Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Реабілітація після пластичної операції

Позитивний результат пластичної операції залежить від безлічі факторів. На першому місці знаходитися досвід хірурга, що виконує втручання. Друге місце, але не менш важливе - це відновлення після операції. Так як тканини відновлюються у кожного пацієнта індивідуально, терміни виходу до звичайного соціального ритму можуть сильно змінюватися. І якщо терміни реабілітації затягуються - це створює серйозні неприємності для пацієнтів.

Реабілітація Реабілітація - звичайний процес після будь-якої операції або інвазивної процедури. Набряклості, крововиливи, біль, дискомфорт - те, що супроводжує пацієнта після будь-якої операції. Ці симптоми можна зменшити та усунути у максимально короткі терміни.

Операція це тільки перший, хоча і значний крок на шляху до корекції зовнішності, наступним кроком є шлях реабілітації, який часто приносить більше дискомфорту для пацієнта ніж сама операція. Після хірургічного втручання бажаний комплекс реабілітаційних заходів включає в себе огляди хірурга, здійснення ін'єкцій, спрямованих на усунення інфільтратів, фізіореабілітаційні процедури спрямовані на лізис гематом і синців.

Методи фізіореабілітаційного впливу:

УВЧ терапія - методика фізіотеапевтичного впливу, в основі якої лежить вплив на післяопераційну ділянку тканин електромагнітного поля з високою частотою електромагнітних коливань. В ході взаємодії електромагнітного поля з організмом пацієнта поглинається велика кількість енергії. Поглинена енергія виділяється у вигляді тепла, яке значно посилює обмінні процеси післяопераційної ділянки тканин, прискорюючи сходження набряків, інфільтратів, ущільнень і розм'якшення кісткових мозолів.

При проведенні сеансу УВЧ терапії, в зоні впливу пацієнт відчуває тепло, іноді різної інтенсивності (розцінюється як норма). Не можна допускати перегрівання ділянок тканин, так як в ранньому післяопераційному періоді післяопераційні ділянки тимчасово денервовані, і опік шкіри можна просто не відчути. Також потрібно попередити лікаря про наявність металевих коронок, якщо такі є, і металевих елементів під шкірою (протез суглоба, пластини скріплення кісток). Перед проведенням процедури потрібно зняти сережки, так як всі металеві конструкції більш високої щільності нагріваються набагато інтенсивніше і це може призвести до опіку або розплавлення металу. УВЧ терапія найкраще впливає на щільні тканини (кісткову і хрящову). Чим щільніша тканина, тим інтенсивніше вплив.

Пріоритетно УВЧ терапія використовується, як курс реабілітації після ринопластики. Курс зазвичай становить 6-10 процедур. Починається через тиждень після операції (після зняття гіпсу). Інтенсивність навантаження підбирається індивідуально. Часовий інтервал починається з 10 хвилин і поступово додається до 20 хвилин. Кількість процедур залежить від реабілітаційної динаміки. Перші рази процедуру виконують через день, при нормальній переносимості - призначають щодня.

Фонофорез (Ультразвук) - комбінований метод фізіотерапевтичного впливу, що поєднує ультразвуковий та медикаментозний вплив. Цей поширений метод фізіотерапії та апаратної косметології створює в тканинах механічні коливання частотою понад 18 кГц.

Глибина проникнення коливань до 6 см. Під впливом фонофорезу відбувається активація клітинного обміну, лімфодренажу та місцевого кровообігу. Ультразвук прискорює процеси регенерації, зменшує набряки, має знеболюючу дію, підвищує адсорбційні властивості тканин. При введенні фонофорезом лікарських речовин, лікувальні речовини впливають на тканини набагато інтенсивніше, так як їх проникна здатність стає вище і лікувальні речовини впливають саме на потрібну глибину.

Фонофорез призначають як курс реабілітаційних процедур після блефаропластики, кругових або короткорубцевих підтяжок, видалення тілець Біша. Не призначають після операцій, що включають установку імплантів. Для проведення ультразвукових коливань на ультразвукову насадку наносять гепаринову мазь.

Курс процедур залежить від реабілітаційної динаміки і становить від 5 до 15 процедур. Починають курс через 5 днів після проведення операції, з низьких режимів навантаження. При проведенні процедури шкіра на ділянці впливу може червоніти і пощипувати (розцінюється як норма). Спочатку призначають фонофорез через 1 день. При нормальній переносимості можна робити процедуру щодня. Речовина, що вводиться (мазь на основі гепарину), стимулює резорбцію кров'яних згутсків, тим самим ще краще стимулюючи процеси розсмоктування синців та крововиливів.

Мікрострумова терапія - це одна з фізіотерапевтичних процедур, що проводяться з використанням електричного струму. Але відмінність її від інших подібних методів полягає в тому, що при мікрострумовій терапії використовується слабоімпульсний електричний струм (від 40 до 1000 мкА).

Мікрострумова терапія, стимулюючи послідовно шкіру і підлеглі тканини (м'язи, судини), за допомогою своєї м'якої дії відновлює нормальну фізіологічну активність клітин, покращує лімфо- та кровообіг, сприяє зволоженню глибоких шарів шкіри і усуває застійні явища у підшкірних тканинах, стимулює м'язи та нормалізує функцію сальних залоз.

Спектр застосування процедур мікрострумової терапії досить широкий. У дерматології мікрострумова терапія призначається при проблемах зі шкірою (акне, підвищеній жирності, гіперчутливості, судинних зірочках та ін.), при гіперпігментації, куперозі та розацеа, випадінні волосся. У косметології мікрострумова терапія показана при наявності зморшок (мімічних, старечих), в'ялості та атонічності шкіри обличчя, сідниць, молочних залоз, рук, при целюліті, набряках ( «мішках» під очима та ін.) та лімфостазі. У пластичній хірургії мікрострумову терапію використовують при підготовці до пластичних операцій і після них, при відновленні після блефаропластики.

Кратність проведення процедур та їх кількість визначається віком пацієнта. Особам старшого віку протягом 1,5 місяців проводять по 2-3 сеанси мікрострумової терапії на тиждень, а потім - один раз на місяць до повного закріплення отриманого результату. Молодим пацієнтам процедури проводяться не так часто.

Парафінотерапія

Парафінолікування - метод теплолікування із застосуванням нагрітого парафіну в якості теплоносія. Високоочищений білий, позбавлений домішок, з температурою плавлення 52-55 °С. Парафін має бути повністю зневоднений.

Парафін має високу теплоємність та низьку теплопровідність, тобто віддає тепло дуже повільно. В області аплікації парафіну температура підлеглих тканин збільшується на 1°-3°. При нагріванні посилюється приплив крові за рахунок розширення капілярів. Гіперемія шкіри підсилює метаболізм підлеглих тканин, а також прискорює розсмоктування інфільтратів та відновлення тканин в осередку ураження. Парафінові аплікації стимулюють також трофічні, регенеративні процеси, зменшують спазми м'язів, біль, дають розсмоктуючий протизапальний ефект.

При затвердінні (кристалізації) парафін зменшується в об'ємі на 10-12%, надаючи механічне (компресійний) вплив на підлеглі тканини, що попереджає збільшення набряку в ранньому післяопераційному періоді.

Найбільш ефективним є застосування парафінотерапії при комплексному впливі іншими фізіотерапевтичними методами, і є підтримуючим методом впливу.

Застосовується при реабілітації після всіх пластичних операцій, в залежності від стану тканин та реабілітаційної динаміки. Кількість процедур підбирається індивідуально.

Гірудотерапія

П'явки приставляються безпосередньо до тіла людини за спеціально розробленими схемами. Вибір місця приставки визначається багатьма факторами: захворюванням, гостротою процесу, станом хворого. Процес смоктання триває від 10-15 хвилин до години, після чого п'явки знімаються за допомогою спирту, йоду або, в разі годування досхочу, відпускають самі. Лікувальний ефект від впливу живих п'явок обумовлений декількома факторами. Дією біологічно активних речовин слини п'явки, основним з яких є антикоагулянт гірудин, що зменшує згортання крові. Використовується для прискорення розсмоктування інфільтратів і гематом після кругових підтяжок обличчя.

Можливість передачі інфекції через п'явку виключена, по тому що в період її зростання на біофабриці її годують бичачою, перевіреною на наявність інфекцій.

Також перед безпосереднім її використанням терміни останнього годування становлять не менше 4-х місяців, що повністю виключає контагіозність.

Терапевтичний ефект відбувається не тільки від протікання крові через тканини під час харчування п'явками, але від подальшої і неухильної кровотечі з місця укусу, що залишилися після від'єднання п'явок. Слина п'явок має знеболюючі, протизапальні та судинорозширювальні властивості.

Курс процедур підбирають індивідуально в залежності від властивостей згортання крові, реабілітаційної динаміки, ступеню ішемії країв клаптів, що переносяться.

Всі реабілітаційні процедури підбираються індивідуально, так як властивості тканин кожного пацієнта різні. Цими процедурами має займатися лікар косметолог-реабілітолог в комплексі з хірургом, що знає особливості перебігу післяопераційного періоду кожної з операцій.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
23-02-2018
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Операції, що виконуються в медичних центрах в плановому порядку, завжди супроводжуються анестезією (знеболенням). Анестезія - це тимчасове зменшення чутливості тіла або його окремої частини, може супроводжуватися тимчасовим припиненням сприйняття інформації (безсвідомість).
Сучасні безопераційні методики дозволяють ефективно усунути вікові зміни. За допомогою ін'єкційної медицини можна позбутися зморшок, повернути шкірі тонус, зробити легку підтяжку. На відміну від пластичної операції бажаний результат досягається в набагато коротші терміни, при цьому всі процедури відносно безболісні та мають короткий період реабілітації.
У процесі народження дитини тканини піхви жінки зазнають значного впливу, в результаті чого розтягуються. Згодом вони приходять в норму, але в деяких випадках відновити колишній вигляд допоможе тільки пластика. Якщо під час пологів мали місце розриви, то на ділянці пошкодження утворюються сполучні волокна, які з часом не набувають здатність до скорочення, в результаті чого деформація не може бути усунена природним способом.
Плазмоліфтинг дозволяє ефективно скорегувати вікові зміни: усунути дрібні зморшки, повернути шкірі тонус, відновити водний баланс. При цьому для проведення процедури не використовуються синтетичні філери і компоненти. Методика передбачає введення власної плазми крові, що дозволяє уникнути побічних ефектів і значно скоротити список протипоказань. Плазма містить великий набір вітамінів і амінокислот, які беруть участь у всіх процесах організму.
Мезотерапія і плазмоліфтинг - популярні методики в сфері косметології. Обидві технології дозволяють скорегувати ознаки старіння, поліпшити колір шкіри, відновити баланс та активізувати природні процеси омолодження. Але плазмоліфтинг і мезотерапія мають і суттєві відмінності, знання яких дозволить вам підібрати методику, що підходить саме вам. Про процедури Обидві технології являють собою ін'єкційне введення активних речовин в дермальний шар шкіри на обличчі і в зоні декольте.