Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07
Гінекомастія - зростання грудних залоз за жіночим типом у чоловіків. Ступінь вираженості грудних залоз може варіюватися від 1 см до досягнення розмірів повноцінної жіночої молочної залози. Порушення не приносить чоловікові фізичного дискомфорту, але вносить дисбаланс у чоловічий образ і викликає психологічний дискомфорт.
Гінекомастія має три типи:
Також гінекомастія може відрізнятися за типом локалізації. Вона може бути односторонньою, зі збільшенням тільки однієї із залоз, або двосторонньою, коли тканини з двох сторін збільшуються рівномірно.
Захворювання класифікують в залежності від причини, яка його викликала.
Фізиологічна патологія розвивається у новонароджених, підлітків і літніх людей.
Гінекомастія в результаті дефіциту тестостерону
Може розвинутися при недостатньому виробленні гормону і переважанні естрогенів або при зниженні сприйнятливості організму до них.
Причини появи:
Гінекомастія в результаті прийому препаратів.
До групи ризику входять спортсмени, які приймають лікарські препарати для збільшення м'язової маси. До розвитку гінекомастії призводять препарати, що містять тестостерон. Також причиною порушення може стати ряд препаратів для лікування захворювань простати, протигрибкові препарати, препарати від туберкульозу, трициклічні антидепресанти.
Існує 3 стадії захворювання, і в залежності від ступеня занедбаності змінюється складність терапії.
Якщо розділити перебіг захворювання на періоди, то формування збільшених молочних залоз триває в середньому до 1 року. В цей період є можливість усунути проблему методом консервативного лікування. Якщо не почати лікування, то залізисті тканини, що розрослися в результаті запалення можуть замінюватися сполучними і продовжувати неконтрольовано збільшуватися. В такому випадку потрібно оперативне втручання.
У деяких випадках проблема може обернутися злоякісним переродженням. До групи ризику входять чоловіки похилого віку і люди, які тривалий час страждають на гінекомастію без належної терапії. Тривожними симптомами є кров'янисті виділення з соска, ущільнення в тканинах, болючість лімфатичних вузлів.
Якщо порушення спостерігається у пацієнта в підлітковому віці і має не затяжну симптоматику, то діагностика обмежується оглядом. В інших випадках і при наявності ускладнень у вигляді свербежу та виділень з соска пацієнту може бути призначений комплекс заходів.
Що входить до діагностики:
Щоб вчасно звернутися за допомогою, необхідно проводити самостійну діагностику. Візуально і на дотик необхідно досліджувати молочні залози на предмет збільшення або наявності ущільнень, перевірити наявність виділень з соска, больових відчуттів в області пахвових лімфовузлів.
Способи терапії залежать від стадії захворювання і його виду.
Лікування хибної форми
Для терапії хибної гінекомастії, яка розвинулася менше року тому, пацієнту призначаються консервативні методики. Лікарі рекомендують відмовитися від пива і міцного алкоголю, їжі з великим вмістом вуглеводів і жирів. Також призначається ряд вправ, які активізують зниження маси тіла. До них відносяться біг, заняття на велотренажері та орбітреку, віджимання, махи руками з гантелями.
Лікування справжньої форми
Чоловікові призначається прийом препаратів, покликаних нормалізувати гормональний баланс. Також призначаються полівітаміни. Якщо порушення викликали ліки, призначені в якості терапії іншої патології, проводиться їх заміна на інші препарати.
Якщо патологія спостерігається більше року і існує ризик злоякісного переродження, проводиться операція. Хибну форму видаляє хірург шляхом ліпосакції - операція відкачування жирової тканини з грудної області. Справжню форму усувають шляхом мастектомії. Під час проведення пластики хірург робить надріз в області ареоли і через нього видаляє залізисту тканину. Після пластики на груди накладають косметичні шви. Витягнуті під час операції тканини можуть бути додатково направлені на обстеження для виявлення можливого злоякісного переродження.
Схожі новини