Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Як позбутися від розширених пор на обличчі?

Як позбутися розширених пор на обличчі? Шкірні пори виконують ряд важливих функцій, від яких залежить якість нашої шкіри: виводять з організму продукти обміну речовин, регулюють температуру тіла, беруть участь у водно-сольовому обміні. Однак, нормальний перебіг цих процесів може бути порушений через надлишок шкірного жиру, шар якого виділяється сальними залозами, забиває канальці пор, внаслідок чого вони розширюються. Найбільш "наочною" зоною прояву проблеми є так звана Т-зона (підборіддя, ніс і лоб).

Причини розширених пор

Як правило, вони проявляються в період статевого дозрівання і можуть залишитися на все життя. Причому, з плином часу, гирла вивідних проток будуть тільки збільшуватися і впоратися з ними буде все складніше і складніше. Своєчасне виявлення причин виникнення проблеми дозволить зрозуміти, як її позбутися.

Розширені пори можуть бути обумовлені:

 1. Генетичною схильністю.
 2. Індивідуальними особливостями організму і типом шкіри обличчя.
 3. Неправильним способом життя.
 4. Порушеннями в роботі сальних залоз.
 5. Гормональними збоями в період статевого дозрівання, вагітності, менопаузи.
 6. Порушеннями функцій роботи ендокринної та травної систем.
 7. Надмірним впливом ультрафіолетових променів.
 8. Частим застосуванням косметики або використанням неякісних косметичних засобів.

Як позбутися проблеми

Як позбутися розширених пор на обличчі? Для усунення розширених пор і зайвого жиру косметологи рекомендують використовувати двоетапну систему: очищення і зволоження. Але перш за все необхідно усунути сприяючі чинники: алкоголь, жирну і гостру їжу, косметичні засоби низької якості і т. д.

Очищення шкіри. Для початку необхідно відкоригувати базовий домашній догляд: підібрати косметику, призначену для людей з розширеними порами, виключити застосування туалетного мила для вмивання (воно порушує кислотно-лужний баланс), навчитися правильно використовувати ті засоби, що у вас вже є.

На пізніх стадіях розвитку проблеми перерахованих вище заходів недостатньо. Тому краще звернутися до кваліфікованого лікаря. Косметолог зможе провести високоефективні процедури фенолового пілінгу. Залежно від тяжкості випадку, можливе використання різних кислот: фруктової, ретинолової, трихлороцтової, які виконують одночасно 2 функції: звужують пори і оновлюють шкіру, позбавляючи її від відмерлих клітин.

При яскраво вираженій шкірній пористості можуть бути використані і більш агресивні методи дермабразії обличчя. Вона буває декількох видів, але найбільшою популярністю користується мікродермабразія. Процедура полягає в шліфовці із застосуванням спеціальної насадки. При цьому мікрокристали діоксиду не ушкоджують здорові клітини, але успішно видаляють відмерлі частинки. Виділяють три типи алмазної шліфовки: поверхнева, середня і глибока. Ступінь шліфування підбирається індивідуально.

Як процедури для лікування розширених пор, свою ефективність також довели:

 • ін’єкції "краси" на основі гіалуронової кислоти, амінокислотних комплексів, фосфатидилхоліну і т. д .;
 • плазмоліфтинг (введення в проблемні зони власної плазми крові);
 • кріотерапія (покращує обмін речовин і кровообіг, а також сприяє зниженню шару шкірного жиру, що виробляється).

Как избавиться от расширенных пор на лице? Зволоження шкіри. Після очищення шкіри завжди необхідно її зволожити. Причому зволожуючі засоби можуть включати ферменти для звуження пор. Сьогодні популярні тоніки з вмістом вітамінів "Е" та "А", косметична глина, засоби з мінералами Мертвого моря, антиоксидантами і т. д. Серед косметологічних процедур, спрямованих на зволоження шкіри, варто віддати перевагу:

 • Плазмоліфтингу. Процедура повертає шкірі обличчя тонус і еластичність, розгладжує мімічні зморшки і нерівності. Плазмоліфтинг відновлює нормальну роботу сальних залоз і сприяє очищенню забитих пор від шару забруднень.
 • Мезотерапії. Ін'єкційні методи дозволяють точково впливати на проблемні зони за допомогою введення спеціальних коктейлів. Мезотерапія стимулює кровообіг, робить шкіру еластичною і пружною.

Як часто повторювати курс

Проблема розширених пор вимагає тривалого комплексного лікування. Вам слід мінімізувати застосування маскувальних косметичних препаратів для обличчя, так як вони лише забивають пори і погіршують проблему. Значно ефективніше - знайти причину шкірного захворювання і усунути його, скориставшись допомогою фахівців. Тривалість і частота курсів будь-яких косметологічних процедур встановлюється індивідуально в залежності від стану шкіри. Кваліфікований косметолог допоможе вам підібрати правильний метод лікування.

Якщо ж ви вже пройшли курс пілінгів або дермабразії обличчя і хочете продовжити отриманий ефект, дотримуйтесь наступних правил:

 1. Не використовуйте засоби, що містять ретинол, кислоти та інші агресивні речовини без консультації лікаря.
 2. Не використовуйте декоративні косметичні засоби протягом 2-х днів після процедури.
 3. На 2 тижні відмовтеся від солярію, сауни та лазні.
 4. Захищайте шкіру від ультрафіолетових променів.

Застосування цих рекомендацій дозволить вам зберегти отриманий ефект на більш тривалий час.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
16-04-2018
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

У медичній практиці існує ряд станів, які не становлять загрози для жіночого здоров'я, але буквально псують життя. До них відносяться і естетичні недосконалості інтимних органів. Багато жінок не задоволені станом статевих губ. Деяким вони здаються занадто великими або навпаки - маленькими, інші відчувають дискомфорт через їх деформацію або несиметричність після пологів. Інтимна пластика (лабіопластика) дозволяє вирішити ці проблеми, позбутися комплексів та невпевненості в собі.
Позитивний результат пластичної операції залежить від безлічі факторів. На першому місці знаходитися досвід хірурга, що виконує втручання. Друге місце, але не менш важливе - це відновлення після операції. Так як тканини відновлюються у кожного пацієнта індивідуально, терміни виходу до звичайного соціального ритму можуть сильно змінюватися. І якщо терміни реабілітації затягуються - це створює серйозні неприємності для пацієнтів.
Операції, що виконуються в медичних центрах в плановому порядку, завжди супроводжуються анестезією (знеболенням). Анестезія - це тимчасове зменшення чутливості тіла або його окремої частини, може супроводжуватися тимчасовим припиненням сприйняття інформації (безсвідомість).
Сучасні безопераційні методики дозволяють ефективно усунути вікові зміни. За допомогою ін'єкційної медицини можна позбутися зморшок, повернути шкірі тонус, зробити легку підтяжку. На відміну від пластичної операції бажаний результат досягається в набагато коротші терміни, при цьому всі процедури відносно безболісні та мають короткий період реабілітації.
У процесі народження дитини тканини піхви жінки зазнають значного впливу, в результаті чого розтягуються. Згодом вони приходять в норму, але в деяких випадках відновити колишній вигляд допоможе тільки пластика. Якщо під час пологів мали місце розриви, то на ділянці пошкодження утворюються сполучні волокна, які з часом не набувають здатність до скорочення, в результаті чого деформація не може бути усунена природним способом.