Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Пам'ятка пацієнта: підготовка до пластичної операції

Для більшості людей слово операція звучить трохи страхітливо. Однак в житті може трапитися так, що потреба в зміні зовнішності можлива тільки таким шляхом. Це можуть бути різні причини. Наприклад, необхідна пластика носа після перенесеної травми або з якихось інших причин, збільшення або зменшення грудей у ​​жінок. Для цього пацієнтам дається час і рекомендації для психоемоційної і фізичної підготовки до пластичної операції.

Для зручності пацієнтів, ми пропонуємо отримати консультацію по фото. Але варто враховувати, що такий вид консультування не є повноцінним, оскільки не дає повну картину ні лікарю, ні пацієнтові. З цієї причини, після онлайн консультації, обов'язково проводиться особиста консультація з пластичним хірургом. Записатися на прийом в нашу клініку можна прямо на сайті, заповнивши форму, або звернувшись по телефону.

На етапі первинного огляду пластичного хірурга можна задати всі питання щодо виконання операції і озвучити свої побажання, ознайомитися з можливими варіантами пластики (контурна, маммо-, рино-, абдомінопластика і т.д.). Досвідчений фахівець завжди порівняє ці бажання з можливостями організму людини і своїми як хірурга. Потім вже підбирається оптимальний для пацієнта і лікаря план подальших дій.

Після узгодження плану роботи лікарем призначається ряд обстежень. Це невід'ємна частина підготовчого періоду, яка розкриє повну інформацію про перенесені раніше захворювання та оперативних втручаннях, а також дасть поняття в цілому про клінічний стан пацієнта.

Лабораторні обстеження

 1. Загальний список необхідних аналізів:
 2. Алергопроби. Потрібні для попередження небажаних алергічних реакцій на лікарські препарати і анестезію.
 3. Загальний і біохімічний аналіз крові.
 4. Інфекційні дослідження (ВІЛ-інфекція, гепатит, сифіліс тощо). Часто це стає причиною для відміни проведення операції.
 5. Дослідження серцево-судинної системи. Кардіограма важлива для визначення нормальної роботи серця пацієнта.
 6. Рентгенографія органів грудної клітини (флюорографія).

На підставі результатів таких аналізів хірург зможе об'єктивно оцінити стан організму в цілому і спрогнозувати небажані ризики при проведенні пластичної операції, щоб уникнути їх. Також можуть знадобитися консультації окремих фахівців. Наприклад, при збільшенні грудей обов'язковим стане відвідування лікаря-мамолога.

Рішення про операцію

Коли всі результати готові і показали, що протипоказання до операції відсутні, призначається день її проведення та рекомендації з підготовки. Якщо ж знайшлися якісь причини, то операцію відкладають до їх повного усунення або ж скасовують зовсім.

Наприклад, причиною для повної відміни може стати погане згортання крові або прийом гормональних препаратів, без яких пацієнт обійтися не може.

Види анестезії і підготовка до неї

В клініці пластичної хірургії застосовується:

 1. Місцева анестезія (анестетик місцевого знеболювання окремого органу або тканини).
 2. Провідникова (блокада передачі нервового імпульсу по великому нервовому стовбурі).

Кожен з цих методів підбирається лікарем і пацієнтом індивідуально в залежності від складності операції, емоційного стану пацієнта, його вікових особливостей і побажань.

Для проведення хірургічного втручання під місцевою анестезією потрібно пройти ряд медичних обстежень.

Аналізи для місцевої анестезії:

 1. Загальний і розгорнутий аналіз крові на кількість тромбоцитів і швидкість згортання крові.
 2. Загальний аналіз сечі.
 3. Електрокардіограма.
 4. Аналіз крові на антиген вірусу гепатиту В і аналіз крові на антитіла до вірусів гепатиту С.
 5. Кров на ВІЛ-інфекцію.
 6. Дослідження на хоріонічний гонадотропін (гормон).
 7. Флюорографічне обстеження органів грудної клітини.

Всі ці дослідження допоможуть уникнути побічних дій під час проведення пластичної операції і полегшать період реабілітації.

Етапи підготовки до пластичної операції

В першу чергу пацієнтові рекомендується виключити прийом гормональних препаратів, у тому числі протизаплідних. Напередодні провести підготовку кишечника до його повного очищення. Також ми можемо призначити заспокійливі препарати для нормалізації психоемоційного стану та сну пацієнта. У день самої операції забороняється прийом їжі і по можливості потрібно відмовитися від куріння.

Від виконання всіх рекомендацій залежить успіх самої пластичної операції і відновлювальний період. Звичайно ж, від клініки і її фахівців це залежить не менше. Тому перш ніж приймати рішення про операцію, ви можете ознайомитися з фотографіями інших пацієнтів до і після пластики, відгуками пацієнтів і інформацією про фахівців клініки онлайн. Також на сайті нашої клініки можна ознайомитися з патентами і свідоцтвами.

Будьте молоді, здорові і красиві!