Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Протипоказання при SMAS ліфтингу

Протипоказання при SMAS ліфтингу Зберегти молодість і привабливість обличчя - мрія багатьох чоловіків і жінок.  Абсолютний лідер в питанні омолодження і оновлення зовнішності - це SMAS-ліфтинг.  Методика грунтується на процесі хірургічної підтяжки м'язово-апоневротичної системи - підшкірної структури, що сполучає дерму і лицьові м'язи.  Результатом впливу є не тільки ліквідація зморшок і опущення куточків очей і губ, але і створення ідеальних пропорцій обличчя, притаманних людині, без ефекту надзвичайно натягнутої шкіри.  Якщо хочеться краще виглядати, а для серйозної пластики ще рано, можна вдатися до щадного ниткового ліфтингу, який також робиться в нашій Клініці.

SMAS-ліфтинг - плюси і мінуси

У порівнянні з класичною підтяжкою обличчя, коли глибинні підшкірні шари дерми не будуть зачіпатися, операція SMAS має незаперечні переваги:

 • підвищена результативність методики навіть у старшій віковій групі;
 • розгладження не тільки дрібних "мімічних" зморшок, але і глибоких шкірних складок і заломів;
 • позбавлення від висячих клаптів шкіри;
 • розріз очей і природна лінія рота залишається незмінною, завдяки відсутності натягу покривів;
 • можливість коригування контурів обличчя, повертаючи йому початкові природні контури, рельєф і об'єм, зберігаючи індивідуальність рис;
 • тривалий ефект по всій поверхні, завдяки впливу на всі сфери обличчя;
 • майже повна непомітність післяопераційних швів.

Однак, при всіх позитивних моментах, даний вид пластики має і свої недоліки:

 • достатня серйозність, складність і тривалість операції;
 • наявність високої кваліфікації і досвіду у хірурга;
 • підвищена можливість пошкодження нервів, що тягне за собою мімічні порушення і втрату чутливості, через вплив на глибокі шари шкіри;
 • застосування загального наркозу;
 • тривалий відновлювальний період.

Щоб оформити овал обличчя і зробити чіткіше контури шиї, прибрати опущення тканин в зоні щік, а також розгладити носогубні зморшки, фахівці Клініки рекомендують SMAS-підтяжку нижніх ⅔ обличчя.

Коли заборонена процедура?

Як і будь-яке хірургічне втручання, SMAS-ліфтинг має низку стандартних і специфічних протипоказань:

 • до стандартних відноситься фаза вагітності і грудного вигодовування, так як операції притаманна висока травматичність, застосування загальної анестезії і сильнодіючих ліків;
 • наявність кардіостимулятора у пацієнта говорить про незадовільну роботу серцево-судинної системи, що відразу не допускає хірургічне втручання;
 • встановлені металеві імпланти в операбельній зоні, крім стоматологічних.  Однак, близько них буде відчуватися дискомфорт;
 • хвороби сполучної тканини (ревматоїдний артрит, червоний вовчак), цукровий діабет, проблеми зі згортанням крові, так як вони ускладнюють реабілітацію і можуть викликати ускладнення;
 • наявність в підшкірних шарах, що не розсмоктуються філерів на основі силікону.  При проведенні маніпуляцій з м'язами і епідермісом, вони будуть створювати горби і нерівний рельєф.  Рекомендовані до видалення;
 • нервові недуги, зокрема, епілепсія.  Пацієнти з таким анамнезом схильні до ускладнень з боку нервової та дихальної систем.  Що неприпустимо під час операції;
 • бактеріальні, вірусні, грибкові захворювання, які сприяють ризику інфікування тканин і продовження відновного періоду;
 • схильність шкіри пацієнта до появи келоїдних рубців ускладнює процес реабілітації і не гарантує естетичну привабливість після заживання;
 • проводити операцію до досягнення пацієнтом 35-річного віку.  До цього періоду м'язово-апоневротичний каркас ще не сформований належним чином.  Тому в підтяжці не буде ніякого сенсу.

Як би там не було, рішення про доцільність операції приймає лікар після відповідного обстеження, здачі аналізів, індивідуальних особливостей пацієнта.

Потенційні ускладнення підтяжки SMAS і дії при їх виникненні

Протипоказання при SMAS ліфтингу SMAS-ліфтинг є досить серйозним втручанням в організм, яке може привести до додаткових проблем і повторним коригуючих операцій:

 1. Синці, набряки і гематоми.  Зазвичай, подібні підшкірні крововиливи йдуть за 1-2 тижні.  Однак, іноді, кров таки підтікає і викликає больові відчуття.  Щоб від цього позбутися, потрібно перев'язувати сосуди і відкачувати кров, що скупчилася.
 2. Інфікування операбельної зони.  Щоб цього уникнути, лікар призначає антибіотики.  Якщо вони не спрацьовують, рану промивають і накладають нові шви.
 3. Пошкодження стовбурів нервів, що тягне за собою зниження чутливості і порушення міміки.  Згодом все відновлюється під впливом фізіотерапевтичних процедур.
 4. Некроз - омертвіння або загибель частини тканин.  У цьому випадку потрібна нова операція.
 5. Деформація контурів обличчя.  Також, потрібна додаткова хірургічна корекція.
 6. Несприятливі наслідки загального наркозу на серцево-судинну, травну та інші системи.  Звернення до профільного фахівця і призначення відповідного лікування виправить ситуацію.

Більшість ускладнень попереджаються урахуванням наявних протипоказань, дотриманням лікарем операційних технік і дотриманням пацієнтом необхідних післяопераційних рекомендацій.

Поради по реабілітаційному періоду після SMAS-омолодження

Так як, втручання під час SMAS-ліфтингу проводиться глибше і серйозніше, період відновлення проходить важче і довше, ніж при звичайному вигляді підтяжки.  В середньому, його тривалість становить 2-3 тижні.  На 12 день, зазвичай, знімають шви.  Після цього, залишаються набряки і гематоми проходять поступово самі.  Перший тиждень після операції потрібно носити спеціальну компресійну пов'язку, яка підтримує овал обличчя, яку одягне лікар.

Приблизно, 1-2 добр пацієнт проводить в стаціонарі Клініки під наглядом лікарів.  Щоб процес відновлення пройшов максимально швидко, легко і без ускладнень, потрібно дотримуватися, даними хірургом, рекомендацій:

 • прикладати лід і холодні компреси до області дії в перші три доби;
 • спати на високій подушці, не нахиляти її вперед і вниз, щоб знизити набряклість;
 • приймати антибіотики та інші препарати, виписані лікарем;
 • алкоголь і куріння заборонено;
 • фізичні навантаження і перебування під сонячними променями - під забороною;
 • не паритися в лазнях, саунах, не приймати гарячий душ і ванни.

Всі ці поради актуальні на період від 3 тижнів до місяця, поки не закінчиться відновлення.  Або як скаже лікар.  Бажано, не займатися самолікуванням в разі виникнення дискомфорту і больових відчуттів в операбельній зоні, щоб не посилити проблему.  Потрібно негайно йти до лікаря на консультацію.  Також, не можна самовільно відміняти прописані препарати і процедури, коли здається, що стало краще і ситуація стабілізувалася.

Чітке дотримання всіх рекомендацій, самодисципліна і чуйний моніторинг свого стану допоможуть простіше пережити післяопераційний час і досить швидко повернутися до повсякденної активності.

Фахівці Клініки пластичної косметичної хірургії заявляють, що SMAS-ліфтинг - це високоефективний різновид підтяжки обличчя.  Яка гарантує виражений і стійкий результат протягом 10-15 років, без додаткових коригувань!

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
30-06-2021
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Дефіцит м'яких тканин і недолік обсягу - це основа багатьох естетичних вад на обличчі й тілі.  У всьому винні зміни в силу віку, генетична схильність, травми.  Сучасні методи пластичної хірургії з успіхом допомагають пацієнтам повернути або зберегти молодість і привабливість.  Однією з ефективних і малотравматичних омолоджуючих процедур є ліпофілінг, який може проводитися як на обличчі, так і на тілі.
Ліпофілінг, як ефективний спосіб корекції обличчя і постаті, користується стабільною популярністю.  Це найбільш природний метод, при якому задіюється власна жирова тканина пацієнта, щоб заповнити недолік обсягу і поліпшити контури.  Для цього жир, вилучений з донорської зони, після очищення, трансплантують в місце корекції.  Процедура не тільки моделює зовнішність, але і покращує стан шкіри, омолоджуючи її.
Не дарма кажуть - очі дзеркало душі.  Це ще й показник віку.  А ніжна область навколо очей в першу чергу приймає на себе весь тягар вікових змін.  Сучасна пластична хірургія не тільки в стані омолодити погляд, але навіть змінити очі кардинально.  Наприклад, виправивши розріз і форму очей за допомогою блефаропластики.  Відмінною альтернативою травматичній пластиці є процедура ліпофілінга в області навколо очей , для невеликої корекції і позбавлення від вікових проблем.
Відсутність яєчка після операцій, або його вроджені дефекти розвитку - часта причина не тільки фізичного дискомфорту у чоловіків, але і безлічі комплексів і психологічних проблем, в тому числі відбиваються на сексуальному і соціальному здоров'ї. Хірургічна операція по установці імпланта називається протезуванням яєчка. Це досить проста і швидка операція, яка не вимагає тривалого періоду відновлення, і має виражений косметичний ефект.
Основна мета протезування одного або обох яєчок - досягнення задовільного косметичного ефекту на тлі орхіектомії, завороту або вроджених патологій цього органу. Після хірургічного видалення яєчка, як і при вроджених станах на кшталт моно-, анорхія і крипторхізму, виникає асиметрія, яка може негативно позначатися на фізичному комфорті і психологічному здоров'ї чоловіка.