Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07
Наркоз використовується під час більшості серйозних хірургічних втручань. І багато пацієнтів побоюються не тільки самої операції, скільки ефекту від анестезії. Розглянемо 7 популярних міфів про наркоз.
Природа даного міфу зародилася понад сто років тому, коли медицина була ще дуже далека від сучасної. В ті часи анестезію подавали за допомогою марлевої маски, яку накладали на ніс і рот пацієнта і капали на неї ефіром. Наркоз вважався повним, коли пацієнт засинав. Така методика не дозволяла чітко розраховувати дозування, в результаті чого пацієнт міг раптово прокинутися. Сучасні технології передбачають індивідуальний розрахунок дозування, з урахуванням віку, ваги, статі пацієнта і характеру операції. Дозування може розраховуватися в автоматичному режимі за допомогою системи дозування, що повністю виключає помилку.
Цей міф також родом з минулого, коли для анестезії широко використовувалася суміш хлороформу і діетилового спирту. Хлороформ має негативний вплив на печінку, а діетиловий спирт - на легені і серце. Сучасні суміші не містять подібних компонентів і тому не можуть привести до погіршення стану здоров'я пацієнта.
Існує інформація про те, що пацієнт може спостерігати проведення операції ніби зі сторони або здійснювати подорожі, будучи уві сні. Це непідтверджена інформація, про яку нічого не знають досвідчені хірурги. Даний міф швидше за все є вигадкою ЗМІ або відгуками вразливих людей, які перед прийомом анестезії очікували подібного ефекту. Застосування наркозу викликає глибокий сон, що не має нічого спільного зі зміною свідомості.
Частково ця інформація є правильною. Порушення пам'яті можливі, але найчастіше вони виникають після тривалого, багатогодинного впливу препарату. Також подібний ефект можливий у випадку, коли подібний вид знеболювання проводиться більше 1-2 разів протягом тривалого періоду.
Головні болі можливі при наявності супутніх факторів, до яких відноситься вегето-судинна дистонія, знижений артеріальний тиск, схильність до мігрені.
Місцеве знеболювання практикується при нескладних втручаннях і часто у емоційно стабільних пацієнтів. Також його використовують тоді, коли дуже високий ризик застосування загального знеболювання.
Але в цілому занурення людини в сон перед складним втручанням є обов'язковою умовою. По-перше, воно спрямоване на психологічний комфорт пацієнта, так як багато маніпуляцій можуть негативно впливати на психіку. По-друге, гостре почуття болю впливає на роботу практично всіх систем організму. В результаті порушується серцевий ритм, відбувається викид гормонів стресу та спазм периферичних судин. Сукупність цих факторів значно ускладнює проведення втручання і негативно позначається на подальшому стані здоров'я.
З використанням сучасних препаратів таке явище можливо тільки в рідких випадках, пов'язаних з індивідуальними особливостями пацієнта. Широке поширення даний міф отримав завдяки препаратам, які використовувалися близько 30 років тому. Тоді діючою речовиною виступали ефіри, які могли викликати емоційне збудження при виході зі сну.
Існує ряд операцій, які проводяться протягом одного дня. Тобто пацієнт залишає медичний заклад в той же день, коли було проведено втручання. Це говорить про те, що після виходу зі сну всі психоемоційні процеси повністю відновлюються.
Запорукою успішного проведення процедури і виключення негативного впливу загального знеболювання є правильний вибір клініки. Досвідчений анестезіолог зможе підібрати потрібний тип препарату, правильно розрахувати дозування і встановити час занурення пацієнта в сон і виведення з нього.
Схожі новини