Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Види імплантів і особливості методик протезування яєчка

Види імплантів і особливості методик протезування яєчка Основна мета протезування одного або обох яєчок - досягнення задовільного косметичного ефекту на тлі орхіектомії, завороту або вроджених патологій цього органу. Після хірургічного видалення яєчка, як і при вроджених станах на кшталт моно-, анорхія і крипторхізму, виникає асиметрія, яка може негативно позначатися на фізичному комфорті і психологічному здоров'ї чоловіка.

Як і багато інших реконструктивні операції, протезування має виключно косметичний ефект, який не впливає на репродуктивну функцію. Проте, для багатьох пацієнтів важливий зовнішній вигляд цих органів, і видимі їх дефекти можуть стати причиною проблем в психоемоційній сфері.

Для операції протезування використовуються гіпоалергенні і біологічно інертні імплантати зі спеціальних полімерів. Ці протези повторюють форму яєчок, мають гладку поверхню і мають гарну міцність. Крім того, після зняття швів орган не буде відрізнятися від природного як візуально, так і тактильно.

Існуючі види імплантів

Імпланти яєчок під час операції поміщають в простір, яке розташовується під шкірою мошонки. Оскільки проводити протезування можна як дітям, так і підліткам і дорослим, імпланти виготовляються в різних розмірах і підбираються індивідуально під анатомічні особливості пацієнта. Для цього у випадку з монорхіей орієнтуються за розміром яєчка, що залишилося, а у випадку з анорхією - на розмір статевого члена, доступність тканин для пластики і конституцію чоловіка.

Для протезування використовують один з двох видів імплантів:

  • силіконовий - безпечний протез з гелеподібним вмістом, що повторює форму яєчка;
  • рідкий - їх поміщають під шкіру мошонки за допомогою пункції. В якості основного матеріалу для таких імплантів найчастіше використовують диметакрилат з водою або стерильний гідрогель.

Вибір типу протеза і методики його введення визначається хірургом на консультації до операції.

У яких випадках необхідно протезування яєчка?

Імплантація протеза в мошонку показана при патологіях і станах, характерних відсутністю одного або двох яєчок. Це включає в себе вроджені патології розвитку цих органів, їх видалення після операцій, травм або важких запалень, які привели до їх деформації.

Види імплантів і особливості методик протезування яєчка Подібні стани характерні порушенням психологічної рівноваги чоловіків і часто супроводжуються невизначеністю й проблемами в статевій сфері, тому косметичний ефект такого втручання позитивно впливає на якість життя цих пацієнтів.

Які є методики протезування?

На даний момент хірурги виконують протезування яєчок за двома методиками.

  1. Імплантація з паховим доступом. Цей операційний доступ проводиться по паховій складці через паховий канал. Якщо в мошонці збережено атрофоване яєчко, проводиться його витяг, перев'язування сім'яного канатика і установка імпланта в порожнину мошонки. Головним візуальним орієнтиром при проведенні цього доступу є насіннєвий канатик - уздовж нього формується тунель через мошонку.
  2. Імплантація з мошоночним доступом. В цьому випадку розріз проходить безпосередньо через шкіру мошонки в її верхньому кутку з відповідної сторони. Імплант фіксується на дні мошонки розсмоктуючими нитками з викрила, і цими ж нитками виконуються шви. Використання цього матеріалу дозволяє мінімізувати ускладнення, пов'язані з наявністю сторонніх матеріалів в тканинах, а також не залишити помітних слідів після операції. Шви повністю розсмоктуються за два місяці.

Чим відрізняється операція у дорослих і дітей?

Проводити протезування можна як дітям, так і дорослим і підліткам. Для дітей ця операція рекомендується до настання пубертату з подальшою заміною імпланта іншим розміром в підлітковому віці. Частим показанням для операції в дитячому та підлітковому віці є анорхія, крипторхізм, і іноді заворот яєчка.

Однією з особливостей імплантації протеза яєчка у дітей і підлітків є ретельний вибір розміру імпланта. Використання занадто великого протеза загрожує некротизування тканин з подальшим випаданням імпланта.

Для протезування яєчка у підлітків оптимальним вважається використання пахового оперативного доступу та подальше ушивання пахового каналу з боку мошонки. Кращим віком для протезування в цій віковій групі вважається вік від 16 до 18 років - в такому випадку ризик виникнення ускладнень мінімальний. Якщо протезування необхідно після орхіектомії, це краще робити через півроку-рік після такої операції.

Проведення операції у дорослих можливо в будь-якому віці при наявності показань і відсутності протипоказань. Після операції пацієнт деякий час залишається на спостереженні в умовах стаціонару, а потім отримує програму відновлення на реабілітаційний період. Для попередження розбіжності швів і ускладнень, пов'язаних з їх інфікуванням, до їх зняття рекомендовано відмовитися від надмірної фізичної активності і статевих контактів.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
18-06-2021
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Хірургічна пластика вуздечки статевого члена називається Френулотомія. Це швидка малоінвазивна операція, яка дозволяє подовжити вуздечку. Чоловіки з короткою вуздечкою часто відчувають неприємні відчуття під час ерекції, і такий стан у багатьох випадках може призводити до деформації статевого члена. Дане втручання проводиться під місцевою анестезією і займає не більше 15 хвилин. При Френулотомії проводиться розріз вуздечки з подальшим поздовжнім зшиванням країв.
Фімоз і укорочена вуздечка статевого члена - два неприємних і навіть небезпечних стани, з якими можуть зіткнутися багато чоловіків. Незважаючи на те, що обидва стани досить прості в діагностиці, до уролога зазвичай потрапляють пацієнти або на важких стадіях перебігу захворювань, або при вкрай вираженій хворобливості. Тим часом, хірургічне лікування як фімозу, так і короткої вуздечки пеніса - досить тривалі і безпечні процедури, після яких значно поліпшується якість життя пацієнтів.
Сучасна апаратна косметологія за своєю ефективністю виходить на один рівень з хірургічними методами ліфтингу обличчя. SMAS ліфтинг вважається найбільш досконалою неінвазивної процедурою, яка показує результати, характерні для хірургічних методів підтяжки. Суть даної процедури полягає в стимулюванні вироблення колагену і еластину в SMAS шарі шкіри. SMAS шар можна уявити як сполучнотканинний каркас шкіри, що складається з переплетених колагенових і еластинових волокон.
Жінка створена для краси. А інновації в естетичній косметології та медицині дають можливість представницям прекрасної статі якомога довше зберігати молодість і чарівність. Одним з найбільш затребуваних і ефективних методів є "уколи краси". Це загальний термін ін'єкційних технік, які орієнтовані на омолодження шкірних покривів. Однак, чим більше ці чудодійні процедури стають популярними, тим більшими домислами і міфами обростають.
Високе чоло завжди вважалося відмітною рисою аристократів і ознакою значних розумових здібностей. Однак, деяким представницям прекрасної статі, подібна особливість зовнішності здається некрасивою, грубою і порушує пропорційну гармонію обличчя. У цьому випадку на допомогу приходять маленькі хитрощі, типу підходящої стрижки або макіяжу, щоб згладити недолік.