Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Ліфтинг або Ботокс? Що підходить вам?

Ліфтинг або Ботокс? Що підходить вам? У дитячому віці ми не надаємо значення тому, як виглядають наші обличчя. Але з ростом і розвитком клітин в організмі відбуваються безповоротні процеси. Це призводить до погіршення шкіри, накопиченню жиру, появі складок і мімічних зморшок. Після досягнення певного віку кожна людина розуміє, що тепер його обличчя вже не виглядає так, як в дитинстві. Але не всі готові вдаватися до пластичної хірургії, щоб повернути колишню пружність шкірі і прибрати сліди неестетичних вікових змін. Існує кілька способів добитися бажаного результату, уникнувши в при цьому контакту зі скальпелем.

Ботокс: принцип дії

Ботулінічний токсин типу А відомий світові більше 20 років. Спочатку його використовували для лікування неврологічних хвороб, пов'язаних з руховими дефектами: спастичністю м'язів, тиками, тремором і т.д., а також різними больовими синдромами. Речовина розслаблювала м'язи шляхом блокування нервового імпульсу, який викликає спазм.

У 90-х рр. цю властивість ботулотоксину стали тестувати на м'язах обличчя. Препарат показав свою ефективність і безпеку в справі корекції зморшок, і став активно застосовуватися для боротьби зі старінням. Принцип дії зберігся той же - розслаблення волокон за рахунок блокування скорочення м'язів, щоб виключити утворення заломів. Ботокс - коротка назва самої процедури, а також найменування торгової марки, яка випускає цей косметологічний засіб. Є й інші препарати з ботулінічним токсином - Лантокс, Диспорт і ін.

Які вибрати зони для корекції

Ін'єкції ботокса допомагають стримувати процес появи зморшок в зонах активної міміки. До них відносяться лоб, область навколо очей, перенісся. У цих частинах обличчя засіб найкраще себе проявляє, не викликаючи наслідків. У носогубні складки, шию, підборіддя препарат вводять набагато рідше. Терапію можна проводити в будь-якому віці від 18 років і старше. Фахівці радять починати робити ботокс, коли зморшки стають чітко видно в стані спокою. Варто розуміти, що це не метод профілактики, а один із способів боротьби з уже наявними заломами.

Ботокс: переваги

Плюсів у такій операції багато. Перш за все, це безпека самого ботулінічного токсину типу А для організму людини при використанні в маленьких дозах. Минуло досить багато часу з моменту його відкриття. Вчені встигли досконально вивчити засіб, виявити побічні ефекти.

Інші переваги:

 • шкіра стає помітно підтягнутою вже через тиждень після введення ін'єкції;
 • ціна процедури відносно не висока;
 • м'язи після блокування не втрачають рухливість при дотриманні інтервалів між процедурами;
 • тривалість операції складає в середньому 10-15 хвилин;
 • препарат вводять внутрішньом'язово, тому біль майже не відчувається.

Найголовніше, що після припинення введення ліків , шкіра не обвисає, а стає такою, якою і повинна бути у відповідному віці;

Ботокс: недоліки

Ліфтинг або Ботокс? Що підходить вам? Тканини обличчя - це ціла система, в якій всі м'язи взаємопов'язані один з одним. Натяг в одному місці за допомогою ботокса викликає зміни в іншому. Ступінь деформації залежить і від індивідуальних особливостей. Ботулінотерапію часто проводять одночасно в декількох зонах, комбінуючи з іншими процедурами. Наприклад, додатково вводять гіалуронову кислоту для об‘єму. Ботокс в носо-губних складках може привести до опущення куточків губ, при блокуванні чола і перенісся - до зморшок на спинці носа. Успіх операції залежить від стану шкіри пацієнта і майстерності косметолога. З недоліків також - розвиток звикання до засобу через вироблення організмом антитіл до нього.

Які протипоказання до ін'єкцій ботокса

Терапію однозначно не можна проводити особам молодше 18 років, вагітним і годуючим жінкам. У цих групах дію речовини не досліджували.

Протипоказані, крім того, омолоджуючі ін'єкції:

 • при серйозних захворюваннях - онкології, аутоімунних розладах, склерозі, епілепсії та ін.
 • при застуді, алергії, запальних процесах;
 • до і після вакцинації, зокрема, від коронавіруса;
 • при важкій короткозорості, грижі верхніх і нижніх повік;
 • при підвищеній сприйнятливості до речовини.

При прийомі окремих ліків, ботокс також небажаний. Наприклад, антибіотиків, магнезії, хінідину та інших.

Ліфтинг: що це

Досить широке поняття, яке об'єднує під собою кілька процедур з підтяжки шкіри. Останнім часом великої популярності набули безопераційні методи омолодження з ліфтинг-ефектом. Найбільш простими і доступними способами є маски і креми з колагеном, вітамінами, гіалуроновою кислотою та іншими корисними добавками, масажі. Більш складними, але дієвими вважаються процедури із застосуванням лазера, плазми, голок, радіохвиль і т.д.

Як працює ліфтинг

Всі види ліфтингу умовно можна розділити на апаратні і не апаратні.

До не апаратної підтяжки відноситься:

 • плазмоліфтинг - ін'єкції плазми з крові пацієнта вводять в тканини для омолодження;
 • акупунктурний - голковколювання в біологічно активні точки;
 • векторний - використання гіалоуранових "ниток" з метою підтримки каркаса обличчя.

Апаратний ліфтинг включає:

 • SMAS-ліфтинг - підтяжка нижніх ⅔ обличчя за допомогою прогріву підшкірного шару до 60 градусів ультразвуком;
 • RF-ліфтинг - омолодження за допомогою радіохвиль;
 • Лазерну підтяжку - активізація регенерації шкіри за допомогою лазерного променя.

Видалення зморшок апаратом досягається за рахунок запуску природних процесів омолодження - вироблення колагену, гіалуронової кислоти, еластину і т.д.

Кому потрібна процедура ліфтингу

Перші зморшки у жінок починають з'являтися з 20 років. У когось вони більше помітні, у когось менше. Все залежить від індивідуальних особливостей. Апаратне омолодження можна проводити в цілому з 25 років. Але варто мати на увазі, що у кожної процедури є свої протипоказання. Наприклад, SMAS-ліфтинг допустимо з 35 років, RF-ліфтинг можна робити з 25 років, але не раніше.

Ліфтинг: який ефект очікувати

У апаратного омолодження багато плюсів. Така процедура практично безболісна і безпечна. Ультразвук, лазер, радіохвилі лише стимулюють шкіру до вироблення необхідних для омолодження речовин, а не видаляють зморшки в прямому сенсі слова. Ліфтинг допомагає поліпшити обмінні процеси, кровообіг, лімфоток і т.д.. За рахунок проникнення в глибокі шари дерми.

На користь якої процедури зробити вибір

У ботулінотерапії і ліфтингу є одна істотна відмінність. Ботулотоксин, розслабляючи м'язи, розгладжує зморшки, але не позбавляє від обвивання обличчя, яке відбувається з віком. З такими змінами краще справляється апаратна косметологія. Якщо заломи на обличчі не глибокі, то на перших порах можна обійтися ін'єкційної терапією. При більш серйозних змінах варто вдатися до апаратних процедур.

Ще одна відмінність - результат від ліфтингу зберігається довше, ніж від ботокса. А також має накопичувальний ефект. І в тому, і в іншому випадку важливо вибрати надійну клініку і хорошого фахівця, який підбере для пацієнта правильну методику омолодження.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
17-08-2021
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Підтяжка підборіддя - це процедура для людей, які помічають ознаки старіння на обличчі. Згодом шкіра втрачає свою еластичність і починає ставати більш в'ялою. В результаті обличчя втрачає овальну форму, що проявляється, в тому числі, опущеним підборіддям. Люди, чиє обличчя втратило природний вигляд, виглядають втомленими і більш дорослими. Ментопластика - це термін, що позначає процедуру пластичної хірургії. Він походить від латинського слова mentum, що в перекладі - «підборіддя».
Кожна людина унікальна. Зовнішня краса - поняття до того розмите, що до уваги не може братися якась одна деталь. Всі риси обличчя сприймаються в цілому. І навіть якщо здається, що занадто маленькі очі або відстовбурчені вуха заважають повноцінному життю, то для інших людей це може стати предметом захоплення. Не слід применшувати і грамотне застосування декоративної косметики. Правильно розставляючи акценти і розуміючи концепцію контурінга, можна легко приховати недоліки.
Вікові зміни зачіпають не тільки внутрішні системи організму, але і погіршують зовнішність людини. З віком шкіра обличчя втрачає природний тургор, вона починає обвисати, втрачаючи природну пружність. Підсумком стає опущення брів, особливо їх зовнішні частини, поява глибоких зморшок на переніссі, обвисання повік. Але сучасна пластична хірургія не стоїть на місці, пропонуючи жінкам ефективні методи боротьби зі старінням.
Будь-яка жінка бажає довше зберегти молодість. Але час безжальний і перший, хто підпадає під «удар віку», це область навколо очей. Ніжна шкіра втрачає пружність, обвисає, утворюючи навислі повіки. Завдяки фахівцям нашого центру пластичної та косметичної хірургії ви швидко позбудетеся від вікових змін за допомогою пластики повік (блефаропластики). Особливості блефаропластики При блефаропластиці прибираються надлишки обвислої шкіри повік, грижові мішечки під очима.
Багато жінок бажають мати аристократичні риси обличчя і вважають, що пухкі щоки додають їм візуально зайву вагу. Дійсно, симпатичні пухлі щічки, так красиво виглядають у дитини, йде не всім йдуть в дорослому віці. У сучасній пластичній хірургії є багато способів корекції цієї частини, однією з популярних процедур є резекція жирового тіла щоки (або видалення грудочок Біша).