Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Родимка на голові - чи можна видаляти?

Родимка на голові - чи можна видаляти? Родимка на голові це часте явище, яке абсолютно безпечно. Якщо її не травмувати. Багато людей відчувають дискомфорт складно розчесатися, незручно для стрижки, особливо тим, хто звик коротко підрізати волосся, боязнь злоякісного переродження через знаходження на відкритому сонці. Також можна мимоволі зашкодити невус в процесі миття голови або головним убором. З'явитися новоутворення може як на волосистій частині, так і на відкритій ділянці шкіри, але в будь-якому випадку для багатьох людей це є косметичним дефектом. Якщо немає протипоказань, то лікар-хірург видалить невус, і пацієнт зможе назавжди забути про цю проблему.

Види невусів на голові

Важливо попередньо визначити доброякісність, тип, форму, колір, наявність одиничної чи декількох родимок на голові, структуру, колір і ризик малігнізації. Всього розрізняють кілька типів невусів на голові:

 1. Великі. Це найчастіше вроджені утворення, які ледь помітні у немовляти, але в процесі росту родимки ростуть разом з людиною, до дорослого віку набуваючи досить великі обриси. Цей вид найбільш часто видаляють, так як крім явного косметичного дефекту, ризик травматизації такого елемента надвисокий.
 2. Опуклі. Великих і середніх розмірів, сферичної або неправильної форми ці різновиди доставляють чимало клопоту своїм власникам. Вони істотно вище рівня шкіри, є варіант на ніжці, грибоподібні. Лікарі рекомендують позбутися від них в першу чергу, так як є ризик розростання в гігантські форми.
 3. Плоскі. Зустрічаються в більш ніж половині всіх випадків доброякісних новоутворень, вона не завдають шкоди, немає дискомфорту в носінні шапок, бейсболок, можна робити будь-які зачіски, пошкодити гребінцем або як-небудь інакше практично неможливо. Також наголошується, що переродження в меланому дорівнює нулю. Якщо такий елемент знаходиться не на обличчі, а в зоні росту волосся, рекомендують просто не звертати на них увагу.
 4. Сині невуси. Бувають плоскі або об'ємні, гладкі або шорсткі. Колір може коливатися від легкого блакитного відтінку до чорно-синього. Це небезпечний вид, який відносять до групи ризику по малігнізації. Обов'язково варто спостерігати за таким елементом, так як на голові родимки часто піддаються впливу сонячних променів це може спровокувати ділення ракових клітин.
 5. Звисають. Вони рідко зустрічаються на черепі, більш часто спостерігають їх на шиї, в пахвових западинах, але якщо таке пігментне утворення з'явилося на голові, то рекомендується його видалити з ризиком відриву, пошкодження такої родимки.
 6. За колірним показником: коричневі, чорні, фіолетові, червоні, білі. Це ніяк не впливає на малигнизацію і є індивідуальною особливістю організму.

Будь-які об'ємні елементи повинен оглянути лікар, щоб вказати як правильно доглядати, визначити чи є показання до проведення операції з видалення утворень.

Причини появи родимки на голові

Всі родимки з'являються по одній і тій же причині надмірного вмісту пігменту меланіну в клітинах-меланоцитах, який забарвлює шкіру і провокує появу плоских або об'ємних опуклостей. До причин появи невусів відносять:

 • генетична і спадкова схильність якщо у батьків є безліч пігментації, то з більшою ймовірністю і у дітей будуть подібні прояви;
 • порушення на клітинному рівні вироблення мелатоніну. Це можуть бути ультрафіолет, так як надмірна засмага і постійні опіки сприяють появі нових родимок по всьому тілу;
 • папіломавірус. Один з проявів зараження ВПЛ атипово швидке зростання нових нашкірних пігментацій;
 • зміни гормонального фону: ендокринні захворювання, вагітність, лактація, менопауза, ювенальний період, прийом оральних контрацептивів або будь-яких гормональних препаратів може стати поштовхом до невусоутворення.

Визначити справжню причину може тільки профільний лікар-фахівець.

Коли родимку на голові потрібно видаляти?

Родимка на голові - чи можна видаляти? Самі по собі невуси відносяться до доброякісних новоутворень, але є випадки, коли утворення може становити загрозу для здоров'я людини. Тоді необхідно негайно звернутися в клініку до дерматолога, дерматовенеролога, косметолога, хірурга-онколога за профільною консультацією і визначенням причин таких проявів, призначенням процедури видалення.

Рекомендовано видаляти родимку в наступних ситуаціях:

 • раптово збільшилася в кілька разів;
 • великі обєми , коли заподіює дискомфорт у повсякденному житті неможливо надіти головний убір, незручно спати;
 • часто травмується;
 • випадково стався частковий надрив утворення;
 • змінився відтінок;
 • змінилася форма, стала шорсткою з нерівними краями;
 • родимка доставляє психологічний і естетичний дискомфорт людині.

На прийомі лікар-фахівець виключить ознаки малігнізації або підтвердить їх, призначить всі дослідження, необхідні для підготовки до операції.

Міфи про видалення родимок на голові

Існує чимало стереотипів, міфів, які активно розмножуються в мережі, що утримує від походу до лікаря і розгляд варіанту хірургічного видалення новоутворень:

 • обов'язково поголити голову, якщо не всю, то локально доведеться висікти. Особливо ця процедура лякає молодих дівчат з розкішним волоссям;
 • необхідно тривало ходити в шапочці з бинтів, з пов'язкою, всіляко закриваючи голову;
 • лисина або шрам на місці видалення залишиться на все життя, волосся там не будуть рости і утворюється часткове облисіння. Така перспектива мало кого потішить, ні чоловіки, ні жінки не бажають мати подібний дефект.

Сучасні методи видалення дозволяють обходитися без цих неприємних незручностей, жахливих наслідків і непомітно позбутися будь-яких невусів, незалежно від їх виду, розмірів.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
23-01-2020
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Фахівці визначили, що з 25 років в шкірі починається процес старіння. Звичайно, глибокі й помітні зморшки ви навряд чи побачите, але використовувати всі засоби для перешкоди розвитку більш серйозних змін це природне бажання кожної жінки. Ін'єкції краси (диспорт, гіалуронова кислота), підбір поживних і зволожуючих засобів, омолодження за допомогою сучасних технологій допоможуть довго відстрочити старіння і зберегти свіжий і сяючий вигляд шкіри.
Грижі під очима - явище далеко не рідкісне. Внутрішньо вони практично не впливають на самопочуття людини і на якість його зору, але їх наявність може стати ознаками проблем всередині організму. Зовні мішки під очима виглядають непривабливо, роблять обличчя втомленим і додають вік. Причини появи жирових гриж під очима У мішків під очима є цілком природне пояснення і каже воно про старіння шкіри.
Будь-яке хірургічне втручання вимагає попереднього обстеження. Це дає можливість правильно оцінити стан хворого і уникнути можливих негативних ситуацій або наслідків при операціях. Не виключенням є і маммопластика. Також велика кількість питань виникає з приводу достовірності обстежень грудей при наявності в ній імплантату.
Груди кожної жінки різняться не тільки розмірами, а й формою. Багато, бажаючи зробити себе красивіше, відкоригувати з роками розтяглу шкіру звертаються до пластичних хірургів. Для деяких операція - це єдиний вихід повернути собі привабливий вигляд, особливо - це стосується онкологічних захворювань. Зустрічається також такий різновид молочних залоз, як тубулярні груди. Операції по збільшенню у таких пацієнток вимагають особливої ​​уваги.
Шкіра з віком не молодіє. У ній помітно знижується рівень вироблення корисних речовин, в тому числі і тих, що відповідають за еластичність і пружність. В першу чергу ознаки старіння починають з'являтися на обличчі, а точніше на повіках. Крім великої кількості народних рецептів, ефективним вважається хірургічне втручання. Пластика повік або блефаропластика успішно бореться з припухлостями, дає можливість змінити форму повік і очей. Це одна з найбільш простих і нетравматичний пластичних операцій.