м. Полтава, проспект Віталія Грицаєнка, 9 ПН-ПТ з 8:30 до 15:00, СБ-НД: вихідний +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Операція при гіпергідрозі: за і проти

Операція при гіпергідрозі: за і проти Люди, які страждають гіпергідрозом часто запитують: чи варто вирішувати проблему кардинальним шляхом або спочатку слід випробувати на собі всі принади м'якших методик. Адже операція відома великим навантаженням на організм і можливими негативними наслідками для нього. Варто зазначити, що лікування гіпергідрозу хірургічним шляхом, про подробиці якого ви можете прочитати тут, практикується вже досить давно. Причому за десятки років практичного досвіду лікарі навчилися усувати проблему надмірного потовиділення, незалежно від зони її виникнення.

Види хірургічного лікування гіпергідрозу

Головна відмінна риса гіперпітливості від нормального потовиділення - її безпричинне виникнення у пацієнта. Найменший стрес або підвищення температури і людина вже обливається потом. Але не варто плутати проблему надмірної пітливості з ускладненнями вірусних інфекцій, туберкульозу, діабету та ін. В усіх перерахованих випадках необхідно лікувати вогнище захворювання, а не його наслідки. Якщо ж результати обстеження підтвердили, що у вас дійсно гіперпітливість, варто всерйоз задуматися про вибір типу операції.

  • Хірургічна симпатектомія. Операція, метою якої є блокування передачі нервового імпульсу через симпатичні нервові волокна (вони відносяться до відділу вегетативної нервової системи і тягнуться вздовж хребта).
  • Ендоскопічна симпатектомія. Мета втручання нічим не відрізняється від маніпуляцій лікаря при використанні попереднього методу. Хірургу необхідно перетиснути нервовий стовбур на певному рівні. Різниця полягає лише в тому, що немає необхідності в широкому розрізі, досить зробити невеликий прохід для ендоскопу, на кінці якого знаходиться маленька відеокамера і стерильні інструменти.
  • Малі операції. Втручання полягає в висіченні ділянки шкіри з підвищеною пітливістю. Його підвидами є ліпосакція і кюретаж (вишкрібання за допомогою спеціального інструменту).
  • Ін'єкційне лікування гіпергідрозу. Введення препарату ботулотоксину дозволяє позбутися проблеми на 6 місяців. Маніпуляція допомагає в боротьбі з надмірною пітливістю під пахвами, на долонях, ступнях, шкірі голови і в паху.

Можливі ускладнення під час операції

  • Кровотеча. Якщо раніше були поширені саме масштабні хірургічні операції симпатектомії, то зараз всі цивілізовані країни перейшли на ендоскопічний варіант лікування підвищеного потовиділення. Він має значно меншу травматичність і постійний зоровий контроль лікаря.
  • Перепади кров'яного тиску. Така реакція організму на наркоз можлива під час будь-якої операції. Тому лікування гіпергідрозу проходить під суворим контролем параметрів тіла: серцебиття, дихання, тиску.
  • Інфікування. Йде мова про «малі» операції та ін'єкційні процедури. Недотримання правил знезараження може привести до занесення інфекції та розвитку у пацієнта запального процесу, наприклад, на долонях або на шкірі голови. Тому відповідально поставтеся до вибору клініки і хірурга, незалежно від того, що ви робите: корекцію мімічних зморшок або ринопластику!

Можливі ускладнення після втручання

Операція при гіпергідрозі: за і проти Навіть в разі успіху самої операції, післяопераційний період може бути затьмарений ускладненнями. Гіпергідроз в тих зонах, які підлягали оперуванню, природно скоротиться, але є ймовірність того, що надмірне виділення поту проявиться в інших частинах (долоні, живіт, шкіра голови та ін.). Для цього явища існує окремий медичний термін - компенсаторна гіперпітливість. Скорочення виділення поту в одній зоні призводить до його збільшення в іншій.

За статистикою, 2% пацієнтів, у яких проявилася компенсаторна гіперпітливість, звертаються до хірурга для реалізації втручання зворотної дії (наприклад, щоб повернути проблему в область долонь, але привести в нормальний стан шкіру голови). На щастя, в разі проведення ендоскопічної операції, лікар може усунути ті зміни, які вніс раніше.

При виборі на користь ін'єкційних процедур або малих хірургічних операцій, також варто враховувати можливість прояву ускладнень. Це може бути інфекція в місці уколу або в зоні надмірного виділення поту. І не варто забувати, що досягнутий під час цих маніпуляцій результат буде втрачено вже через кілька місяців.

Альтернативні методи лікування?

Операція при гіпергідрозі: за і проти Серед найбільш популярних методів лікування гіпергідрозу можна виділити:

  • Фізіотерапію. Цей спосіб має лише локальну дію, а його ефект зберігається короткий проміжок часу.
  • Медичні препарати місцевого призначення. Як правило, це кошти, які містять дубильні речовини природного походження або солі алюмінію. Ефективність методу вкрай незначна, в порівнянні зі звичними антиперспірантами вона навіть нижче.
  • Ультразвукова ліпосакція. Більш дорогий спосіб, результат якого перевищує всі наведені вище методи боротьби з підвищеним потовиділенням.
  • Хірургічне втручання. Використання цього методу передбачає значні фінансові витрати, які можуть бути виправдані хорошим результатом роботи хірурга. Але не варто забувати про можливе виникнення численних побічних ефектів після такої операції.

Підвищене потовиділення, яке є наслідком порушення роботи потових залоз (долонь, живота, ступнів і т. д.), як і інші захворювання, може піддаватися контролю на ранніх стадіях розвитку. В якості профілактичних заходів лікарі рекомендують дотримуватися здорового способу життя, відмовитися від шкідливих звичок і зайнятися спортом. Вам варто більше гуляти на свіжому повітрі (це дозволить поліпшити кисневий обмін), дотримуватися режиму харчування і сну.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
20-08-2018
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Для повернення молодості і краси вже давно не обов'язково лягати під ніж хірурга. Конкуренцію хірургічним методикам омолодження склали «уколи краси», здатні підтягнути контури обличчя, розгладити зморшки, повернути здоровий вигляд шкірі за кілька годин. Але багато жінок все ще не наважуються вдатися до омолодження за допомогою Плазмоліфтінгу або введення гіалуронової кислоти. Основною причиною відмови від використання ін'єкцій стають страхи і міфи, що оточують абсолютно безпечну процедуру.
В індустрії краси існують десятки засобів, здатних продовжити молодість і усунути ознаки старіння шкіри. Уколи гіалуронової кислоти - вже давно не єдиний спосіб швидко позбутися мімічних зморшок, повернути шкірним покривам тонус, еластичність, здоровий колір. Одним з ефективних рішень в боротьбі з нерівностями шкіри служать ін'єкції Диспорту.
Досить велика частка чоловіків страждає від неприємного захворювання - гінекомастії, що викликана гормональними збоями або надлишковою вагою. Недуга проявляється у вигляді гіпертрофії молочних залоз з одного або обох сторін і візуально виглядає як неприродне збільшення грудей. Захворювання супроводжується больовими відчуттями при дотику, вагою в області грудей, а також викликає серйозні психологічні проблеми, позбутися яких неможливо, якщо не усунути причину їх появи.
Досконале тіло - мрія багатьох жінок, здійснити яку здатна пластична хірургія. Особливим попитом користуються збільшення грудей і глютеопластика, що дозволяють створити приємні округлості там, де їх пошкодувала природа. Найбільший інтерес викликає маммопластика з використанням силіконових імплантів. Але не дивлячись на значне покращення якості протезів і, як наслідок, результатів операції, жінкам в ряді випадків може знадобитися відновлення контурів грудей і заміна старих імплантатів на нові.
Прагнення до ідеальних форм природне для будь-якої жінки. Коли того, того, що подарувала природа недостатньо, а фізичні вправи, косметологічні процедури і інші методи неефективні, на допомогу приходять маммопластика, ліпосакція і інші досягнення пластичної хірургії. Збільшення грудей - одна з найбільш популярних пластичних операцій, що дозволяє додати бюсту бажаного об’єму і подарувати жінці впевненість в собі.