Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Гінекомастія у чоловіків: відновлення після хірургічного лікування

Гінекомастія у чоловіків: відновлення після хірургічного лікування Досить велика частка чоловіків страждає від неприємного захворювання - гінекомастії, що викликана гормональними збоями або надлишковою вагою. Недуга проявляється у вигляді гіпертрофії молочних залоз з одного або обох сторін і візуально виглядає як неприродне збільшення грудей. Захворювання супроводжується больовими відчуттями при дотику, вагою в області грудей, а також викликає серйозні психологічні проблеми, позбутися яких неможливо, якщо не усунути причину їх появи.

Якщо вчасно не зайнятися лікуванням гінекомастії, вона може привести до серйозних ускладнень, навіть до появи злоякісних новоутворень. Порушення гормонального фону призводять до стрімкого розвитку рудиментарних чоловічих молочних залоз за жіночим типом, можливо також виділення молока. Захворювання, викликане гормональними порушеннями, також може супроводжуватися дряблістю підборіддя, появою жирових відкладень в області живота, спини. Найбільш часто хвороба виникає в період статевого дозрівання, але може проявлятися і в будь-якому іншому віці.

Боротьба з гінекомастією включає як терапевтичні методики з регулюванням рівня гормонів, так і хірургічне втручання. Проведення операції виявило себе як найбільш надійний метод позбавлення від хвороби і її неприємних наслідків.

Відновлення після операції

Гінекомастія у чоловіків: відновлення після хірургічного лікування Хірургічне лікування гінекомастії полягає в висічення грудної залозистої і жирової тканини і відновлення природного рельєфу чоловічих грудей. Втручання займає близько 1,5 годин і проводиться під загальною анестезією. Післяопераційний період займає близько місяця, за який спадає набряк, відновлюється нормальний кровообіг, заживають шви. В перші дні після операції в області грудей відчувається постійний дискомфорт, підвищена чутливість до дотиків, але хворобливість помірна і проходить за кілька днів. В період відновлення можуть виникати неприємні ускладнення, представлені:

  1. Набряком і гематомами - природними явищами після операції. Вони можуть бути невеликими і обмежуватися грудною областю або поширюватися навіть до живота. Відновлення нормального стану тканин триває близько 2-3 тижнів. Для якнайшвидшого загоєння чоловікові в цей час треба обмежити інтенсивні фізичні навантаження і перебування на сонці;
  2. Сіромами, що виникають через скупчення серозної рідини під шкірою. Також досить типовий для післяопераційного періоду прояв, що проходить самостійно. Якщо рідина не розсмоктується сама і виникає відчуття здавлювання і дискомфорту, її відкачують під час нескладної процедури. Для лікування сіроми лікарі рекомендують носіння компресійного білизни до повного відновлення прооперованої області. Також показані обмежені навантаження, спрямовані на нормалізацію роботи грудних м'язів, швидке відновлення кровообігу;
  3. Шрамами - неминучим явищем після операції по видаленню тканин при гінекомастії. При акуратній роботі хірурга, розташуванні розрізу в нижній частині соска і нормальному перебігу реабілітації - шрами стають практично непомітними.

При своєчасному зверненні чоловіка до хірургів позбутися фізичного або психологічного дискомфорту, викликаного гінекомастією, досить просто. Оперативне втручання займає небагато часу, а при дотриманні всіх лікарських рекомендацій повна післяопераційна реабілітація триває короткий період, після якого чоловік може знову відчути повноту життя без ризиків для здоров'я і комплексів, пов'язаних з формою грудей.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
10-08-2018
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Досконале тіло - мрія багатьох жінок, здійснити яку здатна пластична хірургія. Особливим попитом користуються збільшення грудей і глютеопластика, що дозволяють створити приємні округлості там, де їх пошкодувала природа. Найбільший інтерес викликає маммопластика з використанням силіконових імплантів. Але не дивлячись на значне покращення якості протезів і, як наслідок, результатів операції, жінкам в ряді випадків може знадобитися відновлення контурів грудей і заміна старих імплантатів на нові.
Прагнення до ідеальних форм природне для будь-якої жінки. Коли того, того, що подарувала природа недостатньо, а фізичні вправи, косметологічні процедури і інші методи неефективні, на допомогу приходять маммопластика, ліпосакція і інші досягнення пластичної хірургії. Збільшення грудей - одна з найбільш популярних пластичних операцій, що дозволяє додати бюсту бажаного об’єму і подарувати жінці впевненість в собі.
Тисячі дам різного віку незадоволені формою і розміром своїх грудей. Особливо велика кількість розчарованих власними формами жінок припадає на новоспечених мам, адже після пологів починає некрасиво випирати нижня частина живота, а пружний дівочий бюст часто втрачає об’єм і обвисає. Вирішити цю проблему за допомогою фізичних вправ і методів профілактики не завжди можливо. Тоді на виручку приходить маммопластика.
Міжнародний конгрес Medical Aestetic Synergy Congress (MASC) –грандіозна подія наукового характеру, що 1-2 червня 2018 року зібрала в столиці України кращих спеціалістів-практиків з усього світу.
Бажання позбутися власних вад приводить все більшу кількість пацієнтів не тільки до косметологів для проходження курсу плазмоліфтингу або ін'єкцій краси, а й до пластичних хірургів. Предметом обговорення стають бажані параметри корекції обличчя і тіла, тривалість операції або період реабілітації, а також анестезія. Питання рівня чутливості під час оперативного втручання або боязнь болю найчастіше тільки заважають пацієнтові зважитися на кардинальні зміни.