Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Рубці і затвердіння після блефаропластики

Рубці і затвердіння після блефаропластики Блефаропластика – це одна з найбезпечніших і малотравматичних операцій у пластичній хірургії, що викликає непослаблюючий інтерес. Але, як і будь-яка інша пластика, підтяжка повік пов'язана з ризиком виникнення ускладнень. Особливо лякає пацієнтів ймовірність появи шрамів на шкірі. Лікарі Клініки пластичної косметичної хірургії в Полтаві знають, як запобігти виникненню небажаних ефектів після блефаропластики і боротися з ними в разі виникнення.

Коли загояться рубці після блефаропластики

При проведенні блефаропластики хірурги роблять невеликі розрізи уздовж природної складки повік, щоб скорегувати їх форму. І хоча таке втручання мінімальне, свіжим рубцям потрібен час, аби розсмоктатися.

Цей процес проходить індивідуально, займаючи близько 10-12 тижнів з дня проведення операції. На швидкість відновлення впливають не тільки вікові особливості регенерації, а й місце нанесення розрізу. У зоні росту вій рани від підтяжки затягуються швидше, ніж на верхній повіці через більш активне кровопостачання. Через три місяці після пластичної операції місця розрізів розгладжуються і світлішають так, що їх не відрізнити від решти шкіри повіки. Якщо ж зовнішньо рубці від блефаропластики продовжують викликати стурбованість через три місяці після підтяжки, варто звернутися до лікаря для лікування небажаних наслідків.

Єдиний спосіб уникнути рубців після підтяжки нижньої повіки - забезпечення транскон’юктивального доступу до тканин під час пластичної операції через слизову оболонку ока.

Як запобігти появі рубців

Основні причини порушення процесу загоєння шрамів або виникнення ущільнень після блефаропластики:

  • непрофесіоналізм лікарів;
  • схильність шкіри до утворення рубців;
  • недотримання лікарських рекомендацій у післяопераційний період.

Наявність схильності до утворення келоїдних рубців перевіряється на етапі підготовки до операції. А виконання приписів лікаря лягає на плечі самих пацієнтів. Щоб уникнути ускладнень після блефаропластики, необхідно:

  • берегти очі, не напружуючи їх при читанні, роботі, перегляді телевізора;
  • обмежити фізичне навантаження;
  • уникати відвідування солярію або лазні;
  • берегти повіки від впливу ультрафіолету та інших шкідливих чинників;
  • не травмувати шкіру повік необережними дотиками;
  • спати на високій подушці.

Рубці і затвердіння після блефаропластики При дотриманні всіх рекомендацій ризик утворення шрамів після блефаропластики зводиться до мінімуму.

Як позбутися післяопераційних рубців

Якщо підтяжка повік все ж призвела до виникнення небажаних наслідків, лікар може запропонувати кілька варіантів вирішення цієї проблеми, що включають консервативні, апаратні та оперативні методики.

Прискорити розсмоктування рубців після блефаропластики можна нанесенням мазей на основі силікону та іншими препаратами, що сприяють регенерації.

Більш серйозні випадки ускладнень усувають хірургічним шляхом, видаляючи надлишок сполучної тканини, що утворюється при загоєнні.

Серед апаратних методик в усуненні наслідків підтяжки найбільш ефективним є лазерне омолодження. Шліфування лазером допомагає позбутися не тільки рубців, а й багатьох інших ознак старіння за рахунок видалення верхніх шарів шкіри і стимуляції регенерації тканин.

В Клініці пластичної косметичної хірургії в Полтаві існує власний запатентований спосіб боротьби зі шрамами на повіках, наслідками блефаропластики, що включає хірургічну операцію з пересадкою хрящового алотрансплантату.

Чому з'являються ущільнення після блефаропластики

Поява шрамів після підтяжки частіше спостерігається на нижній повіці, але й верхня буває схильною до подібного випробування. Збільшення ризику порушення природного процесу загоєння рубців може бути викликане:

  • хімічними та термічними опіками, викликаними лазерним впливом, підсушуючими розчинами (включаючи антибактеріальні), пілінгом;
  • тривалим запальним процесом після пластичної операції, що супроводжується надмірним розростанням сполучної тканини;
  • помилками хірурга, який проводить блефаропластику, включаючи неправильне зіставлення країв надрізів, надмірним натягуванням шкіри, неправильним накладанням швів і т.д.;
  • порушенням імунного відгуку;
  • спадковими факторами.

Розтирання, розтягування, інтенсивний масаж шкіри в області проведення операції також можуть призводити до виникнення ущільнень навколо швів. Це пов'язано з хаотичним розташуванням колагенових волокон в молодому рубці, що не дозволяє краям рани протистояти розтягуванню.

Для попередження подібної ситуації хірурги рекомендують пацієнтам, що зробили блефаропластику, накладати пластири-стріпи після підтяжки повік і уникати дотиків до повік протягом декількох тижнів. Фізичний вплив супроводжується припливом крові та прискоренням вироблення колагену, що перешкоджає розсмоктуванню скупчень сполучної тканини. Якщо це сталося, і замість тонкого рубця через кілька місяців після блефаропластики утворився грубий непривабливий шрам, варто звернутися до свого хірурга.

Відмовтеся від самолікування. Виконання лікарських рекомендацій - запорука швидкого загоєння і розсмоктування рубців. Спостерігаючи стан тканин після підтяжки, хірург може прописати ранозагоювальні препарати, препарати проти рубців, фізіотерапевтичні процедури (мікрострумовий вплив, лімфодренаж).

Для прискорення розсмоктування рубців лікар може призначити ін'єкції глюкокортикостероїдів або препарати місцевої дії після загоєння розрізів. У разі неефективності консервативного лікування протягом 2-3 місяців після підтяжки повік лікар може порекомендувати оперативне втручання для видалення надлишків сполучної тканини в рубці.

Слід пам'ятати, що процеси регенерації відрізняються в кожному організмі, тому в деяких випадках процес загоєння шраму після блефаропластики може тривати до півроку.

Вузлики на місці розсмоктування шва

Рубці і затвердіння після блефаропластики Для мінімального травмування тканин повіки при скріпленні країв рани від підтяжки більшість хірургів користується тонкими нитками з круглим перетином, що розсмоктуються від двох тижнів до двох місяців. При нормальному відновленні після блефаропластики ущільнення зникають по мірі розчинення шовного матеріалу. Але вузлики можуть лишатися внаслідок:

  • уповільнення кровотоку через масивну набряклість;
  • імунних патологій;
  • поверхневого розташування швів.

Найчастіше причиною проблеми після пластичної операції стає поверхневе розташування ниток, що приводить до часткового, а не повного розсмоктування швів. Для усунення наслідків досить видалити залишки шовного матеріалу з рубця.

При збереженні набряклості виправити ситуацію допоможе обережний масаж повік, техніку проведення якого покаже ваш лікар. А якщо проблема зберігається довше 2,5 місяців зі дня підтяжки, хірург може зробити точкові надрізи для видалення залишків ниток зі шраму або призначити ін'єкції препаратів для розсмоктування швів.

Грудочки жиру

При корекції форми повік ліпофілінгом одночасно з блефаропластикою, нерівномірний розподіл жирової тканини або погана обробка трансплантата можуть викликати утворення жирових ущільнень. Вони особливо помітні під вкрай делікатною шкірою нижньої повіки.

Таке ускладнення може самостійно пройти через деякий час після підтяжки, але можливий і несприятливий результат. Усунення скупчень жирових клітин проводиться:

  • масажем, що призводить до сплощення новоутворення і вирівнювання шкіри;
  • ін'єкціями філерів на основі гіалуронової кислоти або повторним ліпофілінгом для згладжування країв ущільнення;
  • точкової ліпосакції.

Оптимальне лікування для кожного пацієнта визначається пластичним хірургом.

Кіста після пластики повік

В деяких випадках блефаропластика призводить до утворення кіст поблизу рубця. Заповнені рідиною порожнини виникають при неправильній обробці країв рани через занурення ділянок шкіри в більш глибокі тканини при накладенні швів.

Поступове накопичення рідини супроводжується збільшенням дефекту в об'ємі (до 0,5 см). Ущільнення на повіці може зникнути самостійно через 1-3 місяці після блефаропластики, але при подальшому збереженні новоутворення його видаляють хірургічно.

Лікарі Клініки пластичної косметичної хірургії в Полтаві завжди готові допомогти з усуненням рубців або інших ускладнень підтяжки повік, щоб ваші очі швидше засяяли радістю.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
30-01-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Обрізання або циркумцизія обов'язкова процедура, яку проходять чоловіки, які сповідують іудейську релігію або іслам. Але не тільки релігійні причини змушують чоловіків позбуватися крайньої плоті. Багато хто проходять операцію під впливом медичних чинників, гігієнічних причин або естетичних уподобань до виду статевого члену. При правильному виконанні циркумцизії ризик ускладнень мінімальний, відновлення після операції проходить швидко і майже не доставляє болісних відчуттів.
Сучасна естетична медицина пропонує безліч способів зберегти молодість і красу шкіри. Однією з найпоширеніших омолоджуючих методик по праву вважається біоревіталізація, що успішно конкурує з плазмоліфтингом, ботоксом, мезотерапією та іншими ін'єкційними методиками. Але перш ніж записуватися на процедуру, варто дізнатися, що вона собою являє і якого ефекту можна очікувати.
Хірургічна підтяжка давно вважається найбільш ефективним способом омолодження, що дозволяє позбутися зморшок, повернути обличчю чіткі красиві контури. Але жодна операція не обходиться без розрізів, швів, а значить і шрамів. Одним із основних завдань, яке стоїть перед хірургом при проведенні втручання, стає необхідність зробити рубці максимально непомітними після загоєння.
Красиве обличчя має правильні пропорції та тонкий баланс між лобовою, середньою частиною і підборіддям. Якщо баланс порушений в області підборіддя, проблему можна виправити. Для цього необов'язково лягати під ніж пластичного хірурга. Сучасна естетична медицина пропонує ряд безопераційних методик корекції форми підборіддя, спрямованих на його збільшення або зменшення.
Тонка, витончена шия, гордо розправлені плечі змушують звертати увагу на людину, відзначаючи її впевненість і привабливість. Але правильна постава - не тільки один з критеріїв краси, але й запорука міцного здоров'я. Збереження фізіологічного положення хребта, підтримання нормального м'язового тонусу, адекватне навантаження на плечі - це природна профілактика атеросклерозу, це сприяє збереженню нормального кровопостачання шиї і голови.