Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Контрактура після маммопластики: причини і що робити?

Контрактура після маммопластики: причини і що робити? Пластична хірургія допомагає кардинально вирішити проблему зовнішності, тому до неї вдаються в тих випадках, коли естетичні процедури не дають належного ефекту. Операції по збільшенню грудей посідають перше місце за популярністю серед жінок. Пластика може викликати ускладнення, як загального, так і специфічного характеру. У 10% жінок може виникати такий побічний ефект, як контрактура. Щоб позбутися від таких наслідків, потрібно звернутися в клініку.

Що таке контрактура і її причини

Операція зі збільшення грудей має на увазі установку імплантів в область під молочними залозами. Організм пацієнтки при цьому абсолютно природно реагує на стороннє тіло навколо протеза починає накопичуватися сполучна тканина, вростає в його поверхню. Це нормальна реакція у всіх прооперованих. У нормі товщина цієї сполучної тканини навколо імпланта не повинна перевищувати 1 мм.

Контрактура це утворення капсули з щільної сполучної тканини навколо протеза, яка тисне і деформує його. Таке явище може з'являтися після імплантації будь-яких сторонніх предметів в будь-яких частинах тіла. У разі фіброзу, після маммопластики груди втрачають первісну післяопераційну форму, з'являються хворобливі відчуття. Товщина ущільнення при цьому досягає декількох міліметрів.

Досвідчені лікарі хірурги не можуть передбачити, чи буде у певної пацієнтки така реакція і ускладнення, це пов'язано з різними причинами і завжди індивідуально. Головна небезпека контрактури внаслідок здавлювання протеза це ризик його розриву, що спричинить тяжкі наслідки для здоров'я і навіть життя пацієнта.

Фіброз і утворення капсули в області імпланту пов'язаний з появою гематом, травм, інфікування або пошкодження грудей, як під час маммопластики, так і після неї.

Причини появи ускладнення у вигляді контрактури при збільшенні грудей:

  • неправильне проведення пластики, тобто неякісна робота пластичного хірурга грубі й неточні надрізи, неправильні техніки, невчасно встановлені дренажі, внаслідок чого утворилися гематоми, в процесі втручання сталося травмування м'язів або молочних залоз, відшаровується підшкірний шар і утворюється серйозна рідина, яка провокує розвиток фіброзу тканин в цій області;
  • неправильно підібраний ендопротез за формою, розміром або якістю, занадто великий протез, в порівнянні з підготовленим під нього кишенею, чому з часом відбувається здавлювання і наростає капсула;
  • індивідуальна реакція організму на операцію утворюються глибокі рубці, відторгнення чужорідного тіла;
  • недотримання стерильності під час хірургічного втручання, поява запалення всередині;
  • неправильна реабілітація після операції шкідливі звички, травмування грудей і утворення гематом, прийом деяких ліків;
  • розрив ендопротеза і витікання силікону;
  • недотримання протипоказань.

Сьогодні в маммопластиці використовуються сучасні силіконові імпланти з рельєфною поверхнею. Якщо в операції використовувалися застарілі гладкі ендопротези, вони провокують розвиток фіброзу і утворення ущільнення.

Симптоми капсулярної контрактури після маммопластики

Протягом першого року можна виявити деформування грудей. Воно може виникати з одного боку або на обох грудях. У деяких випадках контрактура з'являється пізніше через кілька років. На першій стадії груди стають щільніше на дотик, далі змінюється її форма від деформованої до неприродної кулястої.

На різних термінах виявлення ускладнення можна виділити такі ступені:

  1. Рання поява, можна виявити ознаки в перший рік після хірургії в процесі з'являється інфекція всередині грудей, утворюються рубці сполучної тканини.
  2. Пізня поява, через кілька років після хірургічного втручання внаслідок зношування або розриву протеза, протіканням силікону в порожнину грудної кишені і поява запалення.

Контрактура після маммопластики: причини і що робити? Обидва випадки є небезпечним для здоров'я пацієнта і вимагають негайного втручання. Якщо розглядати обидва вони поетапно, можна виділити такі стадії розвитку контрактури:

  1. М'які груди, ендопротез звичайної форми, капсула тонка і без ущільнення.
  2. Можна промацати імплант всередині, відчуваються його краю, структура грудей більш щільна, ніж до цього.
  3. Ущільнення стає більш відчутно, візуально видно контури ендопротеза.
  4. Тверда оболонка, виникає хворобливість при пальпації.

Симптоми патології можна виявити візуально і при обстеженні промацується, проведенні УЗД або МРТ. На останній стадії груди деформуються, втрачаєть початкових вид, як після операції, навіть візуально помітно наявність протезів. Такого побічного ефекту немає при проведенні естетичної підтяжки грудей, коли не використовуються імпланти.

Чи небезпечна контрактура після збільшення грудей

Контрактура проявляється не тільки ущільненням грудей і хворобливими відчуттями, але і її деформацією, ніж зводить нанівець всі старання лікарів скорегувати фігуру. Візуально і на дотик явно визначні імпланти позбавляють впевненості в собі і спотворюють жінку. Крім того утворена капсула тисне на протез і може спровокувати його розрив в майбутньому.

Небезпека капсульної контрактури в ризик розриву ендопротеза і попаданні силікону в кров, зараженні прилеглих тканин. Щоб запобігти таким наслідкам, а також виправити побічний ефект, повернути колишню форму грудей, потрібно звернутися до хірурга і виправити дефект.

В процесі операції по виправленню проблеми, використовується наркоз, а це ще навантаження на організм. Щоб уникнути подібних ускладнень, слід дотримуватися правил реабілітації і не звертатися в невідомі сумнівні клініки для збільшення грудей.

Методи усунення контрактури

Фіброзне ущільнення можна усунути без операції, якщо звернутися на ранній стадії прояви ускладнення. При перших ознаках збільшення щільності грудей, слід звернутися в клініку, де призначать фізіотерапію по розгладженню рубців. На початковому етапі допоможе також масаж, прийом вітаміну Е, комплекс протизапальних уколів, щоб зупинити процес ущільнення капсули.

Якщо пацієнтка звернулася за допомогою на 3-4 стадії патології, проводиться операція. Щоб вибрати методику проведення операції, необхідно пройти діагностику стану, зробити МРТ або УЗД, здати аналізи, пройти огляд з пальпацією у хірурга.

Існує 3 методики лікування контрактури, які застосовуються, в залежності від стану і показань:

  1. Відкрита капсулотомія з розрізом шкіри при цьому оцінюється товщина і розташування капсули (перед або за імплантом), якщо можливо протез зміщується. Робиться з метою зменшити тиск капсули на імплант.
  2. Капсулотомія із застосуванням ендоскопа розріз робиться мінімальний, проводиться дренаж, очищення тканин, внаслідок чого ущільнення може зменшитися. При цьому після операції залишаються непомітні дрібні шрами. Ця методика не дозволяє видалити або замінити імплант.
  3. Капсулоектомія може бути повна або часткова. Видаляють капсулу і сам протез. Щоб виключити подальші ускладнення при заміні протезів на нові, змінюють їх розташування в м'язових прошарках. Ця техніка є травматичною з усіх і застосовується за показаннями.

Контрактура після маммопластики: причини і що робити? Вибір методу лікування залежить від багатьох чинників як від стадії розвитку ускладнення, так і супутніх захворювань, протипоказань, індивідуальних реакцій. Якщо у пацієнта виникає відторгнення протеза і терапія антибіотиками не допомагає, його видаляють. Новий буде можливо встановити тільки після реабілітації, коли організм буде повністю здоровий, а лікар встановить причину такого побічного ефекту.

Методи профілактики контрактури

Щоб уникнути появи такого ускладнення як капсулярна контрактура, варто спочатку звертатися в клініку з хорошою репутацією. Тільки якісно підібраний імплант потрібного розміру і форми, а також точна і чиста робота хірурга зменшать ймовірність появи запалення і фіброзу. Якщо операцію проводив компетентний доктор з використанням передових технологій і в повній стерильності, і пацієнткою дотримувалися правила післяопераційної реабілітації, вірогідність появи такого побічного ефекту буде знижена до 0,2 2%.

У розділі питання-відповіді можна почитати відгуки пацієнтів і поради хірургів для тих, хто вже пройшов або тільки планує пройти операцію маммопластики. Ми рекомендуємо пацієнткам підбирати протези відповідного розміру, щоб уникнути негативних наслідків.

Слід дотримуватися правил і заходів, які допоможуть уникнути появу капсул і рубців:

  1. Вибирати тільки сучасні структуровані ендопротези з рельєфною поверхнею. Рельєф не дозволяє імпланту зміщуватися і при терті утворювати набряк. При вростанні протеза в тканини утворюється тонка капсула. При використанні гладкого протеза ризик появи фіброзу в кілька разів вище.
  2. Використовувати тільки якісні сертифіковані імпланти від відомих виробників, це протези 4 і 5 покоління. Сьогодні на вибір представлені не тільки силіконові протези, але і з гелевим наповнювачем. В'язкий когезивний гель при розриві оболонки не буде так текти, як силікон.
  3. Перед проведенням пластики слід пройти обстеження. За кілька місяців до операції слід виключити будь-які травми грудей і поява гематом, ущільнень. Не можна зробити маммопластику при мастопатії.
  4. В період реабілітації після операції дотримуватися рекомендацій хірурга, щоб уникнути травмування або інфікування молочних залоз і місця операції.
  5. Щоб протез не провисав надалі, потрібно перші кілька місяців носити тільки компресійні бюстгальтери.
  6. Щоб підсилити приплив крові в область грудей, поліпшити обмін речовин і уникнути застою рідин в області установки протезів, лікар може призначити фізіотерапію, вправи або масаж. Самостійно проводити його без призначення хірурга не можна.
  7. Регулярно робити візити до свого хірурга, проводити огляди, щоб при першому симптомі появи ущільнень вирішити проблему, не доводячи до операції.

Пластичні хірурги радять не затягувати з візитом в клініку при перших ознаках ущільнення грудей, навіть коли ще немає видимих ​​змін. Худим жінкам з тонкою шкірою на грудях рекомендується використовувати гелеві імпланти.

Слід стежити за станом і зміною грудей при вагітності, після пологів та під час годування дитини, так як гормональні сплески також здатні привести до контрактури.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
12-02-2020
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Мамопластика дає можливість жінкам додати округлості і збільшити в об’ємах груди, надати впевненості і нарешті знайти бажаний розмір, а також допомагає скорегувати наслідки травм або операцій на молочних залозах. Але бувають ситуації, що діагноз фіброзно-кістозна мастопатія виявляють уже при проведенні обстежень з підготовки до операції, і як бути в такій ситуації. Чи можна проводити маммопластику і чи не зашкодить це здоров'ю.
Родимка на голові це часте явище, яке абсолютно безпечно. Якщо її не травмувати. Багато людей відчувають дискомфорт складно розчесатися, незручно для стрижки, особливо тим, хто звик коротко підрізати волосся, боязнь злоякісного переродження через знаходження на відкритому сонці. Також можна мимоволі зашкодити невус в процесі миття голови або головним убором.
Фахівці визначили, що з 25 років в шкірі починається процес старіння. Звичайно, глибокі й помітні зморшки ви навряд чи побачите, але використовувати всі засоби для перешкоди розвитку більш серйозних змін це природне бажання кожної жінки. Ін'єкції краси (диспорт, гіалуронова кислота), підбір поживних і зволожуючих засобів, омолодження за допомогою сучасних технологій допоможуть довго відстрочити старіння і зберегти свіжий і сяючий вигляд шкіри.
Грижі під очима - явище далеко не рідкісне. Внутрішньо вони практично не впливають на самопочуття людини і на якість його зору, але їх наявність може стати ознаками проблем всередині організму. Зовні мішки під очима виглядають непривабливо, роблять обличчя втомленим і додають вік. Причини появи жирових гриж під очима У мішків під очима є цілком природне пояснення і каже воно про старіння шкіри.
Будь-яке хірургічне втручання вимагає попереднього обстеження. Це дає можливість правильно оцінити стан хворого і уникнути можливих негативних ситуацій або наслідків при операціях. Не виключенням є і маммопластика. Також велика кількість питань виникає з приводу достовірності обстежень грудей при наявності в ній імплантату.