Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Шишки та ущільнення після ліпофілінга - це нормально

Шишки та ущільнення після ліпофілінга - це нормально Дефіцит м'яких тканин і недолік обсягу - це основа багатьох естетичних вад на обличчі й тілі.  У всьому винні зміни в силу віку, генетична схильність, травми.  Сучасні методи пластичної хірургії з успіхом допомагають пацієнтам повернути або зберегти молодість і привабливість.  Однією з ефективних і малотравматичних омолоджуючих процедур є ліпофілінг, який може проводитися як на обличчі, так і на тілі.

Що це за процедура - ліпофілінг?

Ще в кінці далекого 19 століття, був придуманий метод корекції контурів і обсягів обличчя і тіла за допомогою шприца і власного жиру пацієнта.  Однак, удосконалився він лише недавно і став безпечним і затребуваним способом омолодження.  Гідною альтернативою більш радикальним методикам пластичної хірургії.

Суть процедури полягає в тому, що жир пацієнта відкачується з зон, де його надмірна кількість (живіт, стегна, сідниці, коліна), очищається і трансплантують в коректовувані локації.  А це все зони на обличчі (повіки, губи, вилиці, лоб і ін.), Сідниці, ноги, кисті рук і т.д.  Наприклад, ліпофілінг сідниць і стегон дозволяє отримати спокусливі форми, не лягаючи під ніж хірурга.  При цьому, без застосування імплантатів, філерів, накладання швів і часто під місцевим знеболенням.

Власні жирові клітини (адипоцити) швидко приживаються, що не відриваються, як чужорідні, дуже рідко викликають ускладнення.  А так як, жирова тканина насичена великою кількістю стовбурових клітин, відбувається не тільки заповнення втраченого об'єму, але і поліпшення якості шкірних покривів.  Шкіра омолоджується, стає пружною, сяючою і здоровою.  Ще одним бонусом ліпоскульптування є те, що донорська зона зменшується в габаритах.  Що є особливо актуальним при значних переміщеннях жирової тканини.

Нюанси проведення процедури

Проведення операції розбите на 2 основні етапи:

 1. Забір біологічного матеріалу з донорської зони.
 2. Введення жирової тканини в місце корекції.

Процес забору жиру здійснюється за допомогою порожніх голок з заокругленим кінчиком - канюлей.  Після них зазвичай залишаються невеликі проколи, які просто заклеюються пластиром.  Ніяких шрамів і швів.  Що сприяє невеликому відновному періоду, в порівнянні з іншими пластичними впливами.

Далі субстанція очищається від знеболюючого, крові та інших непотрібних фракцій.  Введення підготовленого матеріалу відбувається за допомогою ін'єкцій в обрану область, що підлягає заповненню.  Яка ретельно розмічається хірургом.

Найчастіше, трансплантують більший обсяг жирових клітин, ніж потрібно.  Тому що, певна їх частина обов'язково не приживеться - приблизно 20-30%.  За 2 доби адипоцити реваскулярізуються - проростають кровоносними судинами, що доставляють харчування і кисень.  Остаточно жирова тканина приживається через 1-2 місяці.

Процедура може проводитися як під місцевим, так і під загальним наркозом протягом 1-3 годин.  Це залежить від обсягу втручання і кількості областей ліпофілінга і ліпосакції.

Кому показана і заборонена пластика?

Найчастіше, проведення подібного виду пластики має місце за естетичними показниками.  Причинами, за якими пацієнти звертаються до хірурга, можуть бути: невдоволення зовнішністю, вікові зміни, вроджені чи набуті дефекти.

На обличчі це:

 • глибокі борозни, складки і дрібні зморшки, що виникають з плином часу через стоншування жирового прошарку під епідермісом;
 • вади рельєфу: "поплив" контур скул, виражені носослізні борозни, тонкі губи, запалі щоки, асиметрія, що нависають повіки і т.д.

На руках це:

 • в'ялість, зморшкуватість і сухість шкіри;
 • пігментація.  Трансплантуючі жирові клітини зволожують всі шкірні шари, покращують їх тонус, додають обсягу, що позитивним чином позначається на їх відтінку.

На тілі це:

 • нечіткість форм;
 • птоз м'яких тканин;
 • зниження тонусу шкіри;
 • втрата обсягу.

Хоча процедура і вважається щадною, однак, це хірургічне втручання, яке має свої протипоказання:

 • фаза носіння і годування немовляти;
 • цукровий діабет;
 • онкологічні захворювання;
 • патології серця і судин;
 • запалення і інфекції;
 • дерматологічні недуги зон корекції і донорської;
 • епілепсія.

Проведення моделювання зовнішності проходить виходячи з особистих побажань та індивідуальних особливостей пацієнта, виключаючи протипоказання.

Причини виникнення шишок після ліпофілінга

Шишки та ущільнення після ліпофілінга - це нормально Відразу після операції пацієнт повинен бути готовий до можливого дискомфорту, набряків, синців, іноді шишкам і горбах.  Які самостійно незабаром проходять.  Так як задіюється власний жир пацієнта, ускладнення у вигляді шишок виникають дуже рідко.

Причини їх появи:

 1. Некоректна техніка введення жирової субстанції.
 2. Занадто великий обсяг ін'єкції.
 3. Запалення в зоні впливу.
 4. Зростання сполучної тканини, обумовлений індивідуальними особливостями організму пацієнта.
 5. Скупчення крові, в результаті пошкодження капіляра.
 6. Розвиток кісти - ємкості в тканинах, заповненої рідиною.

Щоб звести подібні ризики до мінімуму, мало знайти досвідченого хірурга, який відмінно зробить операцію, потрібно дотримуватися всіх післяопераційним рекомендацій.  Наприклад, носити компресійну білизну, не курити (через порушення процесу приживлення клітин), дотримуватися щадної дієту.  Ходити на масаж і фізіопроцедури, приймати прописані лікарські препарати (протинабрякові, антибактеріальні і т.д.)

Методи усунення шишок і горбів після пластики

Найчастіше, ущільнення повинні поступово розсмоктуватися за час реабілітації.  Якщо вони залишаються, а ще при цьому спостерігається болючість, почервоніння або інші тривожні симптоми, краще відразу йти до лікаря, який робив операцію.  Не потрібно займатися самолікуванням.  Після огляду, УЗД-діагностики, аналізів (при необхідності) буде встановлена ​​причина виникнення шишок і призначено лікування:

 1. Курс антибіотиків актуальний при інфекціях і запаленнях.
 2. Введення ферментних препаратів, типу "Лідаза", "Лонгідази", для позбавлення від сполучнотканинних утворень.
 3. Ін'єкції кортикостероїдів (стероїдних гормонів), типу дипроспана.  Які також ефективні для розсмоктування гранульом, рубців, шишок з сполучної тканини.
 4. Апаратні методики - ультразвуковий масаж і дарсонваль показані при відсутності фіброзу, запалення, гематом.
 5. Повторна пластична операція необхідна, якщо консервативне лікування не принесло результату.  Вона дозволяє повністю прибрати складні вузли зі сполучної тканини і кісти.

Кваліфікація фахівця і надійність клініки - це наружні камені успішної операції без ускладнень.  Також важлива дисциплінованість пацієнта при дотриманні рекомендацій після втручання.  У Клініці пластичної косметичної хірургії можна безпечно, ефективно і доступно виправити свою зовнішність і знову стати молодим!

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
06-07-2021
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Ліпофілінг, як ефективний спосіб корекції обличчя і постаті, користується стабільною популярністю.  Це найбільш природний метод, при якому задіюється власна жирова тканина пацієнта, щоб заповнити недолік обсягу і поліпшити контури.  Для цього жир, вилучений з донорської зони, після очищення, трансплантують в місце корекції.  Процедура не тільки моделює зовнішність, але і покращує стан шкіри, омолоджуючи її.
Не дарма кажуть - очі дзеркало душі.  Це ще й показник віку.  А ніжна область навколо очей в першу чергу приймає на себе весь тягар вікових змін.  Сучасна пластична хірургія не тільки в стані омолодити погляд, але навіть змінити очі кардинально.  Наприклад, виправивши розріз і форму очей за допомогою блефаропластики.  Відмінною альтернативою травматичній пластиці є процедура ліпофілінга в області навколо очей , для невеликої корекції і позбавлення від вікових проблем.
Відсутність яєчка після операцій, або його вроджені дефекти розвитку - часта причина не тільки фізичного дискомфорту у чоловіків, але і безлічі комплексів і психологічних проблем, в тому числі відбиваються на сексуальному і соціальному здоров'ї. Хірургічна операція по установці імпланта називається протезуванням яєчка. Це досить проста і швидка операція, яка не вимагає тривалого періоду відновлення, і має виражений косметичний ефект.
Основна мета протезування одного або обох яєчок - досягнення задовільного косметичного ефекту на тлі орхіектомії, завороту або вроджених патологій цього органу. Після хірургічного видалення яєчка, як і при вроджених станах на кшталт моно-, анорхія і крипторхізму, виникає асиметрія, яка може негативно позначатися на фізичному комфорті і психологічному здоров'ї чоловіка.
Хірургічна пластика вуздечки статевого члена називається Френулотомія. Це швидка малоінвазивна операція, яка дозволяє подовжити вуздечку. Чоловіки з короткою вуздечкою часто відчувають неприємні відчуття під час ерекції, і такий стан у багатьох випадках може призводити до деформації статевого члена. Дане втручання проводиться під місцевою анестезією і займає не більше 15 хвилин. При Френулотомії проводиться розріз вуздечки з подальшим поздовжнім зшиванням країв.