Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Видалення папілом в домашніх умовах,в чому небезпека

Видалення папілом в домашніх умовах,в чому небезпека Гладка шкіра - одна з основних ознак краси і здоров'я. Але іноді її бездоганний вигляд можуть зіпсувати папіломи, також відомі як бородавки. Доброякісні новоутворення не несуть суттєвої шкоди для організму, але здатні викликати незадоволення своєю зовнішністю, поява комплексів, падіння самооцінки. До того ж в деяких випадках невелика пухлина на шкірі може перероджуватися в злоякісну і становити загрозу для життя людини.

Причини появи папілом

Виникнення бородавок на шкірі і слизових або папилломатоз пов'язують з проникненням в організм вірусу папіломи людини (ВПЛ). При нормальному стані здоров'я організм здатний стримувати вірус без будь-яких наслідків для себе. Але на тлі стресу і падіння імунітету вірусна інфекція призводить до зростання шкірних новоутворень по всьому тілу: від повік або губ до ступнів.

Папіломавірус проникає в ослаблений організм через шкіру, слизові або кров:

 • при статевому акті;
 • через загальні предмети гігієни (рушники, бритва, мочалка);
 • при проходженні дитини через материнські родові шляхи;
 • через предмети загального користування в громадських місцях (лазня, спортзал, солярій).

Крім передачі вірусу від людини до людини, можливо і самоінфікування при виконанні гігієнічних процедур (гоління, миття), постійному пошкодженні шкіри одягом. Крім того бородавки легко переносяться з однієї частини тіла на іншу через дотики.

Звичайні папіломи нічим не загрожують здоров'ю, хоча і виглядають непривабливо. Інша справа кондиломи, також викликаються ВПЛ. Вони відрізняються великими розмірами, червонуватим кольором і високим ризиком переродження в злоякісну форму.

Народні методи видалення папілом

Зіткнувшись з бородавками, більшість людей не поспішають показуватися лікареві, а намагаються провести самостійне видалення новоутворення, користуючись рецептами нетрадиційної медицини. Головними складовими народних засобів, що застосовуються для усунення папілом служать:

 • чистотіл;
 • часник;
 • оцет;
 • картопля;
 • шовкова нитка.

Видалення папілом в домашніх умовах,в чому небезпека Свою назву чистотіл отримав не дарма. Рослина здатна боротися з багатьма захворюваннями шкіри, в тому числі з новоутвореннями. Але в соку чистотілу містяться досить агресивні речовини, здатні пошкодити шкірні покриви і привести до сильного опіку, алергії. Використання будь-яких засобів на основі рослини для видалення родимок, бородавок або інших новоутворень має узгоджуватися з лікуючим лікарем.

Існують і інші засоби зі схожою дією на основі кислот або лугів. Вони впливають на шкіру набагато активніше ніж чистотіл, тому можуть призводити до її подальшого рубцювання.

Необережне використання оцту чи оцтової есенції в якості способу боротьби з папіломами також може виливатися в пошкодження шкірних покривів, поява опіків і рубців.

Кашка з часнику також часто використовується для видалення папілом. Незважаючи на менш травматичний вплив на шкіру, компреси і примочки з цим овочем також можуть викликати опік.

Серед народних засобів для боротьби з ВПЛ популярна картопля. Цей коренеплід не шкодить шкірних покривів, але і користі не приносить.

Ще одна методика лікування шкірних новоутворень, яка виступає альтернативою хірургічному втручанню, включає перев'язування ніжки папіломи шовковою ниткою. Доступна і проста процедура застосовується для видалення бородавок досить часто. Але для впевненості в її нешкідливості потрібно провести обстеження шкірних утворень на предмет злоякісності.

Серед інших популярних народних способів боротьби з бородавками зустрічаються:

 • волосся;
 • припікання сірою;
 • рослинні відвари, настойки, ефірні масла.

Видалення папілом в домашніх умовах,в чому небезпека У багатьох випадках нетрадиційна медицина не надає належного впливу, при цьому призводить до проблем зі здоров'ям аж до переродження доброякісного новоутворення шкіри в злоякісне.

Небезпека видалення папілом в домашніх умовах

Папіломи складаються з зовнішньої і внутрішньошкірної частин, тому їх усунення домашніми методиками малоефективне. Народні методи дозволяють прибрати верхню частину новоутворення, але ніжка залишається всередині шкіри і продовжує рости.

Також самому з'ясувати тип шкірної пухлини, її доброякісність або злоякісність в домашніх умовах неможливо. Але навіть якщо бородавка виявиться доброякісною, при непрофесійному видаленні на її місці виросте нова. Зовнішній вплив не тільки посилює ріст папілом, але і значно підвищує ризик розвитку запального процесу або інфекційного захворювання. Найбільш ефективно в лікуванні шкірних новоутворень застосування хірургічних методів, що дозволяють повністю видалити їх разом з ніжкою.

А найкращим способом самостійної боротьби папіломавірусу виступає правильна профілактика, що включає:

 • ведення здорового способу життя;
 • повноцінний сон;
 • уникнення тривалого впливу ультрафіолету.

Намагайтеся не торкатися предметів загального користування в громадських місцях, а також не діліться особистими гігієнічними засобами.

Лікарі Клініки пластичної та косметичної хірургії в Полтаві швидко і безболісно видалять шкірні новоутворення хірургічним шляхом або призначать відповідне медикаментозне лікування для усунення естетичного дефекту, щоб ваша шкіра знову сяяла здоров'ям!

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
14-03-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Невелике рухоме утворення під шкірою рідко викликає серйозні побоювання щодо здоров'я, але доставляє відчутний емоційний дискомфорт. Незважаючи на начебто безневинний, в деяких випадках невеликий жировик може стати справжньою проблемою. Чи варто пускати все на самоплив або відразу ж позбутися від ненависної ліпоми, знають фахівці «Клініки пластичної косметичної хірургії» в Полтаві.
Яскраво виражені скули і запалі щоки - мрія багатьох жінок. Але найчастіше дівчата не можуть позбутися від неприємних округлостей в середній частині обличчя, як би не старалися. Навіть малярський ліфтинг не дасть бажаного ефекту, якщо не позбутися від об'ємних скупчень жиру в щічної області - комків Біша. Багато знаменитостей пройшли через операцію по позбавленню від жирових тіл в щоках. Але є і ті, хто побоюється видалення грудочок жиру через оточуючих на цю тему міфів.
Носіння сережок цілком звичне діло для більшості дівчат. Багатьом дівчаткам вуха проколюють ще в ранньому дитинстві, і з тих пір вони не розлучаються з модними аксесуарами. Але важкі сережки можуть призводити до розтягування мочки вуха і збільшення дірки в ній, яка вже не може зарости самостійно. Що робити, щоб заростити дірки у вухах? Якщо ви віддаєте перевагу звичайним сережкам, то дірка від них затягнеться, коли ви перестанете носити аксесуар.
Для збереження краси та молодості жінки готові на будь-які хитрощі. Але якщо одні методики омолодження вже давно перевірені і не викликають у пацієнтів побоювань, інші ж обростають павутинням із міфів. Однією з новітніх процедур, навколо якої ходить безліч чуток - є нитковий ліфтинг. Лікарі «Клініки пластичної косметичної хірургії» в Полтаві готові розповісти, чому не варто боятися, і наскільки ефективна підтяжка нитками.
Блефаропластика – це одна з найбезпечніших і малотравматичних операцій у пластичній хірургії, що викликає непослаблюючий інтерес. Але, як і будь-яка інша пластика, підтяжка повік пов'язана з ризиком виникнення ускладнень. Особливо лякає пацієнтів ймовірність появи шрамів на шкірі. Лікарі Клініки пластичної косметичної хірургії в Полтаві знають, як запобігти виникненню небажаних ефектів після блефаропластики і боротися з ними в разі виникнення.