Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56-02-11 +38 (095) 688 25 07

Пам'ятка пацієнта: підготовка до пластичної операції

Для більшості людей слово операція звучить трохи страхітливо. Однак в житті може трапитися так, що потреба в зміні зовнішності можлива тільки таким шляхом. Це можуть бути різні причини. Наприклад, необхідна пластика носа після перенесеної травми або з якихось інших причин, збільшення або зменшення грудей у ​​жінок. Для цього пацієнтам дається час і рекомендації для психоемоційної і фізичної підготовки до пластичної операції.

Для зручності пацієнтів, ми пропонуємо отримати консультацію по фото. Але варто враховувати, що такий вид консультування не є повноцінним, оскільки не дає повну картину ні лікарю, ні пацієнтові. З цієї причини, після онлайн консультації, обов'язково проводиться особиста консультація з пластичним хірургом. Записатися на прийом в нашу клініку можна прямо на сайті, заповнивши форму, або звернувшись по телефону.

На етапі первинного огляду пластичного хірурга можна задати всі питання щодо виконання операції і озвучити свої побажання, ознайомитися з можливими варіантами пластики (контурна, маммо-, рино-, абдомінопластика і т.д.). Досвідчений фахівець завжди порівняє ці бажання з можливостями організму людини і своїми як хірурга. Потім вже підбирається оптимальний для пацієнта і лікаря план подальших дій.

Після узгодження плану роботи лікарем призначається ряд обстежень. Це невід'ємна частина підготовчого періоду, яка розкриє повну інформацію про перенесені раніше захворювання та оперативних втручаннях, а також дасть поняття в цілому про клінічний стан пацієнта.

Лабораторні обстеження

 1. Загальний список необхідних аналізів:
 2. Алергопроби. Потрібні для попередження небажаних алергічних реакцій на лікарські препарати і анестезію.
 3. Загальний і біохімічний аналіз крові.
 4. Інфекційні дослідження (ВІЛ-інфекція, гепатит, сифіліс тощо). Часто це стає причиною для відміни проведення операції.
 5. Дослідження серцево-судинної системи. Кардіограма важлива для визначення нормальної роботи серця пацієнта.
 6. Рентгенографія органів грудної клітини (флюорографія).

На підставі результатів таких аналізів хірург зможе об'єктивно оцінити стан організму в цілому і спрогнозувати небажані ризики при проведенні пластичної операції, щоб уникнути їх. Також можуть знадобитися консультації окремих фахівців. Наприклад, при збільшенні грудей обов'язковим стане відвідування лікаря-мамолога.

Рішення про операцію

Коли всі результати готові і показали, що протипоказання до операції відсутні, призначається день її проведення та рекомендації з підготовки. Якщо ж знайшлися якісь причини, то операцію відкладають до їх повного усунення або ж скасовують зовсім.

Наприклад, причиною для повної відміни може стати погане згортання крові або прийом гормональних препаратів, без яких пацієнт обійтися не може.

Види анестезії і підготовка до неї

В клініці пластичної хірургії застосовується:

 1. Місцева анестезія (анестетик місцевого знеболювання окремого органу або тканини).
 2. Провідникова (блокада передачі нервового імпульсу по великому нервовому стовбурі).
 3. Загальний наркоз (найбільш сильнодіюча анестезія - вводить пацієнта в глибокий сон, повністю відключаючи його від зовнішніх подразників).

Кожен з цих методів підбирається лікарем і пацієнтом індивідуально в залежності від складності операції, емоційного стану пацієнта, його вікових особливостей і побажань.

Для проведення хірургічного втручання під місцевою анестезією потрібно пройти ряд медичних обстежень.

Аналізи для місцевої анестезії:

 1. Загальний і розгорнутий аналіз крові на кількість тромбоцитів і швидкість згортання крові.
 2. Загальний аналіз сечі.
 3. Електрокардіограма.
 4. Аналіз крові на антиген вірусу гепатиту В і аналіз крові на антитіла до вірусів гепатиту С.
 5. Кров на ВІЛ-інфекцію.
 6. Дослідження на хоріонічний гонадотропін (гормон).
 7. Флюорографічне обстеження органів грудної клітини.

Для проведення операції під загальним наркозом необхідні:

 1. Аналіз сечі.
 2. Аналіз крові на швидкість згортання і кількість тромбоцитів.
 3. Аналіз цукру в крові.
 4. Біохімічний аналіз крові (білірубін; ниркові проби - креатинін, сечовина; електроліти - калій, натрій).
 5. Електрокардіограма.
 6. Ультразвукове дослідження вен нижніх кінцівок, особливо при підтяжки обличчя і шиї, а також при ліпосакції.
 7. Аналіз крові на хоріонічний гонадотропін.
 8. Дослідження крові на наявність ВІЛ-інфекції.
 9. Аналіз крові на антиген вірусу гепатиту В і антитіла до вірусів гепатиту С. Без цього дослідження лікарі не мають права допускати пацієнта не тільки до хірургічної операції, але навіть до консервативного лікування.
 10. Рентгенографія органів грудної клітини.
 11. Ультразвукове обстеження молочних залоз обов'язково при пластичних операціях на грудях.

Всі ці дослідження допоможуть уникнути побічних дій під час проведення пластичної операції і полегшать період реабілітації.

Етапи підготовки до пластичної операції

В першу чергу пацієнтові рекомендується виключити прийом гормональних препаратів, у тому числі протизаплідних. Напередодні провести підготовку кишечника до його повного очищення. Також ми можемо призначити заспокійливі препарати для нормалізації психоемоційного стану та сну пацієнта. У день самої операції забороняється прийом їжі і по можливості потрібно відмовитися від куріння.

Від виконання всіх рекомендацій залежить успіх самої пластичної операції і відновлювальний період. Звичайно ж, від клініки і її фахівців це залежить не менше. Тому перш ніж приймати рішення про операцію, ви можете ознайомитися з фотографіями інших пацієнтів до і після пластики, відгуками пацієнтів і інформацією про фахівців клініки онлайн. Також на сайті нашої клініки можна ознайомитися з патентами і свідоцтвами.

Будьте молоді, здорові і красиві!