Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Чи варто робити обрізання в дорослому віці?

Чи варто робити обрізання в дорослому віці? Обрізання або циркумцизія обов'язкова процедура, яку проходять чоловіки, які сповідують іудейську релігію або іслам. Але не тільки релігійні причини змушують чоловіків позбуватися крайньої плоті. Багато хто проходять операцію під впливом медичних чинників, гігієнічних причин або естетичних уподобань до виду статевого члену. При правильному виконанні циркумцизії ризик ускладнень мінімальний, відновлення після операції проходить швидко і майже не доставляє болісних відчуттів. Але через вікові зміни дорослі та діти переносять обрізання по-різному.

Суть процедури

Обрізанням називають резекцію крайньої плоті, що закриває голівку члену. Століттями подібна операція для чоловіків була вимогою релігії або частиною будь-якого ритуалу. Мільйони мусульман, іудеїв, багато африканських племен вважають обрізання обов'язковою процедурою, але проводять циркумцизію в різному віці.

В іудаїзмі голівку члену звільняють від крайньої плоті в дитячому віці, тоді як релігія мусульман наказує проводити операцію в старшому віці. Іноді циркумцизія проводиться підліткам як знак посвяти у доросле життя.

Багато хто, наважуючись на обрізання, керується не постулатами релігії, а міркуваннями гігієни. У спекотну погоду секрет, що скупчується під крайньою плоттю, перетворюється в ідеальне середовище для росту патогенних мікроорганізмів, що призводять до запалення голівки члену. В Сполучених Штатах тільки одній дитині з десяти не проводиться обрізання. А багато чоловіків, які не зробили циркумцизію в дитинстві, вирішують пройти процедуру в зрілому віці.

Циркумцизія передбачає неповне або повне позбавлення від крайньої плоті. При видаленні частини шкірної складки в неерегованому стані голівка наполовину прихована крайньою плоттю, що лишилася, тоді як повне обрізання супроводжується її абсолютним оголенням.

Вуздечку статевого члена не зачіпають при виконанні операції, так як вона багата кровоносними судинами і нервовими закінченнями. Для меншої травматизації шви на внутрішньому листі крайньої плоті виконуються нитками, що розсмоктуються самостійно.

Оптимальний вік для обрізання

Чи варто робити обрізання в дорослому віці? Циркумцизія є однією з найпоширеніших операцій, на яку зважуються майже чверть всіх чоловіків у світі. В переважній більшості випадків обрізання проводиться в дитячому віці або до трьох років. Це пояснюється не тільки релігійними догмами, а й медичними аспектами. Педіатри рекомендують здійснювати циркумцизію у віці 2-3 років, так як дитина не буде боятися хірургічної процедури, уникне психологічного стресу, операція не завдасть больових відчуттів під загальним наркозом, а загоєння пройде активніше через високу швидкість регенерації.

Крім релігійних переконань частою причиною проведення операції дітям стає вроджений фімоз - звуження крайньої плоті, що приводить до ризику болісного сечовипускання і проблем в статевій сфері в майбутньому. Якщо звуження не проходить природним чином, лікар може рекомендувати батькам зробити дитині циркумцизію.

В деяких релігіях оптимальним віком для проведення процедури вважають 7 років. В такому випадку обрізання не тільки позбавляє від крайньої плоті, а й стає символом перетворення дитини в чоловіка.

Обрізання у підлітків

Циркумцизія в підлітковому віці проводиться рідше, ніж в дитинстві. Основними факторами, що приводять до проведення процедури дитині старше 10 років, стають фімоз, не вилікуваний в дитинстві, або перехід сім'ї в релігію, що вимагає обрізання.

Найчастіше фімоз не супроводжується почуттям дискомфорту, але при збудженні статевого члену його голівка збільшується в розмірах, натягуючи крайню плоть. При її звуженні на поверхні складки шкіри можуть з'являтися дрібні розриви, які потім рубцюються, приводячи до більшого звуження.

Ігнорування захворювання призводить до ризику утворення парафімозу - обмеження голівки члену. Мастурбація або статевий акт зсовують крайню плоть, оголюючи головку, але потім шкірна складка не може повернутися в колишнє положення, що викликає порушення кровопостачання в члені.

Також причиною циркумцизії у підлітків можуть стати часті баланіти та баланопостити, шкірні хвороби, алергія і рубцевий фімоз.

Чи варто робити обрізання у віці 30-40 років?

Проведення обрізання після 30 років також не рідкість. У цьому віці чоловіки досить часто стикаються з першими проблемами в статевому житті, які вимагають відповідного лікування.

З релігійних мотивів в такому віці видалення крайньої плоті роблять набагато рідше. Більшість дорослих чоловіків вирішують позбутися крайньої плоті цілком усвідомлено з міркувань гігієни або за медичними показаннями. Фімоз, що виникає на тлі перенесеного поститу, або часті запалення голівки члену, дерматологічні проблеми (псоріаз, дерматит) і в зрілому віці залишаються найбільш частими причинами виконання процедури. Крім того, підштовхнути чоловіків на хірургічне оголення голівки члену можуть проблеми в статевому житті: ризик розриву вуздечки, передчасне сім'явиверження.

Ризик розриву значно збільшується при надто короткій вуздечці, ускладнюючи ведення активного сексуального життя. При розриві рана довго не гоїться, а рубцювання місця розриву робить член більш уразливим для нових травм. В такому випадку одночасно з обрізанням проводиться пластика вуздечки, яка подовжується за рахунок особливої техніки зшивання.

Циркумцизія призводить до зниження чутливості члену, подовжуючи статевий акт і зменшуючи ризик передчасної еякуляції. Але при ускладненнях із сім'явиверженням подібне явище може стати проблемою.

Чи варто робити обрізання в дорослому віці? Ще однією причиною провести циркумцизію стають естетичні уявлення, оскільки багатьом чоловікам здається, що без крайньої плоті член виглядає більш привабливо. Вся операція триває близько півгодини і проводиться під загальним наркозом.

Думка лікарів про обрізання у дорослих?

Думки лікарів про необхідність проведення циркумцизії в старшому віці різняться. Деякі вважають, що оперувати дитину або дорослого чоловіка можна тільки за медичними показаннями, так як будь-яке хірургічне втручання є стресом для організму. А проведення процедури не виправдовується релігійними переконаннями, естетичними уявленнями і гігієнічними перевагами.

Але більшість прогресивних медиків сходяться на думці, що видалення крайньої плоті після 30 років має свої переваги:

  • зменшується ризик виникнення запальних захворювань;
  • підвищується ефективність антибактеріального, протигрибкового та противірусного лікування зі зниженням імовірності рецидиву захворювання;
  • знижується ризик онкології голівки члену у чоловіків і шийки матки у їх статевих партнерок;
  • підвищується зовнішня привабливість, візуально збільшується член.

Операція по висіченню крайньої плоті проста і вкрай рідко призводить до ускладнень. Але варто пам'ятати, що чим старший вік, тим гірша регенерація. Тому проведення обрізання чоловікам старше 50 років майже не проводиться.

Циркумцизія це проста процедура, яка допоможе вам позбавитися від багатьох проблем зі здоров'ям, додасть упевненості та дозволить знову насолоджуватися повноцінним статевим життям. А лікарі Клініки пластичної косметичної хірургії в Полтаві з радістю відкриють чоловікам шлях до всіх переваг обрізання.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
07-02-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Сучасна естетична медицина пропонує безліч способів зберегти молодість і красу шкіри. Однією з найпоширеніших омолоджуючих методик по праву вважається біоревіталізація, що успішно конкурує з плазмоліфтингом, ботоксом, мезотерапією та іншими ін'єкційними методиками. Але перш ніж записуватися на процедуру, варто дізнатися, що вона собою являє і якого ефекту можна очікувати.
Хірургічна підтяжка давно вважається найбільш ефективним способом омолодження, що дозволяє позбутися зморшок, повернути обличчю чіткі красиві контури. Але жодна операція не обходиться без розрізів, швів, а значить і шрамів. Одним із основних завдань, яке стоїть перед хірургом при проведенні втручання, стає необхідність зробити рубці максимально непомітними після загоєння.
Красиве обличчя має правильні пропорції та тонкий баланс між лобовою, середньою частиною і підборіддям. Якщо баланс порушений в області підборіддя, проблему можна виправити. Для цього необов'язково лягати під ніж пластичного хірурга. Сучасна естетична медицина пропонує ряд безопераційних методик корекції форми підборіддя, спрямованих на його збільшення або зменшення.
Тонка, витончена шия, гордо розправлені плечі змушують звертати увагу на людину, відзначаючи її впевненість і привабливість. Але правильна постава - не тільки один з критеріїв краси, але й запорука міцного здоров'я. Збереження фізіологічного положення хребта, підтримання нормального м'язового тонусу, адекватне навантаження на плечі - це природна профілактика атеросклерозу, це сприяє збереженню нормального кровопостачання шиї і голови.
Незважаючи на свою популярність, інтимна пластика досі викликає навколо себе безліч суперечок і пересудів. Когось бентежить можливість хірургічної зміни форми статевих органів, хтось з презирством називає таку процедуру «шарлатанством» або «викачуванням грошей», а хтось бачить у проведенні операції єдину можливість налагодити сексуальне життя і позбутися комплексів з приводу непривабливості геніталій.