Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Фото до і після - чому важливо фотографувати пацієнта

Фото до і після - чому важливо фотографувати пацієнта Медичні фотографії це не просто знімки. Зроблені до проведення маніпуляцій, а також під час оперативного втручання і після завершення процесу відновлення, вони вважаються документами, які допомагають вирішити всі конфліктні ситуації між пацієнтом, лікарем і клінікою.

Навіщо і коли роблять медичні фотографії

Медична фотографія є одним з найбільш простих способів фіксації зовнішнього вигляду пацієнта, який звернувся по лікарську допомогу до хірурга. Найбільш часто потреба в медзйомці виникає при проведенні пластичних операцій.

З дозволу пацієнта знімки залишаються в галереї (портфоліо) фахівця. Такі фото є документальним підтвердженням проведених процедур, і можуть використовуватися лікарями для:

  • наочної демонстрації своєї майстерності;
  • обговорення клінічної ситуації конкретного випадку на консиліумі з метою вибору найкращого способу подальших дій;
  • захисту в разі судового розгляду;
  • проведення порівняльного аналізу стану до і після втручання.

Фото до і після - чому важливо фотографувати пацієнта За допомогою медичних фотографій і відео пацієнт може побачити результат роботи лікаря. Як доказ своєї правоти, коли очікуваний ефект не відповідає запитам пацієнта, або внаслідок проведення операції у пацієнта різко погіршився стан здоров'я, фото і відеозйомку можна використовувати в суді. Без документального підтвердження, вказати на помилки, допущені фахівцями при хірургічній процедури неможливо.

Для потенційного пацієнта протокольні фото і відеофіксація станів було і стало це безпрецедентний доказ того, що клініка несе відповідальність за проведені операції, дорожить репутацією і впевнена в професіоналізмі фахівців.

Особливості зйомки

При проведенні фотопротокольного запису лікар зобов'язаний дотримуватися медичної етики. Перш за все, це стосується питань, коли на фото можуть бути видні інтимні зони. Обов'язковими умовами, які повинен дотриматися кожен медик, є наступне:

  • заборонено проводити зйомку лежачого пацієнта;
  • перед проведенням фіксації слід чітко визначити межі (і по можливості виключити попадання в кадр) певних анатомічних зон;
  • перші фото обов'язково повинні бути зроблені до початку втручання.

Фото до і після - чому важливо фотографувати пацієнта Крім того, лікар повинен отримати письмовий дозвіл пацієнта, в якому той повинен дати згоду на зйомку до втручання, а також на фіксацію періоду відновлення і кінцевий результат.

Що говорить закон

Питання про фото і відеозйомку при проведенні операції законодавством України не врегульовано до сих пір. Як показує практика, всі питання подібного плану слід вирішувати з пацієнтом. Тільки він може дати дозвіл на запис операційного процесу і проведення опитування або фотографії до, в процесі і після оперативного втручання.

Максимум, що має право зробити доктор, це запропонувати хворому провести операцію під пильною увагою відеокамери. При цьому слід зазначити, що в ідеалі знімати процес роботи пластичного хірурга можна тільки за допомогою спеціального обладнання. На даний момент на території України жоден операційний зал не обладнаний подібними пристроями, тому часто зйомку проводять асистенти доктора, використовуючи для цього планшет або мобільний телефон.

Примітно, що для того, щоб пацієнт мав право довести свою правоту перед судмедекспертом на відео повинен бути зафіксований весь процес оперативного втручання. Що стосується фотографій, які роблять пластичні хірурги до і після операції, а також в проміжку в період відновлення, то тут немає єдиної думки щодо кількості необхідних знімків. Головне, щоб була реалізована можливість охопити всі етапи процесу.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
31-08-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Вік жінки впливає не тільки на стан шкіри, але і на зовнішній вигляд грудей. Навіть при правильному догляді за собою, регулярному і збалансованому харчуванні і відсутності шкідливих звичок, уникнути змін не вдасться нікому. Інволюція грудних залоз: причини і симптоми Діагноз інволюція молочних залоз ставлять пацієнткам різного віку. Проявом захворювання є зміни в будові грудей, що характеризуються втратою пружності, об’єму і опущенням.
Замислюючись над питанням корекції грудей, жінки обов'язково шукають інформацію про сумісність імплантатів з природними тканинами залози і про те, як організм відреагує на чужорідне тіло всередині себе. Грудні імплантати: особливості сприйняття Як і будь-який сторонній предмет, грудні силіконові імпланти будуть схильні до відторгнення організмом. Це є природною захисною реакцією. Імпланти, які встановлювалися лікарями до недавнього часу, були недосконалі.
Очі це дзеркало душі, і саме тому відкритий погляд, красиві вії і відсутність промінчиків є заповітним бажанням багатьох представниць прекрасної половини людства. Усунути вікові зміни або природні анатомічні недоліки під силу лікарям-офтальмологам, практикуючим в сфері блефаропластики. Блефаропластика: види і свідчення Сучасна пластична хірургія дозволяє зробити підтяжку повік декількома способами, серед яких виділяють: Кантопексію.
Бути красивою і привабливою мріє кожна жінка. Важливою ознакою сексуальності і краси всього обличчя є форма і об’єм губ. Не всіх природа наділила пухкими вустами які притягають погляди чоловіків. Та й вік бере своє. Процес старіння не залишає осторонь і цю деталь обличчя. З роками губи втрачають свою яскравість, стають тоншими. Мода на пухкі губи, введена на початку нульових років Анджеліною Джолі, залишається актуальною і сьогодні.
Мода дама примхлива. Це стосується не тільки одягу, взуття, аксесуарів, а й зовнішності людини. Особливо чутливі до її віянням юні леді. Багато з них готові на будь-які жертви, аби бути, як Анджеліна Джолі, Дженніфер Лопес або Вікторія Бекхем. Нині в тренді не кругле обличчя, а гострі виражені скули. Але що робити, якщо природа не наділила вас такими? Багато пані бачать вихід в операції з видалення так званих грудок Біша резекції жирового тіла щоки. Грудки Біша це не патологія.