Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Відновлення після ринопластики - що можна, а чого не можна?

Відновлення після ринопластики - що можна, а чого не можна? Успішний результат після ринопластики можливий тільки при дотриманні пацієнтом суворих правил періоду реабілітації. Дисципліна, точне дотримання рекомендацій пластичного хірурга допоможе створити таку форму носа, про яку ви мріяли.

Від чого залежить процес відновлення?

Звертаємо вашу увагу, що режим на післяопераційний термін визначається індивідуально - також, як і операція. Тому найбільш ефективні методи відновлення після ринопластики рекомендує тільки хірург, що спостерігає за вашим станом.

Рекомендації лікаря у післяопераційний період залежать від:

  • виду ринопластики (відкрита або закрита операція);
  • товщини шкіри носа;
  • вихідної і фінальної форми носа;
  • наявності травми до проведення ринопластики;
  • вік пацієнта незначно впливає на процес загоєння тканин.

Як проходить період реабілітації?

Відновлення після ринопластики - що можна, а чого не можна? Весь період реабілітації ділиться на кілька етапів, кожен з яких є важливим. По завершенні всіх етапів пацієнт побачить фінальну форму.

Етапи відновлення після ринопластики:

  1. Перші 7 днів - найважчий етап, протягом якого пацієнт відчуває сильний дискомфорт. У носі знаходяться турунди з вати, які вбирають кров і виділення, через що пацієнт змушений дихати ротом. Гіпс, набряки на щоках і біля очей не дозволяють вмиватися та чистити зуби звичними рухами.
  2. Другий тиждень - етап активного процесу загоєння тканин і початок формування постійного хряща нової форми. Набряки, синці помітно зменшуються.
  3. З 15 по 90 день після ринопластики зникає зовнішній набряк, а форма носа стає красивою. Ніздрі і кінчик продовжують активно відновлюватися.
  4. Перший рік після операції - це період, протягом якого повністю зникають будь-які дефекти, а шов стає абсолютно непомітним.

Весь післяопераційний період небезпечний деформацією хряща через порушення пацієнтом правил догляду. Краще дотримуватися простих правил, щоб тканини швидко гоїлися і незабаром ніс набув ідеальних рис.

Чого не можна робити після ринопластики і як довго?

Коли можна почати носити окуляри?

Відновлення після ринопластики - що можна, а чого не можна? Навіть найлегша оправа може призвести до деформації хряща, тому пластичні хірурги рекомендують носити окуляри в середньому через 12 тижнів після проведення операції. Особливо ризикованим вважається період перших 4 тижнів після ринопластики (дозволено використовувати тільки лінзи).

З якого моменту відвідувати солярій буде безпечно?

Джерела ультрафіолету нагрівають верхній шар шкіри. Через це виникають набряки, сповільнюючи загоєння тканин. Тому засмагати або ходити в сауну рекомендовано через 3 місяці після ринопластики.

Як скоро можна продовжити займатися спортом?

Спортивні навантаження легкого типу не зашкодять вже через 4 тижні. Активні види спорту з навантаженнями на дихання рекомендується починати поступово - через 3-4 місяці, а ігри в м'яч (футбол, баскетбол, волейбол) - через 6-8 місяців.

Спати на животі/боці можна вже через скільки після ринопластики?

На спині необхідно спати через гіпс, який схильний до деформації. Після його зняття пластичні хірурги рекомендують продовжити спати на піднятій подушці, щоб не деформувати хрящ і зменшити набряки. На бік і живіт можна перекладатися з 2-3 післяопераційного тижня.

На якому етапі одужання можна чхати?

Хрящ на кінчику носа фіксується хірургічними нитками, тому в перші 4 тижні не можна стискати ніздрі, а чхати потрібно, відкриваючи рот. У разі застуди, закладеність носової порожнини слід промивати фізрозчином.

Як швидко можна торкатися носа та вмиватися після пластики?

Мочити гіпс, самостійно мацати ніс в перші дні після операції категорично заборонено. На другу добу можна обережно ополіскувати відкриту частину обличчя, не торкаючись синців. Після зняття гіпсу дозволено вмиватися теплою водою легкими масажними рухами.

Курити можна?

Нікотин звужує судини, погіршуючи кровообіг, і гальмує процес загоєння. Куріння в післяопераційний період може призвести до відмирання тканин. Щоб прискорити процес одужання, не куріть за місяць до операції і ще 2 після.

Займатися сексом буде безпечно через скільки?

Щоб не збільшити набряклість на обличчі, відкладіть заняття сексом на 3 тижні по завершенню пластики.

А займатися боксом можна? Коли?

Не можна. Нові травми обличчя в боксі неминучі, і для носа після ринопластики вони дуже небезпечні - довгим терміном загоєння, сильними запальними процесами.

Що можна робити після пластики носа, але з обережністю?

  1. Приймати душ. При хорошому самопочутті вже на другу добу дозволено ополіскування теплою водою. Для швидкого зняття набряків і синців гарячий, контрастний душ заборонений протягом перших 3-4 тижнів для всього тіла, а не тільки для обличчя.
  2. Ін'єкції філерів. При недостатній м'якості тканин рекомендовані в ЄС радіесс можна колоти за призначенням лікаря.
  3. Сміятися. Можна, але акуратно, особливо в перший тиждень, щоб фінальний шов залишився невидимим.

У нашій клініці ви можете вибрати будь-який вид пластики, наприклад видалення горбинки, корекцію крил носа, а також курс ін`єкцій краси.

Про всі нюанси післяопераційного періоду кожен пацієнт отримує детальну консультацію. При дотриманні основних правил ваше обличчя перетвориться і залишиться таким назавжди.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
07-09-2018
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Перш ніж зважитися на пластичну операцію, варто зважити всі плюси і мінуси її проведення. Як свідчить латинська мудрість: «Попереджений - значить озброєний». У сучасному інформаційному світі попереджають саме хірурги. Адже немає абсолютно ніякого сенсу в приховуванні можливих післяопераційних проблем. Тому співробітники клініки проводять дуже докладну консультацію і висвітлюють деталі операції по збільшенню або підтяжці грудей в мережі Інтернет.
Про пластичну операцію тієї чи іншої зони замислюються багато. Одних зупиняє ціна пластики, інших - можливі ускладнення після зміни зовнішності, а деякі не можуть визначитися з оптимальним віком для корекції недоліків. Насправді, всі перераховані пункти залежать безпосередньо від того, яку саме операцію ви плануєте. Наприклад, проведення отопластики (корекції вушних раковин) можливо пацієнтам у віці від 6 років.
Оперативне хірургічне втручання - єдиний спосіб видалення небезпечної кісти. І якщо пацієнт грамотно підготується до операції і виконає всі рекомендації хірурга в період відновлення, то процедура не понесе за собою абсолютно ніяких ускладнень. Більш докладно про специфіку видалення гігром і особливості цього утворення можна прочитати тут.
Люди, які страждають гіпергідрозом часто запитують: чи варто вирішувати проблему кардинальним шляхом або спочатку слід випробувати на собі всі принади м'якших методик. Адже операція відома великим навантаженням на організм і можливими негативними наслідками для нього. Варто зазначити, що лікування гіпергідрозу хірургічним шляхом, про подробиці якого ви можете прочитати тут, практикується вже досить давно.
Для повернення молодості і краси вже давно не обов'язково лягати під ніж хірурга. Конкуренцію хірургічним методикам омолодження склали «уколи краси», здатні підтягнути контури обличчя, розгладити зморшки, повернути здоровий вигляд шкірі за кілька годин. Але багато жінок все ще не наважуються вдатися до омолодження за допомогою Плазмоліфтінгу або введення гіалуронової кислоти. Основною причиною відмови від використання ін'єкцій стають страхи і міфи, що оточують абсолютно безпечну процедуру.