Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Груди різного розміру: причини і чи можна це виправити?

Груди різного розміру: причини і чи можна це виправити? Жіночі груди символ краси. З давніх часів з цією частиною тіла асоціювали родючість і щасливе материнство. Округлості привертають погляди чоловіків і роблять фігуру жіночною і сексуальною. І саме тому не тільки форма, але і розмір молочних залоз важливі для кожної представниці прекрасної половини людства.

Причини асиметрії молочних залоз

Причинами появи асиметрії молочних залоз можуть бути як вроджені фактори, так і придбані проблеми, серед яких:

 1. Гормональний дисбаланс. Перші ознаки з'являються ще в пубертатному періоді, а підставою для порушення стають аномальне вироблення естрогену. Помітити диспропорцію у більшості пацієнток можна вже в п'ятнадцятирічному віці, але повну клінічну картину вийде побачити тільки після завершення формування фігури і статевого дозрівання.
 2. Захворювання молочних залоз. Найбільш поширеною причиною, яка впливає на розмір і пропорційність зростання молочної залози, є гіпотрофія. Вона проявляється надмірним розростанням залозистої тканини одних грудей при нормальному зростанні і розвитку іншої.
 3. Травми грудей. У групі ризику опиняються дівчинки, що займаються волейболом, баскетболом і іншими видами спорту, які пов'язані з отриманням фізичних травм (зокрема, ударами в область грудної клітини).

Ще одним фактором, який може вплинути на форму і розмір грудей, є годування дитини. Це пов'язано з фізіологічною особливістю жіночого організму, коли молочні залози наповнюються молоком нерівномірно.

Нерідкі випадки, коли величина грудей змінюється у жінок, що вступили в клімакс. При цьому асиметрія не є нормальним явищем і служить підставою для екстреного відвідування мамолога та гінеколога.

Форми і різновиди асиметрії

У медичній практиці асиметрію грудей ставлять пацієнткам тільки після комплексного дослідження. Стан залоз оцінюють після аналізу:

 • форми,
 • об’єму ,
 • положення і форми соска,
 • розміру і обрису ареоли, а також оцінки ступеня сформованості і розвитку самої залози.

Груди різного розміру: причини і чи можна це виправити? Сказати про те, що у пацієнтки спостерігається легка ступінь асиметрії грудей можна, якщо молочні залози практично не відрізняються між собою і входять в один розмір. Порушення середньої тяжкості легко розрізнити при візуальному огляді, адже в цьому випадку одна молочна залоза буде мати обсяг приблизно на третину менше іншої. Важка форма захворювання молочних залоз діагностується тоді, коли одна більше другої приблизно в 2 рази.

Груди різного розміру: чи є рішення

Асиметрія грудних залоз це проблема, з якою стикаються більше 80% жінок. При цьому, як показує статистика, більша частина пацієнток не помічає різниці між лівою і правою груддю, особливо, якщо це не завдає ніякого дискомфорту.

У свою чергу, сильно різні в об’ємі і розмірі залози часто стають причиною психологічного стресу. Якщо подібне має місце, то єдиним правильним рішенням буде пластична операція, яка допоможе позбутися від проблем.

Більшість жінок, знаючи про свою ситуацію, не поспішає звертатися до лікарів і виправляти недоліки, а використовують для приховування дефекту бюстгальтери більшого розміру, вставки і наповнювачі в чашечку, а також різні Лайфхаки, що дозволяють візуально збільшити меншу молочну залозу. Серед варіантів, якими жінки намагаються замаскувати проблему, є підбір особливого виду одягу, використання шийних хусток, шарфів, об'ємних шалевих комірів та інших хитрощів, які відволікають погляд проблемної частини.

Сучасна пластична медицина має можливість виправити різницю за допомогою імплантації імплантатів в меншу залозу або ж корекцією більшої до величини меншої. Подібна процедура (на відміну від підтяжки) дозволить надати потрібний об'єм, відновити форму після травм або годування і зробити фігуру привабливішою. Виправлення асиметрії, завдяки відновленню природного балансу, допоможе також позбутися від проблем з хребтом.

Хірургічна маніпуляція не проводиться лише в тому випадку, якщо пацієнтка:

 • має ряд протипоказань до її проведення;
 • знаходиться в групі ризику з високою ймовірністю розвитку ускладнень в післяопераційному періоді;
 • не досягнула піку статевого дозрівання.

Груди різного розміру: причини і чи можна це виправити? Прийняти єдине правильне рішення може фахівець і тільки після проведення повного обстеження організму.

Як уникнути проблеми або кращі способи профілактики

З роками груди втрачають свій зовнішній вигляд, і саме тому жінки намагаються знайти шляхи вирішення, здатні виправити цей видимий недолік і повернути молодість. Щоб мати можливість якомога довше зберегти власну красу важливо:

 • відмовитися від куріння і шкідливих звичок,
 • стежити за харчуванням,
 • не допускати швидкого набору ваги або різкого схуднення, а також уважно спостерігати за віковими змінами в молочних залозах.

Якщо проблема асиметрії грудних залоз у жінок не пов'язана з травматизмом, а є проблемою спадковості або наслідком вроджених аномалій розвитку, то попередити явище асиметрії неможливо. У даній ситуації радикальні методи корекції є єдиним ефективним способом виправлення недоліку, так як добитися стійкого ефекту без хірургічної операції неможливо.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
06-09-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Медичні фотографії це не просто знімки. Зроблені до проведення маніпуляцій, а також під час оперативного втручання і після завершення процесу відновлення, вони вважаються документами, які допомагають вирішити всі конфліктні ситуації між пацієнтом, лікарем і клінікою. Навіщо і коли роблять медичні фотографії Медична фотографія є одним з найбільш простих способів фіксації зовнішнього вигляду пацієнта, який звернувся по лікарську допомогу до хірурга.
Вік жінки впливає не тільки на стан шкіри, але і на зовнішній вигляд грудей. Навіть при правильному догляді за собою, регулярному і збалансованому харчуванні і відсутності шкідливих звичок, уникнути змін не вдасться нікому. Інволюція грудних залоз: причини і симптоми Діагноз інволюція молочних залоз ставлять пацієнткам різного віку. Проявом захворювання є зміни в будові грудей, що характеризуються втратою пружності, об’єму і опущенням.
Замислюючись над питанням корекції грудей, жінки обов'язково шукають інформацію про сумісність імплантатів з природними тканинами залози і про те, як організм відреагує на чужорідне тіло всередині себе. Грудні імплантати: особливості сприйняття Як і будь-який сторонній предмет, грудні силіконові імпланти будуть схильні до відторгнення організмом. Це є природною захисною реакцією. Імпланти, які встановлювалися лікарями до недавнього часу, були недосконалі.
Очі це дзеркало душі, і саме тому відкритий погляд, красиві вії і відсутність промінчиків є заповітним бажанням багатьох представниць прекрасної половини людства. Усунути вікові зміни або природні анатомічні недоліки під силу лікарям-офтальмологам, практикуючим в сфері блефаропластики. Блефаропластика: види і свідчення Сучасна пластична хірургія дозволяє зробити підтяжку повік декількома способами, серед яких виділяють: Кантопексію.
Бути красивою і привабливою мріє кожна жінка. Важливою ознакою сексуальності і краси всього обличчя є форма і об’єм губ. Не всіх природа наділила пухкими вустами які притягають погляди чоловіків. Та й вік бере своє. Процес старіння не залишає осторонь і цю деталь обличчя. З роками губи втрачають свою яскравість, стають тоншими. Мода на пухкі губи, введена на початку нульових років Анджеліною Джолі, залишається актуальною і сьогодні.