м. Полтава, проспект Віталія Грицаєнка, 9 ПН-ПТ з 8:30 до 15:00, СБ-НД: вихідний +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Відновлення руки після видалення гігроми

Відновлення руки після видалення гігроми Оперативне хірургічне втручання - єдиний спосіб видалення небезпечної кісти. І якщо пацієнт грамотно підготується до операції і виконає всі рекомендації хірурга в період відновлення, то процедура не понесе за собою абсолютно ніяких ускладнень. Більш докладно про специфіку видалення гігром і особливості цього утворення можна прочитати тут.

Методики лікування гігроми

Залежно від стадії розвитку новоутворення лікарі використовують 2 методи лікування гігроми:

  1. Хірургічна операція з видалення гігроми. Під час операції пацієнт може перебувати під місцевим або загальним знеболенням. Вибір лікаря залежить від складності ситуації, віку людини, стану його здоров'я і діаметр розростання шишки на кисті. Мета маніпуляції - прибрати весь вміст утворення і прикріпити здорові тканини до шкіри без виникнення ускладнень. Професіоналізм хірурга і дотримання вами правил реабілітаційного періоду - гарантують швидке відновлення рухливості суглоба і виключення ймовірності рецидиву появи кісти.
  2. Фізіотерапевтичні процедури. Якщо шишка з'явилася на кисті руки зовсім недавно і ще не встигла розростися, пригнічуючи роботу м'язів, сухожиль і нервів, можна спробувати видалити утворення за допомогою:
    • аплікацій з теплим парафіном;
    • опромінення утворення ультрафіолетовими променями;
    • електрофорезу з йодом;
    • ванночок для кистей рук з лікувальною гряззю;
    • магнітотерапії;
    • ультразвуку кісти з гідрокортизоном;
    • ударно-хвильової терапії новоутворення;
    • УВЧ.

Відновлення руки після видалення гігроми Багато хто намагається вирішити проблему, використовуючи народні засоби, але їх ефективність не доведена наукової медициною і не підтверджується практикою.

Можливі ускладнення після операції

Можна виділити 3 варіанти ускладнень в період відновлення хворого після видалення новоутворень шкіри:

  • рецидив (повторне формування гігроми на кисті);
  • розростання рубцевої тканини;
  • інфікування руки на місці утворення.

Коректна підготовка до операції з видалення кісти може повністю нівелювати ймовірність появи у пацієнта будь-яких ускладнень. Також дуже важливо дотримуватися всіх настанов хірурга під час реабілітації суглоба, сухожиль, нервів і м'язів руки.

Якщо ж утворення все-таки з'явилося у хворого знову, це може говорити про те, що:

  • вміст шишки було видалено не в повному об’ємі;
  • поверхня здорової тканини прикріплена до шкіри кисті недостатньо ретельно;
  • пацієнт нехтував носінням пов'язки або вона була недостатньо щільною (дуже важливо, щоб пов'язка щільно фіксувала тканини, що ще не зрослися);
  • суглоб руки навантажувався в реабілітаційному періоді після операції з видалення кісти.

Етапи реабілітації

Відновлення руки після видалення гігроми Період відновлення після видалення гігроми досить нетривалий, але вимагає від хворого деяких зусиль і терпіння. Близькість діартрозу до утворення на кисті створює ймовірність втрати рухливості суглоба. До цього може призвести надмірне рубцювання тканин. Щоб уникнути подібних ускладнень, лікарі накладають на руку пацієнта пов'язку і лонгет. Він добре фіксує суглоб кисті і не заважає обробляти шов та міняти пов'язку на етапі відновлення м'язів, сухожиль, нервів і шкірних покривів.

Період використання пацієнтом лонгету для суглоба кисті і накладення пов'язки коливається в межах 3-4 тижнів після операції. Її тривалість безпосередньо пов'язана з місцем розташування утворення і рівня складності конкретного випадку. В період реабілітації варто знизити навантаження на зап'ястя, де була гігрома до мінімуму, вчасно міняти пов'язки і обробляти шов. При виписці хворого хірург обов'язково порекомендує комплекс вправ для відновлення рухливості суглоба.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
24-08-2018
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Люди, які страждають гіпергідрозом часто запитують: чи варто вирішувати проблему кардинальним шляхом або спочатку слід випробувати на собі всі принади м'якших методик. Адже операція відома великим навантаженням на організм і можливими негативними наслідками для нього. Варто зазначити, що лікування гіпергідрозу хірургічним шляхом, про подробиці якого ви можете прочитати тут, практикується вже досить давно.
Для повернення молодості і краси вже давно не обов'язково лягати під ніж хірурга. Конкуренцію хірургічним методикам омолодження склали «уколи краси», здатні підтягнути контури обличчя, розгладити зморшки, повернути здоровий вигляд шкірі за кілька годин. Але багато жінок все ще не наважуються вдатися до омолодження за допомогою Плазмоліфтінгу або введення гіалуронової кислоти. Основною причиною відмови від використання ін'єкцій стають страхи і міфи, що оточують абсолютно безпечну процедуру.
В індустрії краси існують десятки засобів, здатних продовжити молодість і усунути ознаки старіння шкіри. Уколи гіалуронової кислоти - вже давно не єдиний спосіб швидко позбутися мімічних зморшок, повернути шкірним покривам тонус, еластичність, здоровий колір. Одним з ефективних рішень в боротьбі з нерівностями шкіри служать ін'єкції Диспорту.
Досить велика частка чоловіків страждає від неприємного захворювання - гінекомастії, що викликана гормональними збоями або надлишковою вагою. Недуга проявляється у вигляді гіпертрофії молочних залоз з одного або обох сторін і візуально виглядає як неприродне збільшення грудей. Захворювання супроводжується больовими відчуттями при дотику, вагою в області грудей, а також викликає серйозні психологічні проблеми, позбутися яких неможливо, якщо не усунути причину їх появи.
Досконале тіло - мрія багатьох жінок, здійснити яку здатна пластична хірургія. Особливим попитом користуються збільшення грудей і глютеопластика, що дозволяють створити приємні округлості там, де їх пошкодувала природа. Найбільший інтерес викликає маммопластика з використанням силіконових імплантів. Але не дивлячись на значне покращення якості протезів і, як наслідок, результатів операції, жінкам в ряді випадків може знадобитися відновлення контурів грудей і заміна старих імплантатів на нові.