Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Фімоз або коротка вуздечка

Фимоз или короткая уздечка Фімоз і укорочена вуздечка статевого члена - два неприємних і навіть небезпечних стани, з якими можуть зіткнутися багато чоловіків. Незважаючи на те, що обидва стани досить прості в діагностиці, до уролога зазвичай потрапляють пацієнти або на важких стадіях перебігу захворювань, або при вкрай вираженій хворобливості.

Тим часом, хірургічне лікування як фімозу, так і короткої вуздечки пеніса - досить тривалі і безпечні процедури, після яких значно поліпшується якість життя пацієнтів.

Для фімозу характерно неповне або зовсім відсутнє розкриття головки статевого члена. В такому випадку крайня плоть звужена і недостатньо еластична. Найчастіше цей стан характерно для новонароджених хлопчиків, і в міру дорослішання ця проблема зникає у 90% дітей. Якщо неповне розкриття збереглося до пубертату, необхідна консультація уролога і подальше оперативне втручання по обрізанню крайньої плоті.

Коли діагностується і чому з'являється фімоз?

Однією з частих причин фімозу є спадкова недостатність еластину, через що крайній плоті не вистачає еластичності. Крім того, розвитку фімозу сприяють різні запальні захворювання в області головки, для яких характерне рубцювання.

Також до рубцювання приводять різні травми крайньої плоті - наприклад, ті, які можуть виникнути в результаті самостійних спроб позбавлення від фімозу. Сюди ж відносяться травми під час першого статевого акту або мастурбації, і навіть травми від ерекції.

У період пубертату можливе виникнення невідповідності розмірів статевого члена і крайньої плоті, яка по одній із зазначених вище причин не може розтягнутися в достатній мірі.

Саме тому важливо вчасно діагностувати фімоз і відмовитися від самолікування.

Основні симптоми фімозу статевого члена

Основний симптом цього стану характерно виражений вже у хлопчиків раннього шкільного віку: неможливість повного розкриття головки пеніса. До цього симптому приєднується болючість при сечовипусканні, а в подальшому - при ерекції і під час статевого акту.

Крім того, в деяких випадках можлива не тільки хворобливість при виділенні сечі, але і убогість її виділення. Це пов'язано з тим, що крайня плоть в такому стані може зростатися з тканинами навколо уретри, тим самим перешкоджаючи вільному проходженню сечі.

Які можуть виникнути ускладнення із-за фімозу?

Ускладнення в результаті запущеного фімозу можуть бути різного ступеня тяжкості. Серед них:

  • парафімоз, що супроводжується набряком, різким ріжучим болем в області головки пеніса і неможливістю самостійного вправляння. Якщо вчасно не надати допомогу при такій проблемі, може розвинутися некроз тканин пеніса;
  • баланопостит - інфекційне запалення статевого члена, що виникає в результаті "застрявання" в області закритої головки патогенних мікроорганізмів, сечі і сперми. Для цього стану характерне підвищення температури і наявність гнійних і серозно-гнійних виділень з-під крайньої плоті, а при хронізації процесу можливе рубцювання і споювання крайньої плоті з головкою.

Дані ускладнення стають не тільки причиною серйозних психоемоційних проблем у чоловіків, а й можуть призвести до загрозливих здоров'ю проблем.

Лікування фімозу статевого члена

З причини небезпеки розвитку серйозних ускладнень, що безпосередньо впливають на якість життя чоловіка, а також його стану здоров'я, при наявності симптомів фімозу показано якнайшвидше операційне лікування.

Операція з видалення крайньої плоті називається обрізанням або циркумцизією. Залежно від стадії захворювання, яке виражається тяжкістю його перебігу, можливе повне або неповне видалення крайньої плоті, а також висічення некротизованих тканин на найбільш запущеній стадії з подальшою реконструктивною операцією. Обрізання в більшості випадків не залишає помітних рубців, і статевий член після цієї операції не втрачає чутливість.

Циркумцизія також часто проводиться в виключно косметичних цілях, що також сприяє підвищенню якості життя пацієнта і налагодженню його психоемоційного стану.

Що характерно для короткої вуздечки статевого члена?

Фимоз или короткая уздечка Коротка вуздечка статевого члена характеризується болючим натягом від статевого акту і в цілому при ерекції, а також деформацією форми пеніса. При такому стані статевий член може болісно вигинатися в сторону мошонки, що ускладнює не тільки сексуальні активності, але і сечовипускання.

В результаті розвивається статева дисфункція і наступні за нею психологічні проблеми. Крім того, коротка вуздечка може сильно натягнутися і порватися, що не тільки вкрай болісно, ​​але і небезпечно через можливість занесення інфекції.

Після розриву дефект не усувається, а навпаки, збільшується: формується спайковий процес, в результаті якого вуздечка ще сильніше стягується. Звідси випливає подальше пригнічення еректильної функції і проблеми в статевому житті.

Френулотомія як спосіб подовження вуздечки

Операція по подовженню вуздечки називається Френулотомія. Це втручання триває не довше півгодини і проводиться в умовах місцевої анестезії.

Якщо стан пацієнта дозволяє і вуздечка до операції не була розірвана, лікар розсікає її поперек, розподіляє шкіру і поздовжньо накладає шви з саморозсмоктуючих полімерних ниток.

У ситуації, коли розрив вуздечки вже є в анамнезі, лікар проводить Френулотомію з виконанням Z-образного розрізу, який послаблює натяг м'яких тканин.

В кінці операції накладаються косметичні шви, які мінімально помітні після загоєння.

Відразу після проведення операції пацієнт може відчути незначну слабкість і навіть легку нудоту. Це нормальне післяопераційний стан, пов'язаний з реакцією організму на хірургічне втручання. У такому випадку рекомендується відновити баланс електролітів і глюкози в організмі, випивши води, солодкого чаю і з'ївши трохи солодкої і калорійної їжі.

Після операції пацієнт нетривалий час спостерігається в умовах стаціонару, після чого отримує подальші рекомендації від хірурга-уролога і виписується. Серед таких рекомендацій зазначаються:

  • утримання від мастурбації і статевих актів до моменту загоєння післяопераційної рани і розсмоктування швів;
  • відмова від сауни і ванни на період реабілітації, який в більшості випадків триває не більше двох тижнів.

Суворе дотримання всіх рекомендацій лікаря-хірурга після операції по пластиці вуздечки дозволить уникнути ускладнень і максимально швидко загоїти післяопераційну рану.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
04-06-2021
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Сучасна апаратна косметологія за своєю ефективністю виходить на один рівень з хірургічними методами ліфтингу обличчя. SMAS ліфтинг вважається найбільш досконалою неінвазивної процедурою, яка показує результати, характерні для хірургічних методів підтяжки. Суть даної процедури полягає в стимулюванні вироблення колагену і еластину в SMAS шарі шкіри. SMAS шар можна уявити як сполучнотканинний каркас шкіри, що складається з переплетених колагенових і еластинових волокон.
Жінка створена для краси. А інновації в естетичній косметології та медицині дають можливість представницям прекрасної статі якомога довше зберігати молодість і чарівність. Одним з найбільш затребуваних і ефективних методів є "уколи краси". Це загальний термін ін'єкційних технік, які орієнтовані на омолодження шкірних покривів. Однак, чим більше ці чудодійні процедури стають популярними, тим більшими домислами і міфами обростають.
Високе чоло завжди вважалося відмітною рисою аристократів і ознакою значних розумових здібностей. Однак, деяким представницям прекрасної статі, подібна особливість зовнішності здається некрасивою, грубою і порушує пропорційну гармонію обличчя. У цьому випадку на допомогу приходять маленькі хитрощі, типу підходящої стрижки або макіяжу, щоб згладити недолік.
Соковиті, пухкі губки - сучасний б'юті-тренд. Однак, завжди є люди, частіше, представниці прекрасної статі, які хочуть не збільшити, а, навпаки, зменшити свої губи. Таке бажання може бути викликано непропорційно великим розміром рота від природи, який викликає психологічний дискомфорт. А також, невдалої контурної пластикою, яка змінила губи дівчини не в кращу сторону.
Набряки, мішки, темні кола під очима асоціюються у більшості людей з перевтомою і недосипом. Вони додають віку, надають виснажений і змучений вигляд обличчю. Однак, дані ознаки можуть сигналізувати і про більш серйозні захворювання. Незалежно від причини виникнення, багато представниць прекрасної статі мріють прибрати їх, якщо не назавжди, то надовго. Для цього можна використовувати макіяж, грамотний догляд, уколи краси, а найкраще, - налагодити режим дня і вести здоровий спосіб життя.