Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Фімоз у дорослих: коли і чому необхідне обрізання?

Фімоз у дорослих: коли і чому необхідне обрізання? Операція по обрізанню крайньої плоті здавна оточена безліччю домислів і суперечок. Незважаючи на поширену думку, у цієї процедури є не тільки релігійні або соціальні передумови, а й медичні. Циркумцизія показана дорослим чоловікам при розвитку фімозу. Розберемося, що це за патологія і як лікарі виконують обрізання крайньої плоті для усунення проблеми.

Ознаки та небезпека фімозу

Фімоз це патологічний стан, при якому крайня плоть настільки звузена, що ускладнює оголення головки пеніса. Виділяють чотири стадії розвитку патології з різним ступенем вираженості ознак:

 1. Перша стадія головка безперешкодно оголюється в розслабленому стані, але при ерекції виникають труднощі.
 2. Друга в стані розслаблення головка статевого органу оголюється з хворобливими відчуттями, а в збудженому стані це практично неможливо.
 3. Третя і в спокійному, і в збудженому стані головка члена не оголюється. З'являються легкі хворобливі відчуття при сечовипусканні.
 4. Четверта оголення головки неможливо. Розвиваються проблеми з сечовиділенням через здавлювання уретри порушується відтік сечі.

Фімоз у дорослих: коли і чому необхідне обрізання? Дорослим чоловікам рекомендується обрізання крайньої плоті вже на початковій стадії виникнення фімозу. Якщо своєчасно не виконати процедуру циркумцизії, патологія статевого члена буде посилюватися, що загрожує серйозними наслідками. Так, при розвитку фімозу може спостерігатися застій смегми під складкою крайньої плоті. Вона служить живильним середовищем для різного роду бактерій і провокує запалення.

Фімоз також може привести до іншої патології парафімозу. При цьому захворюванні не тільки звужується крайня плоть, а й затискається статевий орган. При парафімозі відбувається порушення кровопостачання головки, що викликає ще серйознішу проблему некроз.

В особливо складних випадках фімоз може спровокувати рак шкіри головки статевого органу. Тому дуже важливо вчасно звернутися до лікаря і виконати операцію по обрізанню, щоб виключити всі потенційні проблеми зі здоров'ям.

Причини виникнення фімозу

Розвитку патології статевого члена в дорослому віці можуть сприяти такі фактори:

 1. Запалення в крайній плоті. В результаті запалень між головкою і безпосередньо крайньою плоттю утворюються спайки, тому вони практично приростають один до одного.
 2. Появлення грубої рубцевої тканини внаслідок травми статевого члена. Рубці перешкоджають розтягуванню крайньої плоті.
 3. Схильність до зниження еластичності сполучної тканини.

Якими б не були причини розвитку фімозу, найбільш ефективним способом вирішення проблеми для дорослих чоловіків є обрізання. В ході циркумцизії лікар видаляє верхню ділянку крайньої плоті, завдяки чому голівка члена відкривається.

Процедура обрізання

Фімоз у дорослих: коли і чому необхідне обрізання? Циркумцизія це безпечна, швидка та ефективна операція, що не припускає під собою складних маніпуляцій. Їй передує консультація у лікаря і лабораторне обстеження. Якщо у чоловіка немає протипоказань до обрізання, хірург призначає процедуру.

Операція по обрізанню крайньої плоті проводиться амбулаторно вже через кілька годин після циркумцизії пацієнт повертається додому. Сама процедура займає не більше 60 хв і здійснюється під місцевою анестезією. Обрізання виконується в три етапи:

 • розмітка крайньої плоті;
 • видалення надлишків тканини;
 • накладення швів.

Всі шви розсмоктуються самостійно. Якщо ж вони викликають дискомфорт, лікар видаляє їх через тиждень після циркумцизії. Відновлювальний період після операції по обрізанню може варіюватися від 2 тижнів до 2 місяців, в залежності від віку пацієнта і індивідуальних особливостей його організму.

У перші 7 днів після проведення операції по обрізанню крайньої плоті у дорослих чоловіків можуть спостерігатися такі симптоми:

 • гіперчутливість голівки члена;
 • набряклість статевого органу
 • легкі хворобливі відчуття.

Ці симптоми є нормою. При правильному догляді за статевим членом вони не загрожують ускладненням. Головне дотримуватися приписів лікаря протягом усього реабілітаційного періоду після обрізання.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
17-05-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Красиві груди завжди були гордістю жінок, але не всіх природа обдарувала однаково щедро. У спробах збільшити недостатньо об'ємний бюст в домашніх умовах представниці прекрасної статі готові піти багато на що: харчуватися рекомендованими продуктами, використовувати народні засоби і розрекламовані креми. Чи є користь від подібних методів або все ж треба лягати під ніж хірурга - розповідають лікарі Клініки Пластичної та Косметичної Хірургії в Полтаві.
Доброякісні новоутворення, що складаються з жирової тканини ліпоми рідко доставляють проблеми пацієнтам. У більшості випадків ці утворення мають невеликий розмір, тому малопомітні, безболісні і ніяк не позначаються на загальному стані здоров'я людини. Всупереч поширеній думці, жировики можуть утворюватися не тільки підшкірно, але і в жировій тканині, що оточує внутрішні органи. І якщо перші можна виявити при поверхневому огляді, другі часто помічаються тільки при виникненні симптомів запалення.
Сучасна жінка розривається між турботами сім'ї, побудовою кар'єри і домашніми клопотами. Сильна завантаженість стає причиною передчасного старіння, тому виділення часу для догляду за собою це не примха, а необхідність. Але трапляється, що єдиний шанс відправиться до косметолога збігається з менструаціями. Чи варто відмовляти собі в довгоочікуваних процедурах або можна безбоязно застосовувати уколи краси розповідають лікарі Клініки пластичної та косметичної хірургії в Полтаві.
З віком гладка і пружна шкіра обличчя поступово піддається процесам старіння і на гладкому лобі неминуче з'являються перші зморшки. Некрасиві борозенки не тільки псують зовнішність, але і погіршують емоційний стан жінки, пригнічуючи почуттям наближення старості. Але наявність зморшок на лобі зовсім не вирок. Сучасна естетична медицина дозволяє боротися з неприємним явищем як хірургічними, так і безопераційними методиками.
Гладка шкіра - одна з основних ознак краси і здоров'я. Але іноді її бездоганний вигляд можуть зіпсувати папіломи, також відомі як бородавки. Доброякісні новоутворення не несуть суттєвої шкоди для організму, але здатні викликати незадоволення своєю зовнішністю, поява комплексів, падіння самооцінки. До того ж в деяких випадках невелика пухлина на шкірі може перероджуватися в злоякісну і становити загрозу для життя людини.