м. Полтава, проспект Віталія Грицаєнка, 9 ПН-ПТ з 8:30 до 15:00, СБ-НД: вихідний +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07
Медичні фотографії це не просто знімки. Зроблені до проведення маніпуляцій, а також під час оперативного втручання і після завершення процесу відновлення, вони вважаються документами, які допомагають вирішити всі конфліктні ситуації між пацієнтом, лікарем і клінікою.
Медична фотографія є одним з найбільш простих способів фіксації зовнішнього вигляду пацієнта, який звернувся по лікарську допомогу до хірурга. Найбільш часто потреба в медзйомці виникає при проведенні пластичних операцій.
З дозволу пацієнта знімки залишаються в галереї (портфоліо) фахівця. Такі фото є документальним підтвердженням проведених процедур, і можуть використовуватися лікарями для:
За допомогою медичних фотографій і відео пацієнт може побачити результат роботи лікаря. Як доказ своєї правоти, коли очікуваний ефект не відповідає запитам пацієнта, або внаслідок проведення операції у пацієнта різко погіршився стан здоров'я, фото і відеозйомку можна використовувати в суді. Без документального підтвердження, вказати на помилки, допущені фахівцями при хірургічній процедури неможливо.
Для потенційного пацієнта протокольні фото і відеофіксація станів було і стало це безпрецедентний доказ того, що клініка несе відповідальність за проведені операції, дорожить репутацією і впевнена в професіоналізмі фахівців.
При проведенні фотопротокольного запису лікар зобов'язаний дотримуватися медичної етики. Перш за все, це стосується питань, коли на фото можуть бути видні інтимні зони. Обов'язковими умовами, які повинен дотриматися кожен медик, є наступне:
Крім того, лікар повинен отримати письмовий дозвіл пацієнта, в якому той повинен дати згоду на зйомку до втручання, а також на фіксацію періоду відновлення і кінцевий результат.
Питання про фото і відеозйомку при проведенні операції законодавством України не врегульовано до сих пір. Як показує практика, всі питання подібного плану слід вирішувати з пацієнтом. Тільки він може дати дозвіл на запис операційного процесу і проведення опитування або фотографії до, в процесі і після оперативного втручання.
Максимум, що має право зробити доктор, це запропонувати хворому провести операцію під пильною увагою відеокамери. При цьому слід зазначити, що в ідеалі знімати процес роботи пластичного хірурга можна тільки за допомогою спеціального обладнання. На даний момент на території України жоден операційний зал не обладнаний подібними пристроями, тому часто зйомку проводять асистенти доктора, використовуючи для цього планшет або мобільний телефон.
Примітно, що для того, щоб пацієнт мав право довести свою правоту перед судмедекспертом на відео повинен бути зафіксований весь процес оперативного втручання. Що стосується фотографій, які роблять пластичні хірурги до і після операції, а також в проміжку в період відновлення, то тут немає єдиної думки щодо кількості необхідних знімків. Головне, щоб була реалізована можливість охопити всі етапи процесу.
Схожі новини