Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07
При проведенні такої корекції лікар виробляє розсічення колумелли. Це анатомічний елемент, що розділяє ніздрі. Пластичний хірург проводить розріз тканин в природних складках носа, між ніздрями і в основі кожної ніздрі. Після цього шкіра відділяється від хрящової тканини. Така методика підходить ліпше, коли необхідно провести реконструкцію хрящів кінчика носа, установку імплантів або корекцію після невдало проведеної операції. Даний спосіб втручання передбачає більш тривалий період реабілітації, оскільки відбувається відшаровування тканин з травмуванням судин. Рубці після такого втручання залишаються на місцях розрізів колумелли і навколо кожної ніздрі, але після закінчення часу вони зменшуються і незабаром зовсім зникають. Пластика проводиться під загальним наркозом, за винятком реконструкції кінчика носа. У цьому випадку може бути використана місцева анестезія.
Так як ця методика відрізняється підвищеною травматичністю, використовувати її варто тільки при наявності особливих показань.
Показання до проведення ринопластики:
Методика має ряд протипоказань. До них відноситься порушення згортання крові, ВІЛ, онкологія, вагітність і період лактації, запалення в області втручання. Щоб виключити всі протипоказання, пацієнту буде призначений ряд аналізів, огляд та консультація з лікарем.
Суттєва перевага такої пластики полягає в тому, що пластичному хірургу значно легше отримати доступ до анатомічним структур носа. При вільному доступі є можливість провести діагностику кісткових і хрящових змін, коригувати імпланти, виправляти форму носа без деформації навколишніх тканин. Список показань для такої пластики ширший, ніж при використанні закритої методики. До того ж, закриту методику в Україні практикують всього кілька хірургів, оскільки вона є більш складною і вимагає особливої майстерності.
Можливі негативні наслідки можуть виникнути з кількох причин. Це може бути недостатня кваліфікація лікаря, якому ви довірили проведення операції, особливості організму і недотримання режиму реабілітації.
Відразу після втручання протягом декількох тижнів пацієнта будуть турбувати гематоми, набряклість, біль і кровотечі з носа. Це все результат значного втручання, при правильному догляді симптоми зникають безслідно. Також можлива втрата чутливості і нюху. Всі реакції відновлюються самостійно. Терміни відновлення залежать від індивідуальних особливостей організму пацієнта. До серйозних ускладнень відносяться: абсцес, перфорація перегородки, атрофія хрящів, ускладнення дихання через ніс. Дані види ускладнень вимагають повторного хірургічного втручання.
Незважаючи на всі переваги, така пластика вимагає більш тривалого періоду реабілітації. Після проведення операції пацієнт залишається в клініці під наглядом лікарів на термін від 2 до 7 днів для виключення ризиків. Тривалість залежить від того, наскільки сильно були пошкоджені тканини під час втручання. Обов'язково пластичний хірург накладає гіпсову пов'язку. Знімають її приблизно через 1 тиждень. Максимальний ступінь набряклості настає на третю добу. Синці сходять на 10-14 день, але ще 2-3 тижні може спостерігатися легка жовтизна. Для зменшення набряклості потрібно 2-3 тижні. Повністю набряклість зникає через 1-3 місяці. Перші результати будуть помітні не раніше ніж через 6 місяців. Остаточне загоєння настає через 1 рік. Протягом цього року, щоб виключити ризик травмування, варто оберігати ніс від ударів і інших інтенсивних впливів. Протягом усього відновного періоду лікарі рекомендують відмовитися від відвідування лазні, сауни і солярію, не купатися у природних водоймах, скоротити вживання солі, спецій, алкоголю. Також рекомендується спати на спині, поклавши під голову високу подушку, це дозволить знизити набряклість.
Методика відкритої ринопластики в деякій мірі травматичніше і відрізняється більш тривалим реабілітаційним періодом. У нашій клініці частіше застосовується метод закритої ринопластики, наші фахівці є авторами наукових публікацій, що стосуються саме закритої техніки проведення ринопластики.
Щоб більше дізнатися про ринопластику, переваги та недоліки різних методик, відвідайте інформаційний розділ нашого сайту.
Схожі новини