м. Полтава, проспект Віталія Грицаєнка, 9 ПН-ПТ з 8:30 до 15:00, СБ-НД: вихідний +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07
Основна мета протезування одного або обох яєчок - досягнення задовільного косметичного ефекту на тлі орхіектомії, завороту або вроджених патологій цього органу. Після хірургічного видалення яєчка, як і при вроджених станах на кшталт моно-, анорхія і крипторхізму, виникає асиметрія, яка може негативно позначатися на фізичному комфорті і психологічному здоров'ї чоловіка.
Як і багато інших реконструктивні операції, протезування має виключно косметичний ефект, який не впливає на репродуктивну функцію. Проте, для багатьох пацієнтів важливий зовнішній вигляд цих органів, і видимі їх дефекти можуть стати причиною проблем в психоемоційній сфері.
Для операції протезування використовуються гіпоалергенні і біологічно інертні імплантати зі спеціальних полімерів. Ці протези повторюють форму яєчок, мають гладку поверхню і мають гарну міцність. Крім того, після зняття швів орган не буде відрізнятися від природного як візуально, так і тактильно.
Імпланти яєчок під час операції поміщають в простір, яке розташовується під шкірою мошонки. Оскільки проводити протезування можна як дітям, так і підліткам і дорослим, імпланти виготовляються в різних розмірах і підбираються індивідуально під анатомічні особливості пацієнта. Для цього у випадку з монорхіей орієнтуються за розміром яєчка, що залишилося, а у випадку з анорхією - на розмір статевого члена, доступність тканин для пластики і конституцію чоловіка.
Для протезування використовують один з двох видів імплантів:
Вибір типу протеза і методики його введення визначається хірургом на консультації до операції.
У яких випадках необхідно протезування яєчка?
Імплантація протеза в мошонку показана при патологіях і станах, характерних відсутністю одного або двох яєчок. Це включає в себе вроджені патології розвитку цих органів, їх видалення після операцій, травм або важких запалень, які привели до їх деформації.
Подібні стани характерні порушенням психологічної рівноваги чоловіків і часто супроводжуються невизначеністю й проблемами в статевій сфері, тому косметичний ефект такого втручання позитивно впливає на якість життя цих пацієнтів.
На даний момент хірурги виконують протезування яєчок за двома методиками.
Проводити протезування можна як дітям, так і дорослим і підліткам. Для дітей ця операція рекомендується до настання пубертату з подальшою заміною імпланта іншим розміром в підлітковому віці. Частим показанням для операції в дитячому та підлітковому віці є анорхія, крипторхізм, і іноді заворот яєчка.
Однією з особливостей імплантації протеза яєчка у дітей і підлітків є ретельний вибір розміру імпланта. Використання занадто великого протеза загрожує некротизування тканин з подальшим випаданням імпланта.
Для протезування яєчка у підлітків оптимальним вважається використання пахового оперативного доступу та подальше ушивання пахового каналу з боку мошонки. Кращим віком для протезування в цій віковій групі вважається вік від 16 до 18 років - в такому випадку ризик виникнення ускладнень мінімальний. Якщо протезування необхідно після орхіектомії, це краще робити через півроку-рік після такої операції.
Проведення операції у дорослих можливо в будь-якому віці при наявності показань і відсутності протипоказань. Після операції пацієнт деякий час залишається на спостереженні в умовах стаціонару, а потім отримує програму відновлення на реабілітаційний період. Для попередження розбіжності швів і ускладнень, пов'язаних з їх інфікуванням, до їх зняття рекомендовано відмовитися від надмірної фізичної активності і статевих контактів.
Схожі новини