м. Полтава, проспект Віталія Грицаєнка, 9 ПН-ПТ з 8:30 до 15:00, СБ-НД: вихідний +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07
Відсутність яєчка після операцій, або його вроджені дефекти розвитку - часта причина не тільки фізичного дискомфорту у чоловіків, але і безлічі комплексів і психологічних проблем, в тому числі відбиваються на сексуальному і соціальному здоров'ї.
Хірургічна операція по установці імпланта називається протезуванням яєчка. Це досить проста і швидка операція, яка не вимагає тривалого періоду відновлення, і має виражений косметичний ефект. У той час як установка протеза в мошонку відновлює естетичний вигляд статевих органів, це втручання ніяк не впливає на роботу статевої системи чоловіка.
Проте, за протезуванням яєчка часто звертаються як батьки хлопчиків і юнаків з вродженими вадами розвитку цього органу, так і дорослі пацієнти. Установка імпланта дозволяє виправити асиметрію, що виникла в результаті як вроджених станів, так і після операцій на зразок орхіектомії.
Імплантація протеза в мошонку показана при станах, характерних відсутністю одного або двох яєчок. Серед них - вроджені патології розвитку, видалення яєчок після операцій, травм або важких запалень, які привели до деформації органу.
Оскільки такі стани характерні порушенням психологічного стану чоловіків і часто супроводжуються невизначеністю й проблемами в статевій сфері, косметичний ефект такого втручання позитивно впливає на якість життя цих пацієнтів.
Як вже було зазначено, дана операція не впливає на репродуктивну функцію і має виключно косметичний ефект. Серед станів, при яких може знадобитися протезування, є вроджені:
Крім того, деякі захворювання і травми також призводять до відсутності одного або двох яєчок і є показанням до імплантації протеза:
Оскільки дана операція призначена виключно для корекції морфологічного дефекту, до неї немає абсолютних протипоказань. Проте, проведення втручання заборонено при ряді станів:
Сама операція має невелику тривалість - до 50 хвилин - і проходить під місцевою анестезією з використанням сильного анестетика. На консультації хірурга обов'язково з'ясовується наявність алергічної реакції на новокаїн, щоб була можливість підібрати безпечне та ефективне знеболююче.
Шви після протезування часто гояться за пару днів, і вже через кілька тижнів перестають бути помітні, не залишаючи жодного неприємного нагадування про минулу операції.
Часто виникає питання, чи варто робити протезування яєчка дитині, або ж краще почекати, поки хлопчик виросте і сам зможе прийняти рішення.
У деяких випадках - наприклад, при крипторхізмі - раннє лікування знижує ризик появи більш грізних ускладнень: раку і безпліддя. З цієї причини проведення такої операції дозволено в тому числі і для дітей.
Крім того, багато урологів вважають, що імплантація протеза у хлопчиків з показаннями до неї повинна проходити у віці близько п'яти років або до початку статевого дозрівання. Таким чином є можливість попередити недорозвинення мошонки і уникнути психологічних проблем під час і після першого статевого контакту.
Ще одне питання, яке хвилює батьків, полягає в розмірі імпланта, адже з віком змінюється і розмір яєчка. При імплантації протеза в дитячому віці може знадобитися його заміна на імплант іншого розміру в підлітковому віці. Пластика мошонки в даному випадку не потрібно - протез на момент заміни вже досить прижився і легко замінюється іншим.
Схожі новини