Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Видалення жировика - ліпоми

Видалення жировика - ліпоми в Полтаві, Києві та Харкові - фото 1 Ліпома або жировик, найчастіше зустрічається, являє собою доброякісне новоутворення м'яких тканин, що складаються з жирових клітин, оточеній щільною фіброзною оболонкою. Найчастіше воно виникає під шкірою, м'яке і еластичне на дотик, капсульоване, діаметром від 1 до 10 і більше см. Не схильне до метастазування. Наша Клініка пластичної косметичної хірургії в Полтаві пропонує ефективно видалити цю пухлину, що викликає естетичний і фізичний дискомфорт. А також бородавки, папіломи, гігроми і інші шкірні дефекти. Уточнення вартості і запис на прийом пацієнтів з Києва, Харкова та інших міст України, здійснюються по телефону або на сайті.

Чому з'являються ліпоми?

Судячи з відгуків, фахівці не можуть точно пояснити, чому формуються жировики на голові, обличчі, тілі, внутрішніх органах і в м'язовій тканині. Однією з основних версій є порушення жирового обміну, пов'язане з малою кількістю ферменту ліпази, який бере активну участь в ліполізі жирів. Даний фактор провокується дефектним геном. Тому, досить часто, подібне утворення передається у спадок.

Крім генетичної схильності, є й інші причини, що викликають утворення пухлини:

 • зміни в силу віку як у жінок, так і у чоловіків (40-60 років);
 • патології метаболізму і жирового обміну, коли ліпопротеїди накопичуються під шкірою, створюючи згустки жиру. Які згодом можуть проростати кровоносними судинами і сполучною тканиною, формуючи часточкову ліпому;
 • ендокринні порушення - цукровий діабет, ожиріння;
 • дисбаланс в гормональній системі;
 • захворювання щитовидної (гіпертиреоз) та підшлункової залози (панкреатит);
 • проблеми в роботі печінки (алкоголізм в анамнезі);
 • часте травмування м'яких тканин.

Зниження імунітету, неправильне харчування і брак фізичної активності відносяться до загальних факторів, які сприяють захворювання.

Показання та протипоказання до видалення

Хоча, ліпома не рахується небезпечним новоутворенням, так як дуже рідко перероджується в злоякісну пухлину, при перших ознаках жировика краще відразу звертатися до лікаря. Так як, вона може швидко розростатися, попутно стискаючи нервові закінчення і м'які тканини. Крім хворобливих відчуттів, пухлина викликає і істотний естетичний дискомфорт, особливо на обличчі.

 • Тому, показаннями до хірургічного видалення є:
 • помітна косметологічна вада;
 • дискомфортні відчуття в місці локалізації жировика;
 • біль при торканні або фізичних діях;
 • почервоніння або посиніння шкірних покривів;
 • зміни в діаметрі, формі, щільності;
 • виділення ексудату;
 • травмування жировика.

Коли не можна робити операцію:

 • період вагітності;
 • онкологія будь-якої локалізації;
 • проблеми зі згортанням крові;
 • цукровий діабет;
 • важкі патології серця і судин.

Інфекційні захворювання, підвищена температура тіла, ГРВІ, грип, запальні процеси, особливо в зоні впливу, є відносними протипоказаннями. І вимагають перенесення хірургічного видалення. До повного відновлення здоров'я людини і зникнення неприємних симптомів.

Підготовка та хід операції

1
Підготовка
 • Попередня консультація хірурга.
 • За дванадцять днів до операції пройти лабораторне обстеження, список аналізів
2
Процес
 • Хірургічним способом в подальшому з накладенням швів видаляються новоутворення з обов'язковим вилущування капсули
3
Реабілітація
 • 10-15 днів

Видалення жировика - ліпоми в Полтаві, Києві та Харкові - фото 2 Перед операцією пацієнт обов'язково приходить на консультацію до хірурга. За даними огляду і загальною інформацією про людину, доктор призначає список аналізів і обстежень. Щоб виключити можливі протипоказання і чітко поставити діагноз, диференціюючи ліпому від фіброми, атероми, гігроми і інших подібних пухлиноподібних утворень.

До того ж, можна попутно видалити і інші шкірні утворення, наприклад, ту ж атерому. І ціна буде менше, ніж, якщо робиться обидві операції окремо. Також, на консультації хірург озвучує відповідь на питання - скільки коштує така операція? Плюс, дає вичерпні відомості про хід операції, тривалості, реабілітації та інших важливих моментах.

Якщо все в порядку, аналізи та обстеження в нормі, то спеціальних підготовчих заходів, як таких, немає. Тільки, якщо пацієнт приймає препарати, що впливають на згортання крові, потрібно їх скасувати.

Зазвичай, пухлину вирізають під місцевим наркозом в амбулаторних умовах. Однак, великі ліпоми або розташовані в специфічних місцях (в паху, на шиї, обличчі) видаляють під загальною анестезією в стаціонарі. В цьому випадку пацієнту може бути показано спостереження лікарів. Тоді він повинен знаходитися 1-2 доби в лікарняному блоці Клініки.

Етапи процедури:

Час операції
30 хвилин
Тип анестезії
місцева анестезія
Стаціонар або амбулаторно
амбулаторно
Реабілітація
10-15 днів
 1. Обколювання жировика анестетиком.
 2. Видалення пухлини разом з капсулою, відокремлюючи її від довколишніх тканин.
 3. Закладка в порожнину загоювальних ліків.
 4. Накладення швів.

При великому обсязі втручання, лікар може поставити дренаж для виведення секрету. Вся операція, в середньому, триває близько 30-40 хвилин. Вирізання фіброзної капсули дає гарантії, що ліпома не виросте знову на старому місці. До того ж, її можна відправити на гістологію, щоб дослідити вміст на предмет онкології.

Можливі ускладнення і реабілітація

Рецидив ліпоми є найголовнішим ускладненням після операції. Але це можливо, якщо капсула була видалена не повністю. Відгуки наших пацієнтів зі всієї України свідчать про зворотне. Так як хірургічний метод і майстерність лікарів Клініки мінімізують подібний ризик. Інфікування рани, розбіжність її країв, абсцес - також є здебільшого на совісті хірурга. Коли порушена технологія проведення операції або вимоги асептики-антисептики.

Також, ризики мінімальні, за умови, що пацієнт дотримується всіх післяопераційних рекомендацій:

 • не мочити рану;
 • не ходити в сауни, лазні, басейни протягом 2 тижнів;
 • робити перев'язки, при необхідності;
 • обмежити вплив ультрафіолетових променів на поверхню рани;
 • обмежити фізичну активність до загоєння.

До того ж, доктор може виписати спеціальні загоюючі і антисептичні мазі для більш швидкого загоєння зони втручання. Якщо була вирізана велика ліпома, рекомендовано призначити антибіотикотерапію у запобігання проникнення інфекції.

Таке ускладнення, як виникнення неестетичних келоїдних рубців, більше залежить від індивідуальних особливостей шкірних покривів пацієнта. А якщо утворилася гематома, то, звичайно, вона самостійно проходить протягом відновного періоду.

Скільки коштує видалити жировик?

Вартість надійного і ефективного хірургічного методу видалення жировика визначається індивідуально на консультації з хірургом Клініки. Наші ціни доступні для жителів Полтави, а також Києва, Харкова та інших населених пунктів України. Їх порядок визначається складністю і обсягом втручання, враховуючи розміри і глибину новоутворення, необхідністю локального або загального знеболювання. А також індивідуальними особливостями пацієнта.

Подібний метод вважається найбільш надійним також для видалення папілом і бородавок і інших подібних шкірних дефектів. А в професіоналізмі хірургів Клініки, наявності сучасного обладнання і дотриманні всіх вимог безпеки - можна не сумніватися. Дізнатися всю інформацію про цю або будь-які інші операції, і здійснити запис на прийом, можна через форму на сайті або за телефонами Клініки.

Схожі послуги
Ціни на дану послугу
Хірургічне висічення доброякісних новоутворень (ліпома, атерома, невус)
1 категорія складності
1 000 ГРН
2 категорія складності
1 200 ГРН
3 категорія складності
1 400 ГРН
Хірургічне висічення доброякісних новоутворень атипового розташування (ліпома, атерома, невус)
1 категорія складності
1 800 ГРН
2 категорія складності
1 900 ГРН
3 категорія складності
2 000 ГРН

Відгуки наших пацієнтів про послугу видалення ліпоми

На жаль відгуків про дану послугу поки немає.

Переглянути всі відгуки