Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Рубці після пластики обличчя – чи варто їх боятися?

Рубці після пластики обличчя – чи варто їх боятися? Хірургічна підтяжка давно вважається найбільш ефективним способом омолодження, що дозволяє позбутися зморшок, повернути обличчю чіткі красиві контури. Але жодна операція не обходиться без розрізів, швів, а значить і шрамів. Одним із основних завдань, яке стоїть перед хірургом при проведенні втручання, стає необхідність зробити рубці максимально непомітними після загоєння.

Де роблять розрізи під час процедури підтяжки обличчя?

Розташування розрізів відіграє визначальну роль і залежить від виду ліфтингу. При класичній круговій підтяжці обличчя і шиї, що не захоплює лобову частину, надріз починається в волосистій частині голови у скроні, проходить перед козелком, огинає мочку вуха, а потім виходить на потиличну область позаду вушної складки.

Проведення розрізу за козелком не застосовується, так як товщина шкіри вуха і щоки є різною, тому навантаження на цю область може призводити до деформації вух.

При проведенні SMAS-ліфтингу, який корегує не тільки стан шкіри, але і рельєф обличчя за рахунок переміщення м'язів, шов проходить від скроневої області, з'єднуючись в волоссі над чолом. При цьому бажано, щоб він проходив не по лінії росту волосся, а вище на 5 см.

Чек-ліфтинг це комбінація блефаропластики з ендоскопічною підтяжкою обличчя, що дозволяє надати ідеальних контурів вилицям, щокам, розгладити носогубні борозни, зробити виразним погляд. При проведенні чек-ліфтингу пластичний хірург робить невеликі розрізи під лінією росту вій нижньої повіки, які при заживанні ховаються.

Розмір швів при підтяжці безпосередньо залежить від анатомічної будови черепа пацієнта, кількості тканин, які потрібно видалити. При недостатній довжині надрізів неможливо якісно посікти надлишкові тканини шкіри і жирової клітковини, досягти ідеальних контурів підборіддя і шиї.

Чому місця швів залишаються непомітними?

Рубці після пластики обличчя – чи варто їх боятися? Зробити шрами після підтяжки непомітними допомагає:

  • розташування розрізів;
  • техніка накладення швів;
  • якісні шовні матеріали.

Розрізи, розташовані в волосистій частині голови, стають малопомітними вже через кілька днів, коли сходить набряклість. Але ідеально приховати ознаки підтяжки на шкірі голови дозволяє їх дугоподібна форма біля скронь і на лобі. Таким чином не виникає неприродний проділ, а сліди пластичної операції ховаються волоссям.

Також важливою є особлива техніка ушивання рани, що припускає використання різних типів швів і різної товщини шовного матеріалу для кожної ділянки шкіри після підтяжки.

Особливо уважно хірурги відносяться до зшивання країв надрізів перед вухом, на відкритій ділянці шкіри обличчя. Тут використовується невидимий внутрішньошкірний шов, який не допускає перевантаження тканин і перешкоджає їх деформації. Це дозволяє зробити шрам максимально тонким і непомітним.

Для волосистої частини голови важливо зберегти цілісність волосяних фолікулів, що не дозволяє використовувати потаємний шов всередині шкіри. А при роботі зі швом за вухом варто враховувати підвищене навантаження, яка припадає на цю область при реабілітації.

Як правильно доглядати за швами після підтяжки обличчя?

Рубцы после пластики лица - стоит ли бояться? Правильний догляд після пластичної операції також важливий для збереження оптимального ефекту від пластики і досягнення непомітності шрамів. Головною особливістю хірургічного ліфтингу є поетапне видалення шовного матеріалу з відкритих і закритих ділянок обличчя в чітко зазначений час.

Замість швів встановлюються спеціальні хірургічні скоби, що попереджають розширення шраму і гіпертрофію рубцевої тканини. Так відновлення проходить максимально швидко і без ускладнень, а рубець стає повністю непомітним на тлі шкіри.

Важливе завдання після пластики лягає на самого пацієнта. Особливо помітну роль при загоєнні ран грає дотримання особистої гігієни. Щоб не допустити запалення в області швів, звільнити їх від кірочок, вже через 3-4 дні слід приступати до миття голови. При цьому треба обмежитися максимально натуральним гігієнічним милом без ароматизаторів.

Доки шрами не зблідли і не розгладилися, приховати їх можна за допомогою вміло накладеного макіяжу або правильно укладеного волосся. На період відновлення після пластичної операції краще відмовитися від шкідливих звичок (куріння, вживання алкоголю), так як це призводить до ускладнення загоєння і можливості корекції рубців. Після загоєння швидше згладити рубці може легкий масаж шкіри, техніку якого покаже лікар.

Так як операція є досить травматичною, протягом першого тижня після неї доведеться носити пов'язку. В перший місяць реабілітаційного періоду для утримання переміщених тканин обличчя в потрібній позиції пацієнту потрібно користуватися еластичним бандажем.

Після цього хірург може призначити відвідування фізіотерапевтичних процедур, щоб вже через півроку від слідів підтяжки не залишилося і спогадів.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
19-02-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Красиве обличчя має правильні пропорції та тонкий баланс між лобовою, середньою частиною і підборіддям. Якщо баланс порушений в області підборіддя, проблему можна виправити. Для цього необов'язково лягати під ніж пластичного хірурга. Сучасна естетична медицина пропонує ряд безопераційних методик корекції форми підборіддя, спрямованих на його збільшення або зменшення.
Тонка, витончена шия, гордо розправлені плечі змушують звертати увагу на людину, відзначаючи її впевненість і привабливість. Але правильна постава - не тільки один з критеріїв краси, але й запорука міцного здоров'я. Збереження фізіологічного положення хребта, підтримання нормального м'язового тонусу, адекватне навантаження на плечі - це природна профілактика атеросклерозу, це сприяє збереженню нормального кровопостачання шиї і голови.
Незважаючи на свою популярність, інтимна пластика досі викликає навколо себе безліч суперечок і пересудів. Когось бентежить можливість хірургічної зміни форми статевих органів, хтось з презирством називає таку процедуру «шарлатанством» або «викачуванням грошей», а хтось бачить у проведенні операції єдину можливість налагодити сексуальне життя і позбутися комплексів з приводу непривабливості геніталій.
Сьогодні естетична пластична хірургія знаходиться на небувалому підйомі й здатна виправити будь-який зовнішній недолік. Процедури омолодження дозволяють легко скинути пару десятків років. І якщо раніше для цього потрібно було лягати на стіл хірурга, зараз досягти бажаного ефекту можна неінвазивними методами. Сліди віку по-різному проявляються на обличчях людей. Деякі старіють повільно і поступово, спостерігаючи за появою все більшої кількості зморшок.
Сьогодні чоловіки і жінки не жаліють ніяких коштів, щоб зберегти молодість і красу, адже приваблива зовнішність - не тільки запорука ставлення оточуючих, популярності у протилежної статі, але і одна з основ збереження впевненості в собі. Однією з частих проблем, які змушують невдоволено кривитися при погляді в дзеркало, стає друге підборіддя. Дрібна недосконалість вносить дисгармонію в чіткі лінії обличчя і шиї, а прибрати її самостійно виявляється непросто.