Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56-02-11 +38 (093) 462 28 81 +38 (095) 688 25 07 +38 (097) 762 90 05

Збільшення молочних залоз: чи потрібно міняти імпланти?

Збільшення молочних залоз: чи потрібно міняти імпланти? Досконале тіло - мрія багатьох жінок, здійснити яку здатна пластична хірургія. Особливим попитом користуються збільшення грудей і глютеопластика, що дозволяють створити приємні округлості там, де їх пошкодувала природа.

Найбільший інтерес викликає маммопластика з використанням силіконових імплантів. Але не дивлячись на значне покращення якості протезів і, як наслідок, результатів операції, жінкам в ряді випадків може знадобитися відновлення контурів грудей і заміна старих імплантатів на нові. Найбільш часто повторна операція потрібна при:

 • капсулярній контрактурі;
 • інфекційних процесах;
 • зміщенні;
 • розривах імплантатів;
 • опущенні і т.д.

Маммарний фіброз або капсулярна контрактура

Найчастішим ускладненням, що призводить до необхідності хірургічної корекції після збільшення грудей, стає відокремлення стороннього тіла сполучнотканинними утвореннями. При ущільненні тканини у жінки виникає відчуття дискомфорту, тиску, можлива також зміна форми грудей, розвиток асиметрії молочних залоз.

Ускладнення виникає в перший рік після проведення операції та рідко виникає в подальшому. При утворенні невеликого ущільнення фіброзну тканину розсікають для вивільнення імпланту і відновлення природних обрисів бюсту. Якщо ущільнення яскраво виражено, а жінка відчуває сильний дискомфорт, фіброзна капсула видаляється повністю з видаленням старого імпланту і встановленням нового.

Основним методом профілактики маммарного фіброзу служить чітке виконання всіх рекомендацій хірурга в період реабілітації. При виявленні ущільнення і появи больових відчуттів необхідно відразу звернутися до лікаря для попередження подальших ускладнень.

Розрив протезу і витік гелю

Сучасні технології виготовлення силіконових вставок звели до мінімуму ризик пошкодження імпланту і витоку гелю. Але при сильному механічному впливі (наприклад, ножове поранення) уникнути витікання гелю майже неможливо.

При підозрі на розрив протезу потрібно негайно звернутися до хірурга для видалення і заміни силіконової вставки. Ознаками ушкодження служать больові відчуття, зміна форми молочних залоз.

Інші причини для заміни імплантів

Інші ускладнення, що призводять до необхідності повторного проведення пластики грудей, представлені:

 • розвитком запального або інфекційного процесу, що виникають протягом місяця після проведення маммопластики;
 • давністю оперативного втручання з установкою неміцних, важких видів протезів;
 • фізіологічними змінами в організмі (втрата пружності шкіри в процесі старіння, що призводять до обвисання, втрати привабливого вигляду грудей);
 • значними змінами ваги;
 • втратою форми, об’єму, появи вираженої асиметрії після вагітності або завершення грудного вигодовування.

Збільшення молочних залоз: чи потрібно міняти імпланти? У кожному з цих випадків відновити красиві обриси бюсту можна шляхом проведення хірургічної корекції з видаленням і заміною старих імплантатів.

Коли не можна робити пластику грудей?

У ряді випадків проведення хірургічного втручання може становити небезпеку для здоров'я жінки. Операція заборонена в разі:

 • онкологічного новоутворення в грудях. Після повного лікування захворювання можливе відновлення нормального вигляду молочних залоз силіконовими імплантами;
 • вагітності. Стрес для організму жінки при проведенні маммопластики може становити загрозу для здоров'я дитини;
 • лактації. Корекція форми грудних залоз в цей період не тільки несе шкоду для здоров'я жінки, але і призводить до спотворення результатів після завершення лактаційного періоду;
 • загострення хронічного захворювання, імунодефіцитних станів, що підвищують ризик розвитку ускладнень.

При наявності протипоказань можна звернутися до альтернативних методів зміни обрисів тіла.

Відновлення після маммопластики

Після будь-якого хірургічного втручання організму потрібен час на відновлення. Після першої операції по збільшенню грудей реабілітація займає тривалий період, вимагаючи постійного спостереження у лікаря.

Видалення і заміна старих силіконових вставок на нові протікає менш болісно, але також вимагає чіткого дотримання лікарських розпоряджень в період відновлення. При вставці імплантату в сформоване ложе, виникає тільки короткочасний набряк і невеликі гематоми. Але при зміні місця розташування протезу для адаптації організму потрібно більше часу.

У будь-якому випадку, дотримання рекомендацій хірурга допоможе швидше відновити здоров'я після пластики і насолодитися ідеальними контурами оновлених грудей.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
06-08-2018
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Маммопластика: коли опустяться імпланти?
Збільшення грудей до або після пологів: відповідаємо на ваші запитання
Міжнародний конгрес Medical Aestetic Synergy Congress (MASC)
Пластика під місцевим або загальним наркозом - що вибрати?
Контурна пластика: ліпофілінг або філери?