Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Фіброз через введення гіалуронової кислоти

Фіброз через введення гіалуронової кислоти фото 1 Фіброз, або утворення дрібних ущільнень в тканинах губ - один з видів ускладнень після ін'єкцій гіалуронової кислоти. У деяких випадках це явище може бути тимчасовим і пов'язане виключно з особливостями препарату або організму, але інколи це може бути свідченням неправильного проведення операції. Розглянемо, що являє собою фіброз, причини його появи та методи усунення симптомів.

Що таке фіброз?

Даний вид ускладнень є ущільненням тканин губ, яке проявляється після контурної пластики і не проходить протягом місяця. Згодом ущільнення губ починають розростатися, що робить їх помітними не тільки при дотику, але і візуально. Симптом є результатом хронічного запалення. Ущільнені кульки складаються зі сполучної тканини, котра розрослася, що супроводжується проявом слідів рубцювання. В результаті запальних процесів, які тривалий час присутні в тканинах, організм спрямовує сили на ізоляцію запальної ділянки від системного кровотоку. Тобто виникає відторгнення організмом власних тканин, спровоковане неправильним введенням гіалуронової кислоти.

Причини фіброзу після уколів гіалуронової кислоти

Для початку розглянемо симптоми, які можна сплутати з проявом фіброзу губ, але вони такими не є, а являють собою природні процеси в тканинах після втручання.

Якщо під час дотику можна виявити скупчення гелю, яке не проявляється на поверхневих шарах тканин, це свідчить про правильне введення препарату. Не варто турбуватися через цей симптом, через деякий час філер самостійно розподіляється.

Ущільнення можуть спостерігатися протягом кількох годин після процедури. Для їх усунення призначається спеціальний масаж, який забезпечить правильний розподіл засобу. Фиброз из-за введения гиалуроновой кислоты фото 2

Якщо при візуальній оцінці ви можете відзначити скупчення засобу під шкірою, виражену асиметрію або деформацію окремих ділянок, це може стати приводом для звернення до лікаря.

Далі розглянемо причини появи ущільнень, які виникають при неправильному проведенні процедури:

  • недостатня глибина уколу гіалуроновою кислотою. Препарат може бути введений занадто близько до поверхні, або може бути неправильно розрахована його доза. Візуально проявляється у вигляді порожнин в тканинах губ, заповнених рідиною;
  • інфікування місця уколу. Мікроорганізми могли проникнути в тканини через прокол після ін'єкції, або їх прояв може бути результатом відторгнення організмом введеного засобу. Проявляється у вигляді твердого ущільнення, почервоніння і підвищення температури пошкодженої ділянки;
  • вплив гіалуронової кислоти на вироблення фібробластів. Це один з побічних ефектів даного виду філерів. Фібробласти стимулюють активне розростання сполучних тканин з утворенням рубця.

Методи боротьби з фіброзом

Розглянемо технології, які дозволять позбутися від негативних результатів контурної пластики.

Введення препаратів, що руйнують філер

Ін'єкція гіалуронідази дозволяє вивести з тканин введений раніше препарат. Це дозволить запобігти подальшому розростанню ущільнень. Також введення руйнуючих філер препаратів призначається для видалення надмірно введеного гелю, заміни засобу, введеного надто поверхово, видалення засобу, який здавлює кровоносні судини.

Введення ферментів, які запобігають рубцюванню тканини

Для усунення симптомів вводять гормони, які сприяють розсмоктуванню рубців. Також призначається в разі відторгнення гелю імунною системою пацієнта. Введення препарату проводиться безпосередньо в область ущільнення. Але у такого методу є один побічний ефект, який виражається в формуванні втягнутих рубців на шкірі.

Пластична операція

Якщо видалити фіброз шляхом введення ін'єкцій розсмоктуючих препаратів неможливо, вдаються до їх хірургічного висічення. Вузли видаляються через невеликі розрізи з внутрішньої сторони губ, що дозволяє уникнути неестетичних рубців.

Щоб уникнути подібних негативних проявів, варто довіряти проведення контурної пластики досвідченим фахівцям і дотримуватися всіх рекомендацій по догляду. У разі прояву негативних реакцій, варто негайно звернутися до лікаря.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
18-07-2017
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

З набряками стикаються абсолютно всі пацієнти після ринопластики. Оскільки проводиться відшарування тканин шкірного покриву, пошкоджуються кровоносні судини, що призводить до порушення кровообігу і тимчасового уповільнення відтоку рідини з м'яких тканин. В результаті спостерігається набряклість в області перенісся і бічних скатів носа. Дане явище - природна реакція організму, яка не є ускладненням.
Індустрія краси, як і будь-яка інша, підлаштовується під потреби споживача. Щодня з'являються нові колекції одягу, незвичайні види косметичних процедур і засобів по догляду за собою. Що стосується пластичної хірургії, то тут деякі побажання клієнтів дивують навіть досвідчених лікарів. Серед відомих любителів всього незвичайного - японців, які вірять в хіромантію, затребувана хірургічна корекція ліній на руці.
Пластичні операції серед жінок явище дуже часте, тому мало кого дивує. Безліч представниць прекрасної статі хоча б раз замислювалися про те, щоб трохи збільшити груди, зменшити сідниці або ніс. Звичайно не всі бажаючі таки відправляються до лікаря, але з кожним роком на різні процедури корекції вирішується все більше жінок. Хірурги пластичних клінік пропонують виправлення практично будь-якої проблеми різних частин тіла.
Надмірна вага і ожиріння - одні з найнебезпечніших і поширених проблем нинішнього покоління. Вони призводять до діабету, збоїв в роботі внутрішніх органів і безлічі інших недуг, та значно скорочують тривалість життя. Є багато методів боротьби із зайвими кілограмами, але практично всі з них вимагають докладати чималих зусиль для досягнення результату. На превеликий жаль, більшість повних людей не хоче йти складним шляхом і вибирає сумнівні процедури і харчові добавки.
Практично всі, хто зважився на пластичну операцію, особливо ті, хто стикається з цим вперше, відразу ж починають задаватися масою питань. Через те, що існує дуже багато міфів, пов'язаних і з самим процесом, і з його наслідками, людині, яка далека від усього цього, дуже важко відрізнити правду від вигадки. Мабуть один з найбільш частих міфів пов'язаний з раціональністю проведення хірургічного втручання в літній період.