Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Особливості видалення жировиків на голові

Особливості видалення жировиків на голові Нерідко на голові вискакує невеличке новоутворення, яке змушує неабияк понервувати. Його називають жировиком, і часто він не є небезпечним для здоров'я. Свою назву новоутворення отримало тому, що складається виключно з жирової тканини. Називати його жировиком неправильно. У медичній термінології це утворення називається ліпомою. Рідко вона може нести справжню загрозу, часто це лише неприємний дефект. Спочатку утворення формується під шкірою, через деякий час вискакуючи на будь-якій ділянці тіла. Новоутворення може досягати від 0,5 до 20 сантиметрів. Так що ж таке ліпома і як її лікувати?

Якщо необхідно отримати консультацію з приводу виникнення пухлини на голові, зверніться в клініку пластичної хірургії. Тут пацієнта огляне один з кращих лікарів і проконсультують щодо видалення ліпоми.

Коли жировик на голові треба видаляти

Причини появи утворення на голові та інших частинах тіла точно невідомі. Основна теорія полягає саме в генетичній схильності пацієнта до виникнення жировиків. Вже доведено, що якщо у батьків було утворення на будь-якій частині тіла, то високі шанси, що і у дітей вона вискочить через якийсь час.

Є думка, що пухлина вискакує при порушенні жирового обміну. Ліпопротеїди згодом починають збиратися в одному місці, утворюючи жирові тканини, розділені на кілька часточок. Таким чином ліпома формується під шкірою, а потім починає зростати.

Остання з теорій пояснює появу утворення через засмічення сальних залоз. Вважається, що накопичений жир не може вийти назовні. Протока забивається, і з'являється пухлина. Однак, коли її потрібно видаляти?

Оскільки жирові тканини найчастіше починають з часом розростатися, розміри можуть збільшуватися. Якщо з цим нічого не робити, в один момент новоутворення починає тиснути на тканини що знаходяться поряд і нервові закінчення. Така поведінка стає причиною постійних головних болів, що є основним показанням до видалення підшкірного жирового утворення. Також багато хто хоче позбутися від утворення через його непривабливий вигляд.

Якщо з'явилася ліпома, потрібно обов'язково обстежитися. На перший погляд доброякісне новоутворення може виявитися злоякісним.

Причини бувають різними, проте перед видаленням краще звернутися до кваліфікованого фахівця. Лікар проведе необхідні дослідження і скаже, чи можна видаляти новоутворення або його краще лікувати.

Діагностика проводиться наступним чином:

  1. взяття пункції з новоутворення;
  2. визначення вмісту;
  3. проведення УЗД.

Особливості видалення жировиків на голові Часто жирове відкладення просто проколюють і дивляться, яку рідину воно виділяє (липка маса жовтуватого відтінку). Якщо пухлина вже розрослася, її проколювати не можна. В такому випадку робиться УЗД. Після вивчення приймається рішення з приводу лікування і видалення.

Як видалити жировик на голові?

Сучасна хірургія дозволяє видалити ліпому хірургічним методом. Утворення видаляється за допомогою скальпеля під дією анестезії. Дуже часто хірурги використовують таке пристосування, як Електроніж. Анестезія підбирається, враховуючи розміри новоутворення. Якщо пухлина ще не встигла розростися, для проведення операції використовується місцевий наркоз.

Видаляється утворення шляхом розсічення шкіри над нею. З розрізу витягуються жирові тканини разом з капсулою. Після операції місце розрізу зашивається і ретельно обробляється. Якщо новоутворення на момент хірургічного втручання було великим, тоді використовується дренажна трубка. Мета установки дренажної трубки полягає в тому, щоб допомогти виводити будь-яку рідину або кров, які збираються в ранах і викликають ускладнення.

Тривалість операції варіюється від 40 хвилин і до години.

Існують наступні протипоказання до видалення ліпоми на голові:

  • онкологія;
  • будь-які форми цукрового діабету;
  • вагітність;
  • пацієнт має аутоімунні порушення;
  • активна стадія герпесної інфекції.

При наявності одного з вище описаних протипоказань, від видалення оперативним шляхом краще утриматися. Обов'язково порадьтеся з лікарем, чи можна в подальшому видалити ліпому або як її вилікувати без хірургічного втручання. У більшості випадків, якщо вирізати жировик не вдасться, лікар призначить інші способи лікування.

Реабілітація після видалення жировика на голові

Перед тим, як наважитися на видалення оперативним шляхом, ретельно підберіть клініку і хірурга, який буде проводити видалення. Бо якщо при хірургічному лікуванні пухлину видаляють не повністю, це може привести до певних ускладнень. Наприклад, на місці проведення операції через деякий час знову з'явиться доброякісна пухлина. Якщо не кваліфікований лікар неправильно з'єднає краї рани, то в кінцевому підсумку вона розійдеться. У нашій клініці працюють тільки висококваліфіковані фахівці, звернувшись до яких, пацієнт може бути впевнений в професіоналізмі лікаря і ефективності його роботи.

Після видалення жировика на голові пацієнт повинен строго дотримуватися всіх рекомендацій свого лікаря. Так як дуже часто на місці операції, якщо за ним не стежити, можуть виникнути такі ускладнення, як набряк, гематома або рубці.

Протягом тижня після операції потрібно відвідувати клініку для проведення перев'язок. Лікар буде контролювати те, як заживає рана і чи не проявилися ускладнення. Після операції верхні тканини повністю зростаються тільки через десять - чотирнадцять днів. Однак сама рана загоїться тільки через місяць або три. Поки рана не затягнеться повністю, потрібно уникати великих навантажень, так як шви можуть розійтися.

Після проведення операції слід повністю слухатися лікаря. Тільки він може прописати вам курс реабілітації.

Звернувшись в клініку пластичної хірургії, пацієнт проходить повну діагностику утворення. Після проведення хірургічного втручання вам оброблять рану і дадуть консультацію про подальші дії.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
03-10-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Ця тема досить складна. Адже дуже часто люди, які відвідують косметологів, приходять саме з причини видалення філерів з гіалуроновою кислотою. Вони приходять до такого рішення з різних причин. Комусь не подобається результат роботи косметолога. Хтось відчуває незручності після введення філлера (найчастіше через невдалу процедуру контурної корекції обличчя). У третьому випадку, причиною виникнення подібної проблеми є неестетичність.
З'явившись зовсім недавно на косметичному ринку, філери кардинально перевернули індустрію краси. Злегка великі, опуклі губи, ніжна шкіра без зморшок і її рівний тон - тільки частина результатів, яких можна добитися за допомогою уколів. Напевно ви не раз помічали, як може змінитися обличчя за один день. Йдеться про ефект, який досягається завдяки популярній процедурі - 3D моделювання обличчя.
Кожна дівчина хоче завжди виглядати чарівною. Однак що робити, якщо з часом тіло починає проявляти перші ознаки процесу старіння? Чи є ефективні методи підтримки своєї краси? Чи можна завжди залишатися підтягнутою і молодою? Клініка пластичної хірургії надає послуги, які допоможуть надовго зберегти красу. Процедури омолодження допоможуть тримати обличчя в тонусі. У цій статті ми розглянемо ТОП 5 ознак старіння.
Жіночі груди символ краси. З давніх часів з цією частиною тіла асоціювали родючість і щасливе материнство. Округлості привертають погляди чоловіків і роблять фігуру жіночною і сексуальною. І саме тому не тільки форма, але і розмір молочних залоз важливі для кожної представниці прекрасної половини людства. Причини асиметрії молочних залоз Причинами появи асиметрії молочних залоз можуть бути як вроджені фактори, так і придбані проблеми, серед яких: Гормональний дисбаланс.
Медичні фотографії це не просто знімки. Зроблені до проведення маніпуляцій, а також під час оперативного втручання і після завершення процесу відновлення, вони вважаються документами, які допомагають вирішити всі конфліктні ситуації між пацієнтом, лікарем і клінікою. Навіщо і коли роблять медичні фотографії Медична фотографія є одним з найбільш простих способів фіксації зовнішнього вигляду пацієнта, який звернувся по лікарську допомогу до хірурга.