Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56-02-11 +38 (093) 462 28 81 +38 (095) 688 25 07 +38 (097) 762 90 05

Способи боротьби з набряками після ринопластики

Способи боротьби з набряками після ринопластики фото 1 З набряками стикаються абсолютно всі пацієнти після ринопластики. Оскільки проводиться відшарування тканин шкірного покриву, пошкоджуються кровоносні судини, що призводить до порушення кровообігу і тимчасового уповільнення відтоку рідини з м'яких тканин. В результаті спостерігається набряклість в області перенісся і бічних скатів носа. Дане явище - природна реакція організму, яка не є ускладненням. Симптом проходить самостійно, але є засоби, які дозволять швидше зняти набряклість після пластики носа.

Скільки триває набряк після ринопластики

Характер набряку носа після ринопластики можна розділити на кілька видів: первинний, вторинний, залишковий. Для кожного з видів характерна певна причина, інтенсивність і тривалість протікання.

Первинний проявляється на початкових етапах операції. Щоб отримати доступ до кістково-хрящової тканини, хірургу необхідно провести розтин м'яких тканин. В результаті пошкодження судин починається скупчення рідини в шарах тканин. Щоб мінімізувати симптом, відразу після втручання хірург накладає гіпсову пов'язку і вставляє в ніздрі пацієнта марлеві тампони. Пов'язку носять протягом 7 днів, після чого її знімають.

Вторинний набряк набагато менш виражений, ніж первинний. Розширюється спинка носа і спостерігається ущільнення тканин на кінчику. У цей час можна спостерігати ускладнення дихання, оскільки пазухи ще закладені. Тривалість періоду вторинного набряку становить 1-1,5 місяці.

Залишковий симптом практично не виражений візуально і проявляється лише в ущільненні тканин спинки носа. На усунення цього симптому може знадобиться близько року. Саме стільки вимагає повне відновлення кровоносних судин.

Способи боротьби з набряками після ринопластики фото 2 Засоби для зняття набряку після ринопластики

Розглянемо кілька рецептів, які дозволять зменшити набряклість. Варто відзначити, що перераховані методики варто використовувати з дозволу лікаря.

Холодний компрес

Дозволяє тимчасово стимулювати відтік рідини і крові від прооперованої області. Для компресу використовуйте серветку, змочену в холодній воді, або кубики льоду, складені в поліетиленовий пакет і загорнуті марлею або рушником. Дуже важливо використовувати компреси не на прооперованій області, а біля неї. Прикладайте їх на область очей, на лоб або губи.

Мазі і креми

Какое самое эффективное средство против отеков после ринопластики фото 3 Використовуйте спеціальні аплікатори, просочені троксевазиновою маззю або іншими протинабряковими засобами. Дана методика показана для зниження проявів вторинного набряку. Аплікатор дозволяє дозовано, без натиску на пошкоджені тканини нанести засіб.

Медичні препарати

Препарати на основі рослинних екстрактів сприяють нормалізації кровообігу. Зверніть увагу, що застосовувати їх варто тільки за призначенням лікаря.

Бромелайн - протизапальний препарат на основі екстракту ананаса. Може бути призначений до операції в якості профілактики.

Димексид - сильнодіючий знеболювальний і протизапальний засіб. Застосовується зовнішньо.

Фізіотерапевтичні процедури

Вплив мікрострумів, ультразвуку або магнітного поля дозволяє надовго усунути прояв набряклості. Їх використання сприяє нормалізації кровообігу і активізації обмінних процесів.

Загальні рекомендації:

  • спати потрібно тільки на спині, використовуючи високу подушку, щоб забезпечити відтік крові від прооперованої області;
  • зменшити вживання солоних, кислих і гострих продуктів;
  • не нахиляти голову, поки не зійде вторинний набряк;
  • відмовитися від фізичних навантажень;
  • виключити куріння;
  • не вживати алкогольні і газовані напої.

Дотримання всіх рекомендацій лікаря дозволить отримати бажаний результат після пластики носа і значно знизити симптоми протягом реабілітаційного періоду.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
13-07-2017
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Найнезвичайніші пластичні операції фото 2
Специфіка інтимної пластики фото 1
Ожиріння і ліпосакція фото 1
Пластичні операції влітку фото 1
Історія і методи ринопластики фото 1