Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Особливості реабілітації після блефаропластики

Особливості реабілітації після блефаропластики Очі це дзеркало душі, і саме тому відкритий погляд, красиві вії і відсутність промінчиків є заповітним бажанням багатьох представниць прекрасної половини людства. Усунути вікові зміни або природні анатомічні недоліки під силу лікарям-офтальмологам, практикуючим в сфері блефаропластики.

Блефаропластика: види і свідчення

Сучасна пластична хірургія дозволяє зробити підтяжку повік декількома способами, серед яких виділяють:

  1. Кантопексію. Цей метод в основному застосовується при втомі (опущенні куточків) очей.
  2. Етнічну або деоріенталізіруючу блефаропластику (Сінгапур). За допомогою операції можна змінити розріз очей, і тому найбільш часто цей метод використовують для додання європейських рис обличчя азіатки.
  3. Безшовну або трансконюктивальну пластику. Цей метод використовують для усунення птозу і різних очних гриж.
  4. Пластика нижньої повіки. Цей метод використовують при необхідності прибрати мішки під очима, усунути дрібні зморшки і виправити втомлений погляд.
  5. Пластика верхньої повіки. Цей вид блефаропластики застосовується не стільки з естетичною метою, скільки в разі необхідності корекції зору. Дану операцію часто виробляють в комплексі з корекцією брів і проведенням ендоскопічної підтяжки обличчя.
  6. Ліпофілінг. Даний спосіб дозволяє зробити перерозподіл жирових відкладень, а основною метою цієї операції є збереження природної форми очей і молодості шкіри.

Універсальним методом блефаропластики можна назвати спосіб кругової підтяжки. Саме він дозволяє усунути безліч станів, серед яких:

  • закритий погляд або птоз;
  • провисання шкірного покриву нижніх повік або опущення зовнішніх куточків очей;
  • темні кола або мішки, що супроводжуються жировими відкладеннями на верхніх або нижніх віках.

Особливості реабілітації після блефаропластики Показано проведення блефаропластики пацієнткам, які мають вроджені патології або отримали травми в області ока.

Як відбувається підтяжка повік

В процесі проведення операції по корекції форми вік, зміни розрізу або форми очей проводяться наступні дії:

  • забір аналізів і аналіз стану пацієнта;
  • розмітка місць розрізів;
  • анестезія;
  • проведення оперативного втручання.

На завершення процедури підтяжки або корекції вік лікар-офтальмолог здійснює обробку місць розрізів і накладає спеціальні пов'язки.

Реабілітація: терміни, перебіг і нюанси

Одужання після проведення процедури блефаропластики це непростий процес, який потребує уваги не тільки з боку медперсоналу, але з боку самого пацієнта. Час реабілітації буде залежати від здатності організму до саморегуляції.

Слід зазначити, що перші ознаки проведення оперативного втручання, такі як набряклість і гематоми, зникають протягом 7-10 днів. Місця розрізів (особливо латеральні) і сліди шва можуть бути помітні протягом 3-4 місяців. Якщо блефаропластика зачіпала верхні і нижні повіки, то період ранньої реабілітації становить 5-12 днів.

У разі близького розташування кровоносних судин, схильності до набряків або ж незвичайної будови шкіри, період відновлення може змінюватися в більшу сторону.

Особливості післяопераційного догляду

Уникнути можливих побічних ефектів і негативних проявів можна тільки за умови чіткого дотримання правил догляду за обличчям і шкірою навколо очей. Саме тому після проведення блефаропластики кожен пацієнт повинен дотримуватися особливого режиму і чітко виконувати розпорядження пластичного хірурга.

У перші дні після блефаропластики всі пацієнти отримують знеболюючі препарати і повинні використовувати холодні компреси, які дозволять уникнути надмірного набряку тканин. Зменшити набряк допоможе і сон на високій подушці (практично в положенні напівсидячи).

На всіх етапах загоєння (1,5-2 місяці після операції) пацієнти повинні уникати прийняття препаратів, що впливають на згортання крові, а також відмовитися від відвідування лазні та сауни. Гігієнічні процедури повинні обмежуватися теплим душем. Миття волосся потрібно робити без нахилів і обов'язково стежити за тим, щоб миючі засоби і вода не потрапляли на обличчя.

Особливості реабілітації після блефаропластики Навіть при дотриманні всіх рекомендацій пластичного хірурга в ранньому післяопераційному періоді спостерігаються:

  • хворобливість в місцях розтинів;
  • сухість і різь;
  • диплопія (двоїння контурів предметів);
  • боязнь сонячного світла;
  • відчуття тяжкості (за рахунок наростаючого набряку).

Пацієнти, які користуються контактними лінзами, на період ранньої реабілітації повинні використовувати окуляри. У сонячну погоду впродовж всього терміну відновлення вік слід використовувати окуляри з захистом від ультрафіолету.

Догляд за швами

Якщо шов був накладений нитками для зовнішнього застосування, то зазвичай його знімають на 4-7 день. Щоб уникнути деформації швів або розвитку кровотечі, пацієнтам слід уникати стресових ситуацій.

Особливий догляд за швами потрібно при проведенні блефаропластики трансконюктивальним методом. У цьому випадку показано використання спеціальних ранозаживляючих кремів і знеболюючих складів. У перші дні це заподіює дискомфорт, але в міру загоєння тканин больові відчуття слабшають.

Для нормалізації кровотоку і прискорення загоєння, рекомендується регулярна гімнастика для очей.

Зверніть увагу на очі!

Після проведення пластики показано використання крапель. Вони потрібні для того, щоб виключити запальні процеси і убезпечити від приєднання вторинної бактеріальної інфекції. З цією ж метою не варто торкатися руками вік і навіть при сильному свербінні доторкатися до місць розрізів.

Особи, які мають схильність до підвищення артеріального тиску знаходяться в зоні особливого ризику. Саме тому їм потрібно уникати будь-яких дій, які можуть стати причиною припливу крові до очних яблук і вік.

Повіки

Догляд за віками після проведення блефаропластики оперативним шляхом полягають в обробці місць розрізів. Для того щоб уберегти очі від проникнення інфекції перші 2-3 дні, шов заклеюють бактерицидним лейкопластирем.

Перев'язки рекомендують проводити в клініці, так як самостійне зняття пов'язок може стати причиною пошкодження шкіри і привести до утворення рубців. Після зняття пластиру місця розрізів обробляють антисептичним розчином.

Як прискорити загоєння

Особливості реабілітації після блефаропластики Для того щоб реабілітація пройшла якомога легше, а результат проведеної операції відповідав бажанням пацієнта, слід відмовитися від використання косметичних засобів.

Під суворою забороною спиртне і нікотин, важкі фізичні навантаження і навіть перегляд телепередач. Заборонено перебувати біля екранів монітора і читати книги. Вкрай небажано водити автомобіль, так як пильна увага за дорожньою ситуацією може стати причиною надмірного навантаження на очі і повіки. Обов'язковою умовою для швидкого відновлення є постійне використання зволожуючих крапель.

Важливим фактором, що сприяє швидкій реабілітації, є дієта. У післяопераційний період пацієнти зобов'язані:

  • дотримуватися питного режиму;
  • відмовитися від прийому жирних страв, смаженого і копченого;
  • віддати перевагу здоровій їжі.

Заборонені солодощі та кава, а також слабоалкогольні напої.

Для прискорення процесу реабілітації і загоєння місць розрізів лікарем можуть бути рекомендовані фізіопроцедури або спеціальні вправи для очей. До звичного способу життя пацієнти, які перенесли оперативне втручання на віках, зазвичай повертаються через 3-4 тижні після повного загоєння.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
09-08-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Бути красивою і привабливою мріє кожна жінка. Важливою ознакою сексуальності і краси всього обличчя є форма і об’єм губ. Не всіх природа наділила пухкими вустами які притягають погляди чоловіків. Та й вік бере своє. Процес старіння не залишає осторонь і цю деталь обличчя. З роками губи втрачають свою яскравість, стають тоншими. Мода на пухкі губи, введена на початку нульових років Анджеліною Джолі, залишається актуальною і сьогодні.
Мода дама примхлива. Це стосується не тільки одягу, взуття, аксесуарів, а й зовнішності людини. Особливо чутливі до її віянням юні леді. Багато з них готові на будь-які жертви, аби бути, як Анджеліна Джолі, Дженніфер Лопес або Вікторія Бекхем. Нині в тренді не кругле обличчя, а гострі виражені скули. Але що робити, якщо природа не наділила вас такими? Багато пані бачать вихід в операції з видалення так званих грудок Біша резекції жирового тіла щоки. Грудки Біша це не патологія.
У всі часи жінки хотіли бути якомога довше молодими і привабливими. Сьогодні естетична медицина має можливість продовжувати молодість безліччю способами. Коли вже не допомагає найдієвіший крем, необхідно вдаватися до інших косметологічних процедур. При їх виборі жінки віддають перевагу безопераційним методиками, що носять назву уколи краси. Вони безпечні, мають яскраво виражений ефект, доступну ціну.
В останні десятиліття пластична хірургія отримала дуже широке поширення. Представники цієї хірургічної спеціальності займаються зміною і реконструкцією не тільки частин тіла, обличчя, грудей, але і статевих органів. Вони навіть можуть відновити невинність. Наприклад, завданням Лабіопластики є підвищення естетичної привабливості геніталій жінки. А ось відновлення невинності прерогатива фахівців у сфері гіменопластики.
Гіалуронова кислота один з найбільш затребуваних продуктів в сучасній косметології. Бажаючи поліпшити свою зовнішність без операцій, все більше людей вибирають саме уколи краси з її використанням. Популярність таких препаратів пов'язана з вираженим естетичним ефектом і безпекою. Дійсно, в більшості випадків ін'єкції не викликають ніяких алергічних реакцій. Однак повністю виключити ймовірність появи алергії не можна.