Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Протезування яєчка: з якого віку можна робити операцію і чи потрібна вона

Протезування яєчка: з якого віку можна робити операцію і чи потрібна вона Відсутність яєчка після операцій, або його вроджені дефекти розвитку - часта причина не тільки фізичного дискомфорту у чоловіків, але і безлічі комплексів і психологічних проблем, в тому числі відбиваються на сексуальному і соціальному здоров'ї.

Хірургічна операція по установці імпланта називається протезуванням яєчка. Це досить проста і швидка операція, яка не вимагає тривалого періоду відновлення, і має виражений косметичний ефект. У той час як установка протеза в мошонку відновлює естетичний вигляд статевих органів, це втручання ніяк не впливає на роботу статевої системи чоловіка.

Проте, за протезуванням яєчка часто звертаються як батьки хлопчиків і юнаків з вродженими вадами розвитку цього органу, так і дорослі пацієнти. Установка імпланта дозволяє виправити асиметрію, що виникла в результаті як вроджених станів, так і після операцій на зразок орхіектомії.

В яких випадках потрібна операція?

Імплантація протеза в мошонку показана при станах, характерних відсутністю одного або двох яєчок. Серед них - вроджені патології розвитку, видалення яєчок після операцій, травм або важких запалень, які привели до деформації органу.

Оскільки такі стани характерні порушенням психологічного стану чоловіків і часто супроводжуються невизначеністю й проблемами в статевій сфері, косметичний ефект такого втручання позитивно впливає на якість життя цих пацієнтів.

Які є показання та протипоказання до протезування яєчка?

Як вже було зазначено, дана операція не впливає на репродуктивну функцію і має виключно косметичний ефект. Серед станів, при яких може знадобитися протезування, є вроджені:

 • монорхія - відсутність одного яєчка в результаті порушень внутрішньоутробного розвитку;
 • анорхія - відсутність обох яєчок з тієї ж причини;
 • крипторхізм - стан, при якому порушено опускання яєчка в мошонку в ранньому дитячому віці.

Крім того, деякі захворювання і травми також призводять до відсутності одного або двох яєчок і є показанням до імплантації протеза:

 • атрофія яєчок як результат запального або іншого захворювання;
 • травма або заворот яєчок, за якими послідувала ампутація;
 • рак з подальшою ампутацією одного або двох яєчок.

Протезування яєчка: з якого віку можна робити операцію і чи потрібна вона Оскільки дана операція призначена виключно для корекції морфологічного дефекту, до неї немає абсолютних протипоказань. Проте, проведення втручання заборонено при ряді станів:

 • гострі інфекційні захворювання і загострення хронічних і системних;
 • наявність в анамнезі цукрового діабету в стані декомпенсації;
 • психічні розлади;
 • наявність морфологічних дефектів тканин мошонки і яєчка - ущільнення, кісти та інші стани, які потребують додаткової консультації уролога;
 • недолік тканин мошонки для пластики, що не дозволяє в повному обсязі провести протезування.

Сама операція має невелику тривалість - до 50 хвилин - і проходить під місцевою анестезією з використанням сильного анестетика. На консультації хірурга обов'язково з'ясовується наявність алергічної реакції на новокаїн, щоб була можливість підібрати безпечне та ефективне знеболююче.

Шви після протезування часто гояться за пару днів, і вже через кілька тижнів перестають бути помітні, не залишаючи жодного неприємного нагадування про минулу операції.

У якому віці найкраще проводити цю операцію?

Часто виникає питання, чи варто робити протезування яєчка дитині, або ж краще почекати, поки хлопчик виросте і сам зможе прийняти рішення.

У деяких випадках - наприклад, при крипторхізмі - раннє лікування знижує ризик появи більш грізних ускладнень: раку і безпліддя. З цієї причини проведення такої операції дозволено в тому числі і для дітей.

Крім того, багато урологів вважають, що імплантація протеза у хлопчиків з показаннями до неї повинна проходити у віці близько п'яти років або до початку статевого дозрівання. Таким чином є можливість попередити недорозвинення мошонки і уникнути психологічних проблем під час і після першого статевого контакту.

Ще одне питання, яке хвилює батьків, полягає в розмірі імпланта, адже з віком змінюється і розмір яєчка. При імплантації протеза в дитячому віці може знадобитися його заміна на імплант іншого розміру в підлітковому віці. Пластика мошонки в даному випадку не потрібно - протез на момент заміни вже досить прижився і легко замінюється іншим.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
22-06-2021
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Основна мета протезування одного або обох яєчок - досягнення задовільного косметичного ефекту на тлі орхіектомії, завороту або вроджених патологій цього органу. Після хірургічного видалення яєчка, як і при вроджених станах на кшталт моно-, анорхія і крипторхізму, виникає асиметрія, яка може негативно позначатися на фізичному комфорті і психологічному здоров'ї чоловіка.
Хірургічна пластика вуздечки статевого члена називається Френулотомія. Це швидка малоінвазивна операція, яка дозволяє подовжити вуздечку. Чоловіки з короткою вуздечкою часто відчувають неприємні відчуття під час ерекції, і такий стан у багатьох випадках може призводити до деформації статевого члена. Дане втручання проводиться під місцевою анестезією і займає не більше 15 хвилин. При Френулотомії проводиться розріз вуздечки з подальшим поздовжнім зшиванням країв.
Фімоз і укорочена вуздечка статевого члена - два неприємних і навіть небезпечних стани, з якими можуть зіткнутися багато чоловіків. Незважаючи на те, що обидва стани досить прості в діагностиці, до уролога зазвичай потрапляють пацієнти або на важких стадіях перебігу захворювань, або при вкрай вираженій хворобливості. Тим часом, хірургічне лікування як фімозу, так і короткої вуздечки пеніса - досить тривалі і безпечні процедури, після яких значно поліпшується якість життя пацієнтів.
Сучасна апаратна косметологія за своєю ефективністю виходить на один рівень з хірургічними методами ліфтингу обличчя. SMAS ліфтинг вважається найбільш досконалою неінвазивної процедурою, яка показує результати, характерні для хірургічних методів підтяжки. Суть даної процедури полягає в стимулюванні вироблення колагену і еластину в SMAS шарі шкіри. SMAS шар можна уявити як сполучнотканинний каркас шкіри, що складається з переплетених колагенових і еластинових волокон.
Жінка створена для краси. А інновації в естетичній косметології та медицині дають можливість представницям прекрасної статі якомога довше зберігати молодість і чарівність. Одним з найбільш затребуваних і ефективних методів є "уколи краси". Це загальний термін ін'єкційних технік, які орієнтовані на омолодження шкірних покривів. Однак, чим більше ці чудодійні процедури стають популярними, тим більшими домислами і міфами обростають.