Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Історія і методи ринопластики

Історія і методи ринопластики фото 1Ринопластика - одна з найбільш затребуваних пластичних операцій, адже найбільше людей, що звертаються за допомогою в спеціалізовані клініки, невдоволено саме своїм носом. Комусь він здається непропорційно великим, є ті, кого не влаштовує форма або певна ділянка: ніздрі, кінчик носа, горбинка на ньому.

Серед бажаючих скористатися цією процедурою не тільки люди, які прагнуть змінити свою зовнішність. Часто вона проводиться для усунення проблем зі здоров'ям:

 • вроджені дефекти;
 • викривлення перегородки;
 • серйозні порушення носового дихання;
 • посттравматичні дефекти.

Коротка історія ринопластики

Історія і методи ринопластики фото 2Перші подібні операції проводилися в Індії ще до нашої ери людям з частково відсутнім носом. Це було наслідком вроджених дефектів, побутових травм або військових поранень і заважало людині впевнено почувати себе в суспільстві. Тоді як матеріалом для пересадки була шкіра з чола і щік, після чого на обличчі залишалися спотворюючі шрами. Незважаючи на це, охочих скористатися такою послугою лікарів було досить багато.

За часів Середньовіччя, лікарі найрозвиненіших на той момент країн Європи, почали переймати цей досвід і поступово його вдосконалили, навчившись пересаджувати шкіру з рук і "збирати" носи з різних частин обличчя, намагаючись при цьому зберегти його привабливість. Такі процедури користувалися великим попитом серед хворих на сифіліс, вовчак та туберкульоз. Трохи пізніше лікарі почали додавати підкладку з хрящової тканини. Замислюватися про відновлення функцій і слизових почали тільки в 18 столітті. Приблизно в той же час заговорили про ринопластику, як про спосіб корекції естетичних недоліків зовнішності.

Види пластики носа

Різновидів ринопластики дуже багато і всі вони спрямовані на вирішення певних специфічних проблем. Не всі припускають хірургічне втручання - лазерна і безопераційна корекції навряд чи допоможуть в екстреній ситуації, зате відмінно впораються з невеликими дефектами без застосування скальпеля.

Існують процедури, застосування яких викликано клінічними показаннями:

 • септоринопластика, що виправляє викривлення, які викликають хропіння;
 • конхотомія, яка сприяє вирішенню проблем з диханням за рахунок повного або часткового видалення гіпертрофованої слизової носових раковин;
 • електрокоагуляція, також застосовується при гіпертрофії носових раковин;

Процедури, створені для усунення естетичних недосконалостей:

 • пластика кінчика носа;
 • виправлення колумелли;
 • зміна форми;

Деякі можуть проводитися як за рекомендацією лікаря, так і за бажанням пацієнта:

 • пластика підстави носа;
 • графтінг (трансплантація хрящової тканини для створення потрібної форми).

Також існують аугментаційна та реконструктивна ринопластики, які застосовують для виправлення наслідків невдалих операцій.

Методи пластики носа

Є всього два методи її проведення: відкритий і закритий. Перший передбачає розріз шкіри носової перегородки товщиною близько 5 мм. Його використовують під час хірургічного втручання, при якому необхідно переміщати кістки і хрящі, а також ускладненого дефектами після травм. Лікарі не дуже часто ним користуються - після його застосування можуть залишитися шрами, але в певних ситуаціях іншого виходу немає, наприклад, при багатоскольчатих пошкодженнях слизової. Під час застосування закритого методу надрізи робляться всередині ніздрів, і лікар працює через них. Такий метод не залишає на обличчі небажаних відмітин, а загоєння проходить в рази швидше.

Оцінити результат корекції носа можна не раніше, ніж через рік після її проведення. Тільки через такий період часу можна переконатися у відсутності таких наслідків, як:

 • запалення;
 • кровотечі;
 • гематоми;
 • зміна і стоншування шкіри;
 • синехії (скоринки і спайки).

Всі ці проблеми можна вирішити, але здійснювати будь-які повторні маніпуляції бажано через не раніше, ніж півтора року.

Ринопластика - один з найскладніших розділів естетичної хірургії, який вимагає від лікаря серйозної теоретичної підготовки та великого досвіду. Саме тому, щоб не розчаруватися в результаті, потрібно заздалегідь пройти всі необхідні дослідження і ретельно поставитися до вибору фахівця для її проведення.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
19-06-2017
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Прийнято вважати, що косметичні процедури і пластична хірургія цікавлять виключно прекрасну половину людства, але це далеко не так. Багато чоловіків також пильно стежать за своєю зовнішністю, не соромлячись звертатися за допомогою до фахівців. Охочих виправити естетичні недоліки свого тіла за допомогою оперативного втручання все більше, але деякі операції користуються просто колосальною популярністю.
10 червня 2017 року в медичному центрі ТОВ «Клініка пластичної косметичної хірургії» під патронатом Всеукраїнської асоціації пластичних, реконструктивних та естетичних хірургів (ВАПРЕХ) відбулася грандіозна подія- авторський майстер-клас Іллі Слюсарєва з естетичної, функціональної закритої ринопластики.
Сучасна пластична хірургія здійснює мрії людей про ідеальне тіло. Зараз з її допомогою можна не тільки позбутися різних косметичних дефектів, але і надати фігурі бажані обриси. Так, наприклад, одним з найбільш популярних видів пластичних операцій є маммопластика. На крок ближче до ідеальної фігури Установка імплантів в молочні залози на даний момент є найефективнішим способом збільшення грудей.
Пластична хірургія дає можливість наблизитися до власної мрії про ідеальну зовнішність і гарне тіло. Однак, як і будь-які інші процедури, що передбачають хірургічне втручання, такі операції можуть супроводжуватися неприємними проявами. Реабілітація після пластики: що потрібно знати? Характер проявів різниться в залежності від того, який тип операції проводився і яка ділянка тіла піддавалася корекції.
Сучасну пластичну хірургію по праву можна назвати окремою галуззю медицини, що допомагає боротися з різними дефектами зовнішності. Зробити ідеальну фігуру, усунути перші ознаки старіння, повернути своєму тілу колишню молодість і красу без особливих зусиль тепер стало реально! Естетична хірургія: погляд у майбутнє Дана галузь медицини користується зараз величезною популярністю.