Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Реабілітація після ринопластики

Ринопластика - серйозна операція, яка передбачає розсічення значних ділянок шкірних покривів, хрящової і кісткової тканини. З її допомогою проводиться усунення горбинки на носі, реконструкція кінчика, зміна розмірів, корекція асиметрії. Після пластики носа пацієнт обов'язково проходить період реабілітації.

Розглянемо, які наслідки можуть бути після ринопластики і як проходить відновлення.

Реабілітація після ринопластики фото 1 Етапи реабілітаційного процесу після пластики носа:

 • Відразу після операції пластичний хірург накладає пацієнтові на ніс гіпсову пов'язку. Її носять 7 днів. У цей період спостерігається набряклість, гематоми і больові відчуття.
 • На 7-й день гіпсову пов'язку знімають. Після цього можна поступово повертатися до звичного способу життя, але варто уникати підвищених навантажень. Синці проходять на 2-3 день після зняття пов'язки. Набряк стає менше на 3 тиждень і повністю зникає протягом 3-4 місяців. Через 4 місяці можна оцінити перші результати.
 • Протягом 8-12 місяців відбувається повне відновлення хрящової і кісткової тканини.

Рубці

Пластика носа може проводитися двома методами: закритим і відкритим. Закрита методика передбачає розсічення шкірних покривів з внутрішньої сторони ніздрів, тому після загоєння не залишається видимих слідів на носі або розташованих поруч ділянках. Якщо специфіка корекції не передбачає проведення прихованих надрізів, то вони робляться на максимально непомітних ділянках, де рубець можуть приховати природні складки шкіри. Це ділянки на складках крил носа, по контуру ніздрів і на Колумелла (перегородці між ніздрями). Якщо пацієнт захоче повністю позбутися від шрамів, можна вдатися до лазерної шліфовки через рік після хірургічного втручання.

Набряки

Набряклість - це природна реакція організму на будь-яке серйозне втручання. При травмуванні судин під час розтину тканин утворюється скупчення рідини, яка і утворює набряк. В середньому він може триматися від 7 до 20 днів. Місце локалізації може бути як безпосередньо в області втручання, так і на розташованих поруч областях. Якщо припухлість тільки розростається і займана нею ділянка стає все більше, варто повідомити про ці симптоми свого лікаря.

Гематоми

Також є природною реакцією на травмування кровоносних судин. Гематоми можуть поширюватися на ділянки біля носа і області під очима. Вам можуть бути призначені спеціальні мазі або компреси для зняття гематом.

Больові відчуття

Виражені больові відчуття можуть спостерігатися перші 2 дні після втручання. Це природна реакція організму на травмування під час корекції. Поступово больовий синдром буде зменшуватися, що в середньому займає 2-3 тижні.

Побічні ефекти

Унаслідок особливостей організму в післяопераційний період може виникнути ряд побічних ефектів. Деякі з них можуть носити тимчасовий характер, а деякі зажадають повторної корекції. Дуже важливо довіряти проведення операції досвідченим фахівцям. Професіонали нашої клініки в процесі проведення пластики носа допоможуть мінімізувати побічні ефекти, які можуть виникнути через природної реакції організму.

Побічні ефекти після ринопластики:

 • втрата нюху;
 • деформація носа;
 • ускладнення дихання;
 • розростання тканин, що перекривають дихальні шляхи;
 • запалення окістя;
 • кісткова мозоль;
 • виражене рубцювання;
 • нагноєння;
 • сепсис.

Дієта під час реабілітаційного періоду

Реабілітація після ринопластики фото 1 Щоб післяопераційний період проходив як можна швидше і легше, варто підтримувати свій організм правильним харчуванням. В першу чергу, щоб уникнути застою води в організмі, протягом реабілітації необхідно скоротити споживання солі, копченостей, спецій, газованих напоїв. Щоб поліпшити обмін речовин, відмовтеся від цукру, жирної і смаженої їжі, обмежте вуглеводи і контролюйте кількість білків. Щоб при прийомі їжи корисні елементи краще засвоювалися, харчуватися потрібно дрібно - 5-6 разів на день.

Як прискорити загоєння?

У кожній клініці існує спеціальний курс, який дозволить скоротити тривалість процесу реабілітації. Може бути призначений курс магнітно-резонансної терапії, мазі і спеціальні компреси для зняття синців і набряклості.

Що заборонено в період реабілітації:

 • сякатися протягом 2-х місяців;
 • відвідувати басейни, сауну, купатися у відкритих водоймах;
 • піддаватися сильним фізичним навантаженням;
 • засмагати, відвідувати солярій;
 • курити, вживати алкоголь;
 • приймати медичні препарати без консультації з пластичним хірургом.

Рекомендації медиків в післяопераційний період:

 • спати на спині, підкладаючи під голову високу подушку;
 • уникати стресів;
 • вживати вітаміни;
 • нормалізувати сон;
 • дотримуватись дієти.

Пацієнтам варто пам'ятати, що незалежно від якості проведеної операції і професіоналізму пластичного хірурга, процес відновлення після пластики носа не може бути швидким. Але, якщо дотримуватися всіх рекомендацій, ви значно прискорите його і зможете уникнути ускладнень.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
20-09-2017
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Щоб ринопластика пройшла успішно і у пацієнта в майбутньому не виникло ускладнень, необхідно правильно підготуватися: врахувати всі показання та протипоказання до пластики, здати аналізи і пройти ряд обстежень. Розглянемо специфіку підготовчого етапу ринопластики. Показання до проведення ринопластики Пластика може проводитися в разі незадоволення розміром або формою носа або з медичних міркувань, коли порушення форми носа призводять до ускладнення дихання і проблем зі здоров'ям.
Закрита ринопластика - корекція розмірів і форми носа, при якій всі маніпуляції проводяться через ніздрі, і після операції рубці залишаються з внутрішньої сторони. Ця методика має широкий ряд переваг, але для її проведення повинні бути певні показання, які визначає лікар після огляду і консультації. Розглянемо особливості проведення закритої ринопластики. Особливості закритою корекції Даний спосіб передбачає проведення розрізу по контуру ніздрів з внутрішньої сторони.
При проведенні такої корекції лікар виробляє розсічення колумелли. Це анатомічний елемент, що розділяє ніздрі. Пластичний хірург проводить розріз тканин в природних складках носа, між ніздрями і в основі кожної ніздрі. Після цього шкіра відділяється від хрящової тканини. Така методика підходить ліпше, коли необхідно провести реконструкцію хрящів кінчика носа, установку імплантів або корекцію після невдало проведеної операції.
Наркоз використовується під час більшості серйозних хірургічних втручань. І багато пацієнтів побоюються не тільки самої операції, скільки ефекту від анестезії. Розглянемо 7 популярних міфів про наркоз. 1. Ефект анестезії може пройти під час операції Природа даного міфу зародилася понад сто років тому, коли медицина була ще дуже далека від сучасної. В ті часи анестезію подавали за допомогою марлевої маски, яку накладали на ніс і рот пацієнта і капали на неї ефіром.
Методика, що дозволяє за одну процедуру позбутися жирових відкладень на животі, стегнах або сідницях, приваблює багатьох людей, які бажають схуднути. Але поняття і суть процедури - ліпосакція не завжди правильно тлумачиться, що змушує людей, які бажають схуднути, або чекати результатів, які не може забезпечити процедура, або відмовлятися від неї через незнання деяких її особливостей. Розглянемо 9 основних міфів про ліпосакцію. 1.