Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Види гінекомастії і особливості їх лікування

Види гінекомастії і особливості їх лікування фото 1 Гінекомастія - зростання грудних залоз за жіночим типом у чоловіків. Ступінь вираженості грудних залоз може варіюватися від 1 см до досягнення розмірів повноцінної жіночої молочної залози. Порушення не приносить чоловікові фізичного дискомфорту, але вносить дисбаланс у чоловічий образ і викликає психологічний дискомфорт.

Анатомічні типи гінекомастії

Гінекомастія має три типи:

  • Справжня патологія - утворюється в результаті зростання залозистої тканини. В організмі чоловіка відбуваються зміни, що призводять до формування грудної залози за принципом жіночих молочних залоз. На дотик груди стають твердими, прощупуються залізисті осередки, може підвищитися чутливість сосків і з'явитися виділення з них.
  • Хибна патологія - виникає в результаті розростання жирових тканин. Візуально грудні залози пацієнта набувають округлу форму, але при цьому не відбувається розростання залозистої тканини. Груди чоловіка на дотик м'які, з однорідною структурою.
  • Мішана патологія - поєднує в собі зміни справжнього та хибного типу.

Також гінекомастія може відрізнятися за типом локалізації. Вона може бути односторонньою, зі збільшенням тільки однієї із залоз, або двосторонньою, коли тканини з двох сторін збільшуються рівномірно.

Види гінекомастії

Захворювання класифікують в залежності від причини, яка його викликала.

  1. Фізиологічна патологія розвивається у новонароджених, підлітків і літніх людей.

    • У новонароджених. Вплив на формування молочних залоз можуть надати гормони матері. У хлопчиків після народження спостерігається дисбаланс в сторону естрогенів, в результаті чого молочні залози збільшуються. Симптом проходить самостійно через деякий час після народження.
    • У підлітків. Гінекомастія розвивається в 10-14 років в результаті дисбалансу чоловічих і жіночих гормонів. Найчастіше порушення не приносить великого дискомфорту, але в рідкісних випадках можливе збільшення молочних залоз до 10-14 см, що тягне за собою зміщення сосково-ареолярної зони. Такі симптоми потребують пластики ареоли сосків після завершення пубертатного періоду.
    • У літніх людей. У віці 50-55 років порушується гормональний рівень в бік збільшення естрогенів. Порушення не вимагає терапії з використанням тестостерону, але може знадобитися пластика.
  2. Гінекомастія в результаті дефіциту тестостерону

    Може розвинутися при недостатньому виробленні гормону і переважанні естрогенів або при зниженні сприйнятливості організму до них.

  3. Причини появи:

    • генетичні порушення;
    • травма, дисфункція або відсутність яєчок;
    • пухлини в яєчках;
    • заболевание печени, щитовидной железы.
  4. Гінекомастія в результаті прийому препаратів.

    До групи ризику входять спортсмени, які приймають лікарські препарати для збільшення м'язової маси. До розвитку гінекомастії призводять препарати, що містять тестостерон. Також причиною порушення може стати ряд препаратів для лікування захворювань простати, протигрибкові препарати, препарати від туберкульозу, трициклічні антидепресанти.

  5. Якщо причин порушень не виявлено, це говорить про наявність ідіопатичної гінекомастії.

Стадії розвитку гінекомастії

Існує 3 стадії захворювання, і в залежності від ступеня занедбаності змінюється складність терапії.

  • На першій стадії спостерігається невелике ущільнення в області соска. Розмір ущільнення відповідає розміру сосочної області, тобто не перевищує 0,5 см.
  • На другому етапі ущільнення поширюється на область ареоли і відповідає її розмірам.
  • На третій стадії розростання виходить за область ареоли.

Якщо розділити перебіг захворювання на періоди, то формування збільшених молочних залоз триває в середньому до 1 року. В цей період є можливість усунути проблему методом консервативного лікування. Якщо не почати лікування, то залізисті тканини, що розрослися в результаті запалення можуть замінюватися сполучними і продовжувати неконтрольовано збільшуватися. В такому випадку потрібно оперативне втручання.

У деяких випадках проблема може обернутися злоякісним переродженням. До групи ризику входять чоловіки похилого віку і люди, які тривалий час страждають на гінекомастію без належної терапії. Тривожними симптомами є кров'янисті виділення з соска, ущільнення в тканинах, болючість лімфатичних вузлів.

Діагностика

Якщо порушення спостерігається у пацієнта в підлітковому віці і має не затяжну симптоматику, то діагностика обмежується оглядом. В інших випадках і при наявності ускладнень у вигляді свербежу та виділень з соска пацієнту може бути призначений комплекс заходів.

Що входить до діагностики:

  • збір анамнезу (оцінка способу життя пацієнта, характеру спортивних занять, якості харчування, відомості про препарати, які приймає, наявність хронічних захворювань);
  • аналіз крові на гормони;
  • обстеження наднирників при надлишку тестостерону;
  • УЗД молочних залоз і яєчок;
  • мамографія;
  • біопсія тканин;
  • УЗД щитовидної залози пацієнта.

Щоб вчасно звернутися за допомогою, необхідно проводити самостійну діагностику. Візуально і на дотик необхідно досліджувати молочні залози на предмет збільшення або наявності ущільнень, перевірити наявність виділень з соска, больових відчуттів в області пахвових лімфовузлів.

Особливості лікування

Способи терапії залежать від стадії захворювання і його виду.

  • Лікування хибної форми

    Для терапії хибної гінекомастії, яка розвинулася менше року тому, пацієнту призначаються консервативні методики. Лікарі рекомендують відмовитися від пива і міцного алкоголю, їжі з великим вмістом вуглеводів і жирів. Також призначається ряд вправ, які активізують зниження маси тіла. До них відносяться біг, заняття на велотренажері та орбітреку, віджимання, махи руками з гантелями.

  • Лікування справжньої форми

    Чоловікові призначається прийом препаратів, покликаних нормалізувати гормональний баланс. Також призначаються полівітаміни. Якщо порушення викликали ліки, призначені в якості терапії іншої патології, проводиться їх заміна на інші препарати.

    Якщо патологія спостерігається більше року і існує ризик злоякісного переродження, проводиться операція. Хибну форму видаляє хірург шляхом ліпосакції - операція відкачування жирової тканини з грудної області. Справжню форму усувають шляхом мастектомії. Під час проведення пластики хірург робить надріз в області ареоли і через нього видаляє залізисту тканину. Після пластики на груди накладають косметичні шви. Витягнуті під час операції тканини можуть бути додатково направлені на обстеження для виявлення можливого злоякісного переродження.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
16-11-2017
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Хімічний пілінг обличчя - видалення верхніх, відмерлих шарів тканин за допомогою кислотних розчинів. Сама процедура являє собою обробку верхнього шару шкірних покривів засобами, що мають у складі кислоту, але при неправильному проведенні роз'їдаюча дія може бути надмірною і призвести до опіків і набряклості.
Одним з побічних ефектів ін'єкційного збільшення губ є утворення ущільнень. Вони можуть сформуватися в результаті неправильного дотримання техніки процедури збільшення або через особливості організму. Причини появи ущільнень Ущільнення бувають кількох видів. Вони можуть проявлятися у вигляді скупчень гіалуронової кислоти під шкірою губ. Також наслідком може бути гранульома, яка проявляється у вигляді вузликів на поверхні шкіри. Фіброма легко прощупується руками і формує асиметрію губ.
Одним з щадних і ефективних способів корекції вікових змін є контурна пластика з використанням гіалуронової кислоти. Якщо довірити виконання процедури досвідченим лікарям і дотримуватися всіх правил догляду, ви зможете позбутися від виражених зморшок і зробити вилиці або губи більш вираженими. Процедура контурної пластики Суть процедури полягає у введенні спеціального наповнювача - філера в область під зморшками.
Успішність пластики грудей та естетичність результату багато в чому залежать від післяопераційного догляду. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, то ви отримаєте саме той результат, якого бажали, і не зіткнетеся з ускладненнями. Реабілітаційний період В середньому період реабілітації після маммопластики триває близько 6 тижнів. Цей термін може змінюватися в залежності від складності проведеної операції.
Багатьох жінок, які бажають зробити пластику грудей, зупиняє страх можливих порушень лактації після операції. Пластика молочних залоз є складною операцією, але при якісному її виконанні ніяк не відбивається на здатності жінки до лактації. Безпека лактації з імплантами При встановленні імпланту залози, які відповідають за вироблення молока, не задіяні. Він встановлюється під м'яз і залози, що абсолютно не заважає процесу лактації.