Зовсім не кожен наділений природою аристократичними рисами обличчя. Тонкий акуратний ніс, мигдалевидна форма очей і пухкі губки бантиком - неперевершене поєднання, про яке мріють мільйони жінок. Невдоволення собою все частіше змушує їх вдаватися до контурної пластики або послуг пластичних хірургів (ринопластики).
Показання та протипоказання
Корекція носа (ринопластика) - хірургічна операція, в процесі якої лікар виправляє вроджені дефекти носа і ті, які були набуті внаслідок травми або ж корегують його форму (наприклад, якщо вона нагадує картоплю), яка не влаштовує клієнта. За статистикою, 60% пацієнтів роблять пластичну операцію саме через невдоволення своїм зовнішнім виглядом. А решта 40% - за медичними показаннями.
Протипоказання до ринопластики:
- запалення слизової оболонки;
- нежить та прогресуючий запальний процес в пазухах;
- захворювання або запалення шкіри в проблемній зоні (герпес, фолікуліт та ін.);
- погане згортання крові;
- ракові захворювання;
- лікарі з обережністю ставляться до пластичних операцій клієнтам, які досягли 40-річного віку (на цьому етапі життя знижуються регенеративні процеси, тому є ризик виникнення післяопераційних ускладнень);
- вік менше 18 років (до цього моменту хрящі і кісткова тканина все ще продовжують своє формування);
- діабет першого і другого типів;
- інфекційні захворювання на гострій стадії свого протікання;
- збої в роботі внутрішніх органів;
- індивідуальні особливості організму пацієнта, наприклад, алергічні реакції;
- вагітність та період лактації;
- психічні розлади.
Як виправити ніс «картоплею»?
Ринопластика включає як операційні, так і безопераційні методи, кожен з яких вирішує індивідуальну проблему клієнта і, при цьому, може зачіпати різні тканини.
- Пластика основи (крил). Мета операції - корекція ширини, форми, контурів або товщини ніздрів. Найчастіше хірургічне втручання такого типу здійснюється за естетичними показниками або є завершальним етапом реконструкції кінчика або спинки носа картоплею.
- >Пластика кінчика носа. Це операція найвищого рівня складності, тому вона вимагає від лікаря величезного досвіду. Хірургічне втручання такого типу здатне виправити деформацію осі, кирпатість кінчика або його гачкуватість. А значить - по-справжньому змінити людину.
- Корекція форми. Мета хірургічної операції - надати спинці правильної форми (вирівняти вісь, усунути горбочок, виправити форму картоплею). Лікар може зачіпати як хрящі, так і кісткову тканину.
- Корекція колумелли. Колумелла - це шкірна перетинка, що розділяє ніздрі людини. Вона може бути занадто вузькою, широкою, втягнутою або виступаючою. Будь-який з перерахованих дефектів можна досить легко виправити шляхом хірургічного втручання.
- Аугментаційна ринопластика. Мета - збільшення носового скелету для усунення зовнішнього ефекту носа картоплею. Як правило, аугментаційна корекція здійснюється під час вторинної ринопластики.
- Риносептопластика спрямована на виправлення деформації перетинки для полегшення дихання пацієнта та усунення хропіння.
- Безопераційні методи. Ін'єкційне введення філерів (спеціальних гелів) дозволяє коригувати форму носа «картоплею» і усунути його незначні зовнішні дефекти.
Крім розширеної класифікації методів ринопластики фахівці також використовують їх поділ на відкритий і закритий типи. У першому випадку хірург робить надріз на колумеллі та в ніздрях, що дозволяє візуалізувати носовий скелет. Відкритий метод використовується тільки під час проведення складних операцій. При закритому типі надрізи робляться тільки в ніздрях, згодом вони стають абсолютно невидимими.
Хірургічна ринопластика кінчика носа «картоплею»
Хірургічне втручання - це радикальний захід, який дозволяє досягти бажаного результату на все життя і виправити наслідки навіть значної травми. Однак, як і будь-яка інша операція, пластика має свої складності, протипоказання та специфіку. Тому, варто з усією відповідальністю поставитися до вибору хірурга, від якого буде залежати результат процедури. Спеціаліст має володіти достатнім практичним досвідом, позитивними відгуками пацієнтів і великим портфоліо, за яким клієнт може оцінити якість його роботи. Бажано, щоб серед представлених прикладів були і ті, які стосуються безпосередньо проблеми виправлення форми картоплею.
На попередній консультації пластичного хірурга ви зможете разом з лікарем вибрати майбутню форму носа. Сьогодні, завдяки комп'ютерному моделюванню, зробити це нескладно. Не варто орієнтуватися на форму носа свого кумира, слід обирати ту, яка підійде саме вам.
Хірургічний метод має такі незаперечні переваги, як:
- стійкий результат;
- досягнення бажаного естетичного результату;
- поліпшення пропорцій обличчя;
- підвищення самооцінки клієнта.
Не варто забувати і про негативні сторони методу:
- висока вартість хірургічних послуг;
- тривалий реабілітаційний період;
- імовірність побічних ефектів та ускладнень.
Ін'єкційна ринопластика
Безопераційні методи корекції засновані на введенні в проблемні ділянки спеціальних філерів у формі гелю. Вони спрямовані на усунення незначних естетичних дефектів.
Серед переваг ін'єкційної методики можна виділити:
- нетривалість процедури - близько 30 хвилин;
- практично повна відсутність реабілітаційного періоду, який триває всього одну добу;
- невисоку вартість;
- відсутність шрамів і рубців;
- мінімальні побічні ефекти.
До її недоліків можна віднести тільки нетривалість досягнутого результату (не більше року).
Реабілітація після корекції кінчика носа
Як правило, післяопераційний період ринопластики не супроводжується ускладненнями. Але, на його перебіг може впливати вік пацієнта, індивідуальні особливості його організму та якість проведення самої процедури. В цілому, реабілітація включає:
- Прийом знеболюючих препаратів і антибіотиків.
- Носіння гіпсової пов'язки протягом перших 10 днів. Цей захід сприяє правильному зрощенню тканин і формуванню нової форми. До того ж, пов'язка захистить вас від необачних рухів під час сну.
- Використання стерильних розчинів для промивання носових проходів і спеціальних препаратів для зовнішнього застосування.
- Під час реабілітаційного періоду не варто відвідувати лазні, сауни та піддавати організм важким фізичним навантаженням.
- Протягом перших 2-4 місяців після пластики варто відмовитися від окулярів.
- Спати слід тільки на спині (як мінімум 2 тижні).
Серед побічних ефектів можливі: набряклість прооперованої зони, кровотеча, алергічні реакції, гематоми, зниження чутливості в області носа, пігментація шкіри, порушення функції нюху.