Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Правильний догляд за шкірою після дермабразії

Правильний догляд за шкірою після дермабразії Чи не посперечаєшся з тим фактом, що для нормального функціонування шкіри обличчя, необхідний регулярний догляд, що складається також і з професійного очищення. Поряд з хімічним пілінгом існує його механічний різновид - дермабразія, що включає в себе мікродермабразію кристалами оксиду алюмінію або алмазу, а також шліфування фрезою. Подібні малоінвазивні процедури знімають ороговілі шари епідермісу, покращують його стан, сприяють відновленню клітин, видаляють зморшки, рубці, пігментні плями і інші дефекти. Але як доглядати за особою після сеансу?

Що таке мікродермабразія?

Апаратні технології в естетичній косметології та медицині перетворюються з дорогих інновацій в звичайні процедури у косметолога, що дають високі результати при мінімальному впливі на тканини. Завдяки їм, виглядати на 5-10 років молодше - можливо. Як і позбутися назавжди від естетичних вад на обличчі й тілі: рубців, шрамів, розтяжок, пігментних плям і т.д.

Мікродермабразія обличчя (шліфування шкірних покривів або алмазна мікродермабразія) являє собою делікатний метод очищення шкіри обличчя пацієнта від мертвих клітин та стимуляції регенеративних процесів. Мікроскопічні кристали, за допомогою особливого апарату, м'яко і акуратно відлущують епітеліальний шар, проводять шліфовку, вирівнюючи і розгладжуючи тон і рельєф шкірних покривів.

В результаті косметичного впливу проявляється помітний anti-age ефект зі зникненням дрібних зморшок і пігментації, завдяки виробництву шкірою нового колагену і еластину. Шкіра оновлюється, знову стає квітучою і сяючою, гладкою і пружною.

Максимальна відсутність роздратування шкіри

Процедура дермабразії безболісна і малотравматична. Однак, це всеодно вплив, хоч і щадний. І вимагає періоду реабілітації. Тому після сеансу, протягом 7-10 днів, шкіра обличчя буде мати підвищену чутливість.

Правильний догляд за шкірою після дермабразії Післепроцедурні заходи, рекомендовані фахівцями-косметологами:

  1. Після закінчення дійства, слід умитися, щоб змити залишки кристалів, і насухо акуратно витерти обличчя. Ні в якому разі, не можна терти шкіру, допустимі легкі промокування м'якою тканиною або серветкою.
  2. Кожен день, вранці і ввечері, наносити зволожуючий засіб, щоб уникнути лущення.
  3. Не перебувати під прямим сонцем мінімум тиждень. На кілька місяців забути про солярії. Одягати капелюх і сонцезахисні окуляри. На вулицю не виходити без сонцезахисного крему з фільтром SPF від 30. Бажано користуватися засобом, у складі якого присутній цинк, титан (5-10%) або мексоріл (3%). Щоб не отримати алергію, його дію потрібно випробувати на невеликій ділянці шкіри. А якщо епідерміс чутливий, то краще підібрати відповідний захисний засіб.
  4. На добу заборонена будь-яка фізична активність, щоб тіло спокійно прийшло в норму. Хоча звичайна повсякденна діяльність допустима. Також пару днів не можна купатися в басейнах з хлорованою водою, через те, що хлор сильно сушить шкірні покриви.
  5. В цей час, не можна проводити косметичні маніпуляції, які можуть викликати підвищене роздратування шкіри. Епіляцію воском на ділянках після дермабразії можна робити тільки через тиждень. Всі засоби по догляду не повинні містити в своєму складі третиноін, гліколеві кислоти, ароматизатори, спирт та інші агресивні хімічні сполуки. Мінімум дві доби не рекомендовано користуватися косметикою з даними інгредієнтами. А краще взагалі не наносити макіяж, хоча б, не використовувати пудру і тональні основи. Фарбувати губи й очі - можна.
  6. Поменше торкатися, особливо чутливого в цей період, обличчя. Так як мікроорганізми і шкірне сало на руках, потрапляючи на обличчя, ще більше дратують шкіру. Тому перед доглядовими процедурами необхідно ретельно вимити руки. Також не можна колупати і чесати зону дермабразії.
  7. Мікродермабразія зазвичай робиться курсами 4-6 сеансів. Щоб шкіра відновилася, між ними повинен бути мінімальний період відпочинку в тиждень. А після перших маніпуляцій можна робити ще більшу перерву.
  8. Не можна відвідувати лазні, сауни, СПА-комплекси. Так як в цей час краще не провокувати організм на підвищене потовиділення.
  9. Здоровий спосіб життя, правильне харчування. Свіжі фрукти, овочі, велика кількість води допоможуть тілу не страждати від обезводнення і підтримувати водний баланс в шкірі і в усьому організмі.

Косметологи радять - навіть коли минуло досить часу і шкірні покриви регенерували, слід не забувати про зволожуючий захист шкіри на сонце.

Заспокійливі процедури для обличчя

Хімічні пілінги, алмазна шліфовка і інші подібні процедури, які забезпечують не тільки зовнішній, а й внутрішній омолоджуючий ефект, завжди мінімально, але травмують шкірні покриви. І головне завдання пацієнта - це заспокоїти занадто чутливий епідерміс.

Для цього:

  • перед тим, як нанести макіяж, слід забезпечити буферний шар зволоження між шкірних покривів обличчя і декоративними косметичними засобами. Щоб точно знати, який зволожуючий засіб підійде, необхідно проконсультуватися з лікарем дерматологом-косметологом;
  • протягом доби після сеансу мікродермабразії, буде відчуття сонячного опіку або сильного обвітрення обличчя. Так і має бути. Щоб зняти це неприємне відчуття стягнутості і жару, можна хлюпнути в обличчя прохолодною водою. Або покласти ненадовго пакет з льодом. Хороший ефект має протирання епідермісу кубиками льоду. Всякий раз, коли пацієнт відчуває, що обличчя сильно пече, можна вдатися до крижаних протирань;
  • можна користуватися болезаспокійливими, заспокійливими і протизапальними кремами, які знімають жар, і прискорюють процес загоєння покривів. Але це можливо тільки за призначенням лікаря. При цьому, не зайвим буде строго вивчити склад і інструкцію по застосуванню. Щоб не погіршити ситуацію, яка може загостритися з появою ділянок додаткового почервоніння і маленьких червоних точок - петехій. Перш ніж намазати обличчя загоючим кремом, треба вмитися будь-яким м'яким засобом.

Правильний догляд за шкірою після дермабразії Слід пам'ятати, що основна річ для шкіри після мікродермабразії - зволоження епідермісу і збереження його в чистоті. Процес відлущування мінімізується, а загоєння покривів прискорюється при достатньому рівні зволоженості.

Коли потрібно звертатися до лікаря?

Як після будь-якого втручання, пацієнту слід уважно прислухатися до стану свого організму. І якщо щось турбує, відразу звертатися до лікаря.

В яких випадках консультація лікаря необхідна:

  • при будь-яких видах кровотечі. Після подібних косметичних процедур іноді виникають петехії (червона точечність) або пурпура - геморагічний висип. Які можуть бути грізними маркерами підшкірних крововиливів. Якщо з петехіями все ясно - вони виглядають як дрібні точки червоного кольору. То для підтвердження пурпура потрібно натиснути пальцями на ділянки шкірних покривів зміненого відтінку, і вони біліють. Важливо - при хворобливих і неприємних відчуттях в обличчі, не можна пити аспірин. Він не зніме симптоматику, а навпаки, може спровокувати дані ускладнення або посилити їх прояви;
  • якщо почервоніння, набряклість і роздратування не спадають протягом 3 днів після шліфування. Також, серйозний привід для занепокоєння - це поява почервоніння і набряків після 2-3 днів. У той час, коли пацієнт уже повинен активно рухатися до відновлення;
  • будь-який тривалий і сильний безперервний біль - причина звернення до фахівця.

Щоб лікар повністю розібрався в ситуації, правильно встановив причини появи ускладнень і призначив оптимальну терапію, пацієнт повинен чітко описати симптоми. А також свої дії, які могли спричинити за собою стільки неприємні наслідки.

Насправді, мікродермабразія - процедура безпечна і безболісна, перебіг якої постійно контролюється лікарем-косметологом. Вищевказані ускладнення виникають дуже рідко, в силу індивідуальних особливостей організму людини.

При отриманні сеансу в серйозному медичному закладі досвідченим фахівцем з медичною освітою, ризик ускладнень мінімальний. Відсоток якого і зовсім прагне до нуля при дотриманні пацієнтом всіх рекомендацій по післепроцедурного догляду та уважному ставленню до свого стану.

Клініка естетичної та пластичної хірургії представляє широкий спектр косметологічних послуг, спрямованих на омолодження, відновлення і збереження краси і здоров'я як жінок, так і чоловіків!

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
07-01-2021
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Чим би було наше життя, якби не свята, особливо зимові, коли хочеться як ніколи вірити в новорічне диво? Кожна людина, зокрема, представниця прекрасної статі, прагне зустріти їх у всеозброєнні. І це означає не тільки новий наряд і зачіску, а й світитися красою, здоров'ям і свіжістю обличчя. У цьому можуть допомогти різні косметичні процедури, спрямовані на зволоження, розгладження рельєфу і поліпшення кольору обличчя.
Пластична хірургія допомагає кардинально вирішити проблему зовнішності, тому до неї вдаються в тих випадках, коли естетичні процедури не дають належного ефекту. Операції по збільшенню грудей посідають перше місце за популярністю серед жінок. Пластика може викликати ускладнення, як загального, так і специфічного характеру. У 10% жінок може виникати такий побічний ефект, як контрактура. Щоб позбутися від таких наслідків, потрібно звернутися в клініку.
Мамопластика дає можливість жінкам додати округлості і збільшити в об’ємах груди, надати впевненості і нарешті знайти бажаний розмір, а також допомагає скорегувати наслідки травм або операцій на молочних залозах. Але бувають ситуації, що діагноз фіброзно-кістозна мастопатія виявляють уже при проведенні обстежень з підготовки до операції, і як бути в такій ситуації. Чи можна проводити маммопластику і чи не зашкодить це здоров'ю.
Родимка на голові це часте явище, яке абсолютно безпечно. Якщо її не травмувати. Багато людей відчувають дискомфорт складно розчесатися, незручно для стрижки, особливо тим, хто звик коротко підрізати волосся, боязнь злоякісного переродження через знаходження на відкритому сонці. Також можна мимоволі зашкодити невус в процесі миття голови або головним убором.
Фахівці визначили, що з 25 років в шкірі починається процес старіння. Звичайно, глибокі й помітні зморшки ви навряд чи побачите, але використовувати всі засоби для перешкоди розвитку більш серйозних змін це природне бажання кожної жінки. Ін'єкції краси (диспорт, гіалуронова кислота), підбір поживних і зволожуючих засобів, омолодження за допомогою сучасних технологій допоможуть довго відстрочити старіння і зберегти свіжий і сяючий вигляд шкіри.