м. Полтава, проспект Віталія Грицаєнка, 9 ПН-ПТ з 8:30 до 15:00, СБ-НД: вихідний +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Як прибрати горб на шиї?

Як прибрати горб на шиї? Тонка, витончена шия, гордо розправлені плечі змушують звертати увагу на людину, відзначаючи її впевненість і привабливість. Але правильна постава - не тільки один з критеріїв краси, але й запорука міцного здоров'я. Збереження фізіологічного положення хребта, підтримання нормального м'язового тонусу, адекватне навантаження на плечі - це природна профілактика атеросклерозу, це сприяє збереженню нормального кровопостачання шиї і голови. Але іноді біля хребців шийного відділу починає накопичуватися жирова тканина - вдовиний горб. Утворення, що виникло на тлі гіподинамії, неправильного раціону або гормональних порушень, не тільки виглядає непривабливо, але супроводжується порушеннями здоров'я.

Що таке вдовиний горб?

Вдовиним горбом, «холкою» або «бабиним загривком» називають захворювання, що проявляється в гіпертрофії жирової тканини в зоні з'єднання шийного і грудного відділів хребта. Валик жиру близько 7 хребця шийного відділу хребта спочатку здається практично непомітним. Але якщо вчасно не вжити заходів, він продовжує збільшуватися, ущільнюватися, доставляючи все більший дискомфорт. З розростанням «холки»

  • починають виникати комплекси з приводу зовнішності;
  • обмежується вибір в одязі;
  • жировий валик здавлює судинно-нервові утворення шиї і голови, приводячи до шуму у вухах, хронічних головних болів, запаморочень, порушень пам'яті, мислення;
  • з'являються проблеми зі сном, задишка (якщо скупчення жиру поширилося на шийно-потиличну область).

Як прибрати горб на шиї? Через збільшення об’єму жирових відкладень голова зміщується з природного положення, приймаючи вимушену позицію.

Причини появи «холки»

Скупчення жиру на задній поверхні шиї частіше проявляється після 35-40 років. Але чинники, що призводять до виникнення вдовиного горба, часто виникають набагато раніше.

Основна причина виникнення «холки» - метаболічні порушення на тлі гормонального дисбалансу через:

  • клімакс, що супроводжується підвищенням рівня естрогенів;
  • хворобу Іценка-Кушинга, що приводить до збільшення секреції глюкокортикоїдів;
  • деякі види медикаментозного лікування (антиретровірусна терапія, прийом стероїдів та ін.).

Поява вдовиного горбу в області шиї також провокується:

  • сидячим способом життя;
  • сильним ожирінням;
  • недостатнім навантаженням на плечовий пояс, віковим зниженням рухливості суглобів;
  • хронічними хворобами хребта (остеохондроз, остеопороз);
  • генетичними факторами. Шанс появи «холки» при наявності захворювання в старших поколіннях сім'ї значно вище.

Такі самі проблеми можуть виникати через відкладення солей в шийному відділі або викривлення хребта. Тільки лікар може визначити причину появи некрасивого горбу у пацієнта і призначити правильне лікування.

Як позбутися горбу на шиї без операції?

Для попередження появи «холки» варто пам'ятати про деякі профілактичні заходи:

  • дотримуватися правильного харчування;
  • стежити за своєю вагою;
  • виконувати фізичні вправи, що задіюють м'язи плечового пояса;
  • робити масаж в зоні шиї.

Як прибрати горб на шиї? Прості рекомендації значно знижують ризик появи горбу, але якщо він все ж з'явився, можна вдатися до консервативних методів лікування:

  • замісної гормональної терапії при клімаксі;
  • фізіотерапевтичних процедур;
  • гімнастики Бубновського або Норбекова - авторським комплексам вправ для рук і плечей.

На жаль, консервативне лікування здатне допомогти тільки на ранніх стадіях захворювання і трохи пригальмувати розростання «холки». Повністю прибрати проблему можна тільки хірургічним втручанням.

Хірургічне видалення «холки»

До недавнього часу, щоб видалити жирові відкладення з шиї, пацієнту доводилося йти на серйозну операцію з механічним видаленням тканин. Таке втручання супроводжувалося тривалим відновленням і утворенням некрасивих рубців на шкірі.

Альтернативою стала малотравматична ліпосакція, що дозволяє швидко і ефективно прибрати надлишки жиру без застосування скальпеля. Найбільш актуальною для боротьби з вдовиним горбом вважається ультразвукова ліпосакція шиї. Пластика в цій області складніша ніж в інших через сполучнотканинні утворення, які поділяють жировий валик на окремі фрагменти. Але ультразвукова ліпосакція допомагає впоратися з проблемою, вибірково впливаючи на тканини.

Ультразвукове випромінювання руйнує клітинну стінку адипоцитів, не чіпаючи нерви, судини, фасції та зв'язки. Під шкіру імпульс проникає через тонкі канюлі, що залишають практично непомітні проколи. Розм'якшений вміст жирових клітин разом із зруйнованими компонентами виводиться з тканин шиї за допомогою компресора.

Як прибрати горб на шиї? Причиною переваги ультразвукової ліпосакції над іншими методами є мінімальна травматичність процедури, швидке видалення «холки» з невеликими крововтратами. Але в рідкісних випадках нагрівання тканин при проведенні операції може спровокувати рубцювання шкіри. Перед проведенням ліпосакції необхідне обстеження у лікаря і проходження ряду аналізів. За відсутності протипоказань призначається пластика, яка проводиться під загальним наркозом. Якщо ви захочете, процедуру можна поєднати з ліпофілінгом - омолодженням власним жиром.

Щоб прибрати горб з шиї, хірургу потрібно близько години. Після ліпосакції пацієнтові необхідно провести добу під лікарським наглядом в стаціонарі. Післяопераційне відновлення може зайняти до двох тижнів, протягом яких треба:

  • накладати компресійні пов'язки;
  • уникати фізичної активності;
  • відмовитися від прийняття гарячих ванн, відвідування лазні, сауни;
  • виключити масаж в зоні ліпосакції;
  • берегти шкіру від ультрафіолету (до 2 місяців).

Помилуватися на знову красиву шию можна відразу, як зійде набряк, але кінцеві результати оцінюються через 2 місяці після пластики.

Варто пам'ятати, що навіть після операції недотримання лікарських рекомендацій може призводити до повторної появи «холки». Але якщо ви будете пильніше стежити за своїм здоров'ям, збалансуєте раціон і полюбите спорт, про потворний горб і його неприємні наслідки можна буде забути!

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
28-01-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Незважаючи на свою популярність, інтимна пластика досі викликає навколо себе безліч суперечок і пересудів. Когось бентежить можливість хірургічної зміни форми статевих органів, хтось з презирством називає таку процедуру «шарлатанством» або «викачуванням грошей», а хтось бачить у проведенні операції єдину можливість налагодити сексуальне життя і позбутися комплексів з приводу непривабливості геніталій.
Сьогодні естетична пластична хірургія знаходиться на небувалому підйомі й здатна виправити будь-який зовнішній недолік. Процедури омолодження дозволяють легко скинути пару десятків років. І якщо раніше для цього потрібно було лягати на стіл хірурга, зараз досягти бажаного ефекту можна неінвазивними методами. Сліди віку по-різному проявляються на обличчях людей. Деякі старіють повільно і поступово, спостерігаючи за появою все більшої кількості зморшок.
Сьогодні чоловіки і жінки не жаліють ніяких коштів, щоб зберегти молодість і красу, адже приваблива зовнішність - не тільки запорука ставлення оточуючих, популярності у протилежної статі, але і одна з основ збереження впевненості в собі. Однією з частих проблем, які змушують невдоволено кривитися при погляді в дзеркало, стає друге підборіддя. Дрібна недосконалість вносить дисгармонію в чіткі лінії обличчя і шиї, а прибрати її самостійно виявляється непросто.
За статистикою тільки в 2-5% випадків підтяжка обличчя завершується будь-якими ускладненнями. Кваліфікований пластичний хірург завжди попереджає своїх пацієнтів про ймовірність настання негативних наслідків пластики, адже кожен організм індивідуальний і жоден фахівець не здатний виключити ризики на всі 100%. Які ж ускладнення може викликати кругова підтяжка обличчя і шиї або інші методи ліфтингу? 1. Гематоми Діагностика наявності гематом здійснюється досить просто.
Зниження чутливості після маммопластики - проблема, що хвилює більшість пацієнток, які вже пройшли операцію і тих, хто тільки готується до корекції грудей. Звичайно, краще заздалегідь запитати у свого пластичного хірурга про потенційні ускладнення. Адже маммопластика відноситься до категорії складних операцій. Процедура передбачає повне розсічення всіх верств молочних залоз. Хірург проходить через нервові закінчення і найдрібніші судини, що може стати причиною повного або часткового оніміння.