекомендації від лікаря і строго слідувати їм.

Загальні застереження після корекції носа

Відразу після операції хірург детально пояснить кожному пацієнту, як поводитися і що робити в період відновлення.

Окрім індивідуальних рекомендацій, можна виділити і кілька загальних, яким слідують всі без винятку прооперовані:

 • волосся дозволяється мити лише через 3-4 дні (існує ризик кровотечі) після операції на носі;
 • перші дні після корекції носа, уникайте фізичного навантаження, легкі вправи можна проводити через 3-4 тижні, а от важкою фізичною працею дозволяється займатися не раніше, ніж через 5-6 тижнів;
 • включити у своє життя звичні заняття у спортивних залах можна за 1-1.5 місяці;
 • Висмаркуватися дозволяється тільки через місяць, до цього моменту промивайте ніс теплим сольовим розчином (або фізрозчином);
 • дуже обережно чистіть зуби;
 • намагайтеся менше говорити, щоб не напружувати м'язи обличчя, від сміху краще утриматися в перші дні після пластики носа;
 • від носіння окулярів доведеться відмовитись і перейти на лінзи протягом 2-3 тижнів після операції на носі.

У більшості випадків, за відгуками пацієнтів, відновлювальний період після корекції носа проходить гладко та без ускладнень. Вже через 1-2 години після ринопластики носа пацієнт може самостійно їсти, проводити необхідні гігієнічні процедури. Турунди, що заважають диханню, не використовуються нами, оскільки вони погіршують загальний стан пацієнта та утрудняють реабілітаційний процес.

Які можуть бути ускладнення

Після ринопластики можуть відзначатися поява сильної набряклості в районі корекції, яка супроводжується закладеністю пазух носа. Іноді з'являються гематоми та великі синці, але вони зазвичай йдуть на 10-12 добу після операції.

Скільки коштує пластика носа

Наша клініка Пластичної та косметичної хірургії пропонує відмінний сервіс для клієнтів. Ми працюємо з індивідуальним підходом до кожного, гарантують сприятливий результат операцій наші досвідчені лікарі, які мають спеціалізовану професійну підготовку. До особливостей нашої клініки належать і доступні ціни, що робить її однією з провідних та популярних в Україні, куди бажають отримати запис мешканці не лише Полтави та Києва, а й інших міст.

Дізнатися вартість ринопластики можна на першій консультації, де лікар оцінить складність роботи і розробить максимально щадний для вас шлях проведення ринопластики. Запис на прийом ведеться на сайті компанії або при зверненні до нашого центру по телефону. На порталі ви можете ознайомитися з відгуками пацієнтів після пластики носа.

Схожі послуги

Ціни на ринопластику

Пластика кінцевого відділу і крил носа
Корекція крил носа
12 000 ГРН
Пластика кінцевого відділу носа
27 000 ГРН
Пластика колумели
12 000 ГРН

Відгуки наших пацієнтів про послугу пластики носа

Юлія

26 листопада 2021 р. 16:49
Відгук перекладено з російської мови автоматично

Дуже вдячна Ільї Юрійовичу! Результат супер! Лікар від Бога, і людина дуже хороша! Також велике дякую персоналу, привітливі та турботливі!

Татьяна

14 жовтня 2021 р. 18:55
Відгук перекладено з російської мови автоматично

Дорогий Ілля Юрійович!!!! Хочу висловити вам величезну подяку за мій новий носик і всі операції що я у вас робила !!!! Сказати що я задоволена-це нічого не сказати !!! Я просто щаслива від результату Вашої роботи !!!! Дякую за ваші золоті руки !!!!!! На всі 1000% рекомендую !!!!!!

Наталья

28 квітня 2021 р. 19:06
Відгук перекладено з російської мови автоматично

Зробила ринопластику. Місцевий наркоз. Було страшно. АЛЕ !!!!! Результат супер !!!!! Сьогодні зняли гіпс. Просто восторг !!! Хірург Слюсарев Ілля Юрійович чудовий лікар, і прекрасна людина, спасибі Вам велике !!!! Леся Федорівна, спасибі Вам за розуміння! Дівчата медсестри спасибі за турботу! Клініка відмінна! Працюють професіонали і дуже хороші люди !!!!

Лидия

16 березня 2020 р. 11:17
Відгук перекладено з російської мови автоматично

Добридень! Висилаю фото після операції. Я розумію, що результат ще не остаточний і ніс буде міняти форму з часом. Ліва ніздря трохи опущена і мене цікавить наявність маленької горбинки. Вона так і залишиться? Дуже вдячна всьому персоналу і величезне спасибі Іллі Юрійовичу, що виконав мою мрію. Носик мені дуже подобається і тішить мене.

Переглянути всі відгуки