м. Полтава, проспект Віталія Грицаєнка, 9 ПН-ПТ з 8:30 до 15:00, СБ-НД: вихідний +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Міфи про анестезію

Міфи про анестезії фото 1 Наркоз використовується під час більшості серйозних хірургічних втручань. І багато пацієнтів побоюються не тільки самої операції, скільки ефекту від анестезії. Розглянемо 7 популярних міфів про наркоз.

1. Ефект анестезії може пройти під час операції

Природа даного міфу зародилася понад сто років тому, коли медицина була ще дуже далека від сучасної. В ті часи анестезію подавали за допомогою марлевої маски, яку накладали на ніс і рот пацієнта і капали на неї ефіром. Наркоз вважався повним, коли пацієнт засинав. Така методика не дозволяла чітко розраховувати дозування, в результаті чого пацієнт міг раптово прокинутися. Сучасні технології передбачають індивідуальний розрахунок дозування, з урахуванням віку, ваги, статі пацієнта і характеру операції. Дозування може розраховуватися в автоматичному режимі за допомогою системи дозування, що повністю виключає помилку.

2.Анестезія скорочує тривалість життя

Цей міф також родом з минулого, коли для анестезії широко використовувалася суміш хлороформу і діетилового спирту. Хлороформ має негативний вплив на печінку, а діетиловий спирт - на легені і серце. Сучасні суміші не містять подібних компонентів і тому не можуть привести до погіршення стану здоров'я пацієнта.

3. Анестезія викликає галюцинації

Міфи про анестезії фото 1 Існує інформація про те, що пацієнт може спостерігати проведення операції ніби зі сторони або здійснювати подорожі, будучи уві сні. Це непідтверджена інформація, про яку нічого не знають досвідчені хірурги. Даний міф швидше за все є вигадкою ЗМІ або відгуками вразливих людей, які перед прийомом анестезії очікували подібного ефекту. Застосування наркозу викликає глибокий сон, що не має нічого спільного зі зміною свідомості.

4. Погіршується пам'ять, виникають головні болі

Частково ця інформація є правильною. Порушення пам'яті можливі, але найчастіше вони виникають після тривалого, багатогодинного впливу препарату. Також подібний ефект можливий у випадку, коли подібний вид знеболювання проводиться більше 1-2 разів протягом тривалого періоду.

Головні болі можливі при наявності супутніх факторів, до яких відноситься вегето-судинна дистонія, знижений артеріальний тиск, схильність до мігрені.

5. Загальний наркоз можна замінити місцевою анестезією

Місцеве знеболювання практикується при нескладних втручаннях і часто у емоційно стабільних пацієнтів. Також його використовують тоді, коли дуже високий ризик застосування загального знеболювання.

Але в цілому занурення людини в сон перед складним втручанням є обов'язковою умовою. По-перше, воно спрямоване на психологічний комфорт пацієнта, так як багато маніпуляцій можуть негативно впливати на психіку. По-друге, гостре почуття болю впливає на роботу практично всіх систем організму. В результаті порушується серцевий ритм, відбувається викид гормонів стресу та спазм периферичних судин. Сукупність цих факторів значно ускладнює проведення втручання і негативно позначається на подальшому стані здоров'я.

6. Після знеболювання можна впасти в буйство

Міфи про анестезії фото 1 З використанням сучасних препаратів таке явище можливо тільки в рідких випадках, пов'язаних з індивідуальними особливостями пацієнта. Широке поширення даний міф отримав завдяки препаратам, які використовувалися близько 30 років тому. Тоді діючою речовиною виступали ефіри, які могли викликати емоційне збудження при виході зі сну.

7. Після знеболювання спостерігається тривала загальмованість

Існує ряд операцій, які проводяться протягом одного дня. Тобто пацієнт залишає медичний заклад в той же день, коли було проведено втручання. Це говорить про те, що після виходу зі сну всі психоемоційні процеси повністю відновлюються.

Запорукою успішного проведення процедури і виключення негативного впливу загального знеболювання є правильний вибір клініки. Досвідчений анестезіолог зможе підібрати потрібний тип препарату, правильно розрахувати дозування і встановити час занурення пацієнта в сон і виведення з нього.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
10-08-2017
Теги: Анестезія
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Методика, що дозволяє за одну процедуру позбутися жирових відкладень на животі, стегнах або сідницях, приваблює багатьох людей, які бажають схуднути. Але поняття і суть процедури - ліпосакція не завжди правильно тлумачиться, що змушує людей, які бажають схуднути, або чекати результатів, які не може забезпечити процедура, або відмовлятися від неї через незнання деяких її особливостей. Розглянемо 9 основних міфів про ліпосакцію. 1.
Прагнучи отримати гарну форму і більший розмір грудей, багато жінок побоюються операції, оскільки не володіють повноцінною інформацією щодо впливу імплантів на процес годування дитини. Також важливо врахувати, як змінюється молочна залоза з імплантами після пологів і завершення лактації. Чи можна годувати дитину силіконовими грудьми Функціональність силіконових грудей в період лактації нічим не відрізняється від природної.
Фіброз, або утворення дрібних ущільнень в тканинах губ - один з видів ускладнень після ін'єкцій гіалуронової кислоти. У деяких випадках це явище може бути тимчасовим і пов'язане виключно з особливостями препарату або організму, але інколи це може бути свідченням неправильного проведення операції. Розглянемо, що являє собою фіброз, причини його появи та методи усунення симптомів.
З набряками стикаються абсолютно всі пацієнти після ринопластики. Оскільки проводиться відшарування тканин шкірного покриву, пошкоджуються кровоносні судини, що призводить до порушення кровообігу і тимчасового уповільнення відтоку рідини з м'яких тканин. В результаті спостерігається набряклість в області перенісся і бічних скатів носа. Дане явище - природна реакція організму, яка не є ускладненням.
Індустрія краси, як і будь-яка інша, підлаштовується під потреби споживача. Щодня з'являються нові колекції одягу, незвичайні види косметичних процедур і засобів по догляду за собою. Що стосується пластичної хірургії, то тут деякі побажання клієнтів дивують навіть досвідчених лікарів. Серед відомих любителів всього незвичайного - японців, які вірять в хіромантію, затребувана хірургічна корекція ліній на руці.