Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Як проходить реабілітація після жіночої інтимної пластики?

Як проходить реабілітація після жіночої інтимної пластики? У медичній практиці існує ряд станів, які не становлять загрози для жіночого здоров'я, але буквально псують життя. До них відносяться і естетичні недосконалості інтимних органів. Багато жінок не задоволені станом статевих губ. Деяким вони здаються занадто великими або навпаки - маленькими, інші відчувають дискомфорт через їх деформацію або несиметричність після пологів. Інтимна пластика (лабіопластика) дозволяє вирішити ці проблеми, позбутися комплексів та невпевненості в собі. Але що робити після операції?

Постільний режим

Реабілітаційним періодом після жіночої лабіопластики вважається час з моменту завершення операції до повного загоєння тканин. Після закінчення процедури, лікар не накладає пов'язку, він вводить анестетик або накладає мазь-антибіотик. Ці заходи рятують пацієнтку від больових відчуттів, що дозволяє їй відразу ж повернутися додому. Головна рекомендація пластичних хірургів в цей період - дотримуватися постільного режиму протягом доби після операції.

Догляд за післяопераційними швами

Як проходить реабілітація після жіночої інтимної пластики? Після лабіопластики або гіменопластики (відновлення невинності) необхідно дотримуватися елементарних правил догляду за областю розрізу:

 1. У перші дні ви можете помітити появу виділень (сукровиці). У таких випадках, хірург призначає спеціальну мазь для прискорення загоєння ран. Засіб наноситься не на статеві органи, а на прокладку.
 2. Протягом перших 10 днів вам необхідно пам'ятати про обробку швів спеціальним дезинфікуючим розчином. Причому це потрібно робити після кожного відвідування туалету (7-8 разів на день).
 3. Для того щоб уникнути появи набряків статевих органів, необхідно забезпечити холод в інтимній зоні. Для цього використовують чисті гігієнічні серветки.

Набряки після операції

Больові відчуття після пластики - природна реакція жіночого організму на хірургічне втручання. У більшості пацієнток спостерігається легкий набряк і скудні кров'янисті виділення протягом післяопераційного періоду. Для того, щоб полегшити свій стан і прискорити процес відновлення, необхідно дотримуватися таких елементарних правил, як:

 • багато відпочивати, намагаючись перебувати в горизонтальному положенні (так кров буде краще циркулювати, виводячи з області пошкодження продукти клітинного розпаду і збагачуючи її живильними речовинами та киснем);
 • повноцінний нічний сон збереже енергію жіночого організму для відновлення;
 • слід пити більше рідини, відмовитися від гострої, солоної та копченої їжі.

При дотриманні цих рекомендацій і правил догляду, післяопераційний період пройде без істотних проблем. На повне загоєння ран буде потрібно близько 1 місяця (при дотриманні стандартних обмежень).

Чи є секс після інтимної пластики?

Як проходить реабілітація після жіночої інтимної пластики? Сексуальне збудження викликає інтенсивний приплив крові до статевих органів. Після інтимної пластики навіть цей фактор може мати негативні наслідки у вигляді розірвання післяопераційних швів або посилення набряклості. Тому лікарі рекомендують уникати сексуальних контактів протягом 2 місяців після лабіопластики.

Чи залишаться шрами?

Жіноча інтимна область легко переносить оперативні втручання, відновлюючись досить швидко. Хірурги використовують різні методики розтину, накладання та обробки швів. Відповідний метод підбирається виходячи з фізіологічних особливостей жіночого організму. В результаті, статеві органи мають абсолютно природний вигляд, без видимих слідів процедури.

Обмеження після операції

 • Вже наступного дня жінка може повернутися до свого звичайного життя, за умови дотримання деяких правил:
 • необхідно уникати тривалого перебування в сидячому положенні;
 • надягати тільки зручний одяг і білизну з натуральних тканин;
 • виключити з числа жіночих засобів інтимної гігієни засоби з агресивними компонентами;
 • виключити на деякий час фізичні навантаження;
 • відмовитися від тих процедур, які передбачають тепловий вплив на жіночу інтимну зону;
 • виключити вживання алкогольних напоїв і куріння;
 • слід утримуватися від відвідування сауни, басейну та солярію протягом 2-х тижнів після процедури;
 • призупинити інтимне життя на 1-2 місяці;
 • слід виконувати всі приписи пластичного хірурга.

Як прискорити загоєння

Суворе дотримання дієти, обмежень, правил гігієни в післяопераційний період та інших рекомендацій пластичного хірурга дозволить вам легко впоратися з дискомфортними відчуттями. В індивідуальних випадках, при виникненні ускладнень, лікар може призначити медикаментозні препарати для знеболення та обеззаражування області оперативного втручання та її якнайшвидшого загоєння.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
13-03-2018
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Позитивний результат пластичної операції залежить від безлічі факторів. На першому місці знаходитися досвід хірурга, що виконує втручання. Друге місце, але не менш важливе - це відновлення після операції. Так як тканини відновлюються у кожного пацієнта індивідуально, терміни виходу до звичайного соціального ритму можуть сильно змінюватися. І якщо терміни реабілітації затягуються - це створює серйозні неприємності для пацієнтів.
Операції, що виконуються в медичних центрах в плановому порядку, завжди супроводжуються анестезією (знеболенням). Анестезія - це тимчасове зменшення чутливості тіла або його окремої частини, може супроводжуватися тимчасовим припиненням сприйняття інформації (безсвідомість).
Сучасні безопераційні методики дозволяють ефективно усунути вікові зміни. За допомогою ін'єкційної медицини можна позбутися зморшок, повернути шкірі тонус, зробити легку підтяжку. На відміну від пластичної операції бажаний результат досягається в набагато коротші терміни, при цьому всі процедури відносно безболісні та мають короткий період реабілітації.
У процесі народження дитини тканини піхви жінки зазнають значного впливу, в результаті чого розтягуються. Згодом вони приходять в норму, але в деяких випадках відновити колишній вигляд допоможе тільки пластика. Якщо під час пологів мали місце розриви, то на ділянці пошкодження утворюються сполучні волокна, які з часом не набувають здатність до скорочення, в результаті чого деформація не може бути усунена природним способом.
Плазмоліфтинг дозволяє ефективно скорегувати вікові зміни: усунути дрібні зморшки, повернути шкірі тонус, відновити водний баланс. При цьому для проведення процедури не використовуються синтетичні філери і компоненти. Методика передбачає введення власної плазми крові, що дозволяє уникнути побічних ефектів і значно скоротити список протипоказань. Плазма містить великий набір вітамінів і амінокислот, які беруть участь у всіх процесах організму.