Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Пластика вушних раковин (отопластика)

Пластика вушних раковин (отопластика) в Полтаві, Києві та Харкові - фото 1 Отопластика – це пластична операція, спрямована на корекцію форми вушної раковини. Виконується для пластики її асиметрії, усунення лопоухості, а також для повної або часткової реконструкції вух. Існує кілька видів отопластики:

 • естетична пластика. Виконується у випадках, коли необхідно вшити мочку, виконати корекцію без зміни чи відновлення структури вушної раковини;
 • реконструктивна. Призначена для відновлення форми та структури вух, які зазнали змін через травму або захворювання. Порівняно з попереднім варіантом, складність і як наслідок вартість методики вища.

Які існують особливості пластики вушних раковин

Найчастіше операція виконується на лікування лопоухости. За статистикою 95% пацієнтів звертаються саме з такою проблемою. Пластичне втручання проводиться одноразово і за одну маніпуляцію змінюється форма хряща. Якщо говорити про реконструкцію, то у цій ситуації потрібне спостереження за пацієнтом, а також проходження періоду реабілітації. Додамо, що отопластика проводиться для осіб віком від 6 років.

1
Підготовка
 • Попередня консультація хірурга.
 • За дванадцять днів до операції пройти лабораторне обстеження, список аналізів
2
Процес
 • розмітка
 • резекція тканин
3
Реабілітація
 • 1-2 місяці

Техніка проведення отопластики

Виконання пластичного втручання проводиться із застосуванням місцевої анестезії в амбулаторних умовах. Так, після проведення підготовки виконують розріз на задній поверхні вушної раковини. Після чого виконується розсічення хряща та закріплення реконструйованої ділянки. Наступний етап - накладення косметичного шва та пов'язки. Того ж дня пацієнт відпускається додому. Зменшення та надання необхідної форми вуха займає від 30 до 40 хвилин. Шви знімають через 8-10 днів. Варто відзначити, що пов'язка накладається в домашніх умовах лише на період сну, щоб уникнути пошкодження.

Зменшення розміру вушної раковини можливе у клініці пластичної та косметичної хірургії у Полтаві. Також приймаються пацієнти з інших регіонів України, зокрема з Києва та Харкова. Запис та уточнення ціни можливі на офіційному сайті. Додатково можна ознайомитись з відгуками наших клієнтів.

Протипоказання

Важливо відзначити наявність ряду протипоказань, які забороняють вшити мочку, виконати пластику або відновити хрящ:

 • алергічна відповідь на місцеві анестетики;
 • вагітність та лактація у жінок;
 • запальні та інфекційні захворювання обличчя та області вушної раковини;
 • неврологічні ураження.

Перед операцією проводиться консультація, визначається обсяг робіт та, відповідно, вартість процедури.

Час операції
1,5 години
Тип анестезії
місцева анестезія
Стаціонар або амбулаторно
амбулаторно
Реабілітація
1-2 місяці

Період реабілітації та догляд

Пластика вушних раковин (отопластика) в Полтаві, Києві та Харкові - фото 2 У післяопераційний період необхідно дотримуватися ряду вимог, стандартних для будь-якої операції контурної пластики:

 • утримання від фізичних навантажень. Більшою мірою стосується чоловіків, яким необхідно спланувати відпустку або лікарняну на роботі, яка потребує зусиль;
 • застосування стерильної пов'язки;
 • використання компресійної пов'язки. Так, необхідно цілодобово використовувати стрічку, що давить, протягом одного тижня і в нічний час протягом двох тижнів.

Зазначимо, що жінкам та чоловікам після операції необхідно обмежити відвідування лазні, солярію чи сауни.

Ускладнення

Після процедури у пацієнта можуть спостерігатися:

 • болючі відчуття в області вуха;
 • зниження тактильної чутливості у районі операційної рани;
 • опухлість.

Як показує практика, перелічені вище явища відбуваються протягом двох тижнів.

Результати роботи

Після виконання пластичної операції пацієнт отримує необхідну форму та розмір вушної раковини внаслідок пластики чи відновлення. Після закінчення періоду реабілітації вуха мають:

 • акуратну та природну форму;
 • симетричне відношення щодо один одного;
 • не порушують пропорцію голови.

Ознайомитись з результатами роботи наших фахівців можна на сайті клініки у розділі “Відгуки”.

Скільки коштує виконання процедур

Орієнтовна ціна пластичної операції доступна для ознайомлення у розділі "Наші ціни". Додамо, що кожен випадок є індивідуальним, і кінцева вартість може залежати від обсягу робіт. З цієї причини проводиться попередня консультація для визначення всіх обставин. Запис здійснюється на сайті у розділі "Контакти". Клініка розташовується у Полтаві та приймає пацієнтів з усієї України, включаючи клієнтів з Києва та Харкова.

Схожі послуги

Часті запитання про пластика вушних раковин– отопластика

✅ Чи небезпечна для слуху пластика вух?

Отопластика є абсолютно безпечною для слуху естетичною чи реконструктивною операцією. Виконується вона для корекції вушних раковин або мочок вух, тому ніяк не торкається слухового проходу, а тим більше середнього і внутрішнього вуха.

⭐ Чи залишаться шрами після отопластики?

Непомітні для очей шрами після отопластики залишаться. Досвідчені хірурги роблять невеликі надрізи та акуратно накладають косметичні шви. Ці тонкі смужки розташовуватимуться позаду вушної раковини так, що розглянути їх буде неможливо.

✔️ Скільки триває реабілітація після отопластики?

Після процедури пацієнт того ж дня вирушає додому, де проводить ранній період реабілітації. У перший тиждень потрібно цілодобово носити компресійну пов'язку. Потім ще два тижні – тільки вночі. Загалом відновлення після отопластики займає один-два місяці.

✅ Чи можна зробити отопластику під місцевим наркозом?

Отопластика відноситься до малотравматичних операцій, тому проводиться під місцевою анестезією. Процедура може бути призначена не тільки дорослим, а й дітям не молодше шести років.

Ціни на отопластику

Отопластика
Отопластика одного вуха
11 500 ГРН
Отопластика обох вух
15 200 ГРН
Повторна отопластика
22 800 ГРН
Складна отопластика
27 800 ГРН
Висічення перфорацій мочок вуха (обидві сторони
2 100 ГРН
Висічення перфорації мочки вуха ( одна сторона)
1 300 ГРН
Корекція частинки (мочки) вуха (тунелі, розрив, гіпертрофія)
з однієї сторони
3 800 ГРН
з обох сторін
6 400 ГРН
Видалення гіпертрофованих Дарвінових бугрів з однієї сторони
4 400 ГРН
Видалення гіпертрофованих Дарвінових бугрів з обох сторін
5 700 ГРН

Фото до і після пластики вушних раковин

Пластика вушних раковин (отопластика) зображення 2924
Пластика вушних раковин (отопластика) зображення 2925
Пластика вушних раковин (отопластика) зображення 2926

Відгуки наших пацієнтів про послугу пластики вушних раковин

Евгения

9 грудня 2023 р. 23:39
Відгук перекладено з російської мови автоматично

Хочу поділитися своїми враженнями та вдячністю клініці пластичної хірургії. Три тижні тому зробила собі отопластику вух. Спеціально приїхала до Полтави через це. Дуже давно чула і читала про цю клініку. Того року ходила на консультацію до хірурга. Довго думала і ось нарешті зважилася. І не шкодую про це. Дуже професійний хірург Микита Ілліч. Він не тільки професіонал своєї справи, а й хороший психолог. Знайшов підхід і під час операції ще й був відмінним, позитивним психологом! Дуже йому вдячна і всім його рекомендую! А також подяку уважному і чуйному медперсоналу. Величезне спасибі Вікторії. Вона весь час завжди уважна і добра!!! Микита ІЛЛІЧ, ви хірург від бога!!! Спасибі вам за вашу роботу і працю!!! Я тепер найщасливіша людина на планеті з красивими вухами, завдяки вам!!!! Клініка просто супер! Не пошкодуєте!!!

Юлия

16 квітня 2019 р. 08:28
Відгук перекладено з російської мови автоматично

Добрий ранок! Минуло 5 днів після операції. Вушка просто супер. 👍 Так, трохи опухле вухо де була яма. А так..не натішиться просто. 😉 Леся Федорівна, передайте Іллі Юрійовичу величезне спасибі від мене. Я його просто обожнюю !!! 🤗

Переглянути всі відгуки