м. Полтава, проспект Віталія Грицаєнка, 9 ПН-ПТ з 8:30 до 15:00, СБ-НД: вихідний +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07
Очі це дзеркало душі, і саме тому відкритий погляд, красиві вії і відсутність промінчиків є заповітним бажанням багатьох представниць прекрасної половини людства. Усунути вікові зміни або природні анатомічні недоліки під силу лікарям-офтальмологам, практикуючим в сфері блефаропластики.
Сучасна пластична хірургія дозволяє зробити підтяжку повік декількома способами, серед яких виділяють:
Універсальним методом блефаропластики можна назвати спосіб кругової підтяжки. Саме він дозволяє усунути безліч станів, серед яких:
Показано проведення блефаропластики пацієнткам, які мають вроджені патології або отримали травми в області ока.
В процесі проведення операції по корекції форми вік, зміни розрізу або форми очей проводяться наступні дії:
На завершення процедури підтяжки або корекції вік лікар-офтальмолог здійснює обробку місць розрізів і накладає спеціальні пов'язки.
Одужання після проведення процедури блефаропластики це непростий процес, який потребує уваги не тільки з боку медперсоналу, але з боку самого пацієнта. Час реабілітації буде залежати від здатності організму до саморегуляції.
Слід зазначити, що перші ознаки проведення оперативного втручання, такі як набряклість і гематоми, зникають протягом 7-10 днів. Місця розрізів (особливо латеральні) і сліди шва можуть бути помітні протягом 3-4 місяців. Якщо блефаропластика зачіпала верхні і нижні повіки, то період ранньої реабілітації становить 5-12 днів.
У разі близького розташування кровоносних судин, схильності до набряків або ж незвичайної будови шкіри, період відновлення може змінюватися в більшу сторону.
Уникнути можливих побічних ефектів і негативних проявів можна тільки за умови чіткого дотримання правил догляду за обличчям і шкірою навколо очей. Саме тому після проведення блефаропластики кожен пацієнт повинен дотримуватися особливого режиму і чітко виконувати розпорядження пластичного хірурга.
У перші дні після блефаропластики всі пацієнти отримують знеболюючі препарати і повинні використовувати холодні компреси, які дозволять уникнути надмірного набряку тканин. Зменшити набряк допоможе і сон на високій подушці (практично в положенні напівсидячи).
На всіх етапах загоєння (1,5-2 місяці після операції) пацієнти повинні уникати прийняття препаратів, що впливають на згортання крові, а також відмовитися від відвідування лазні та сауни. Гігієнічні процедури повинні обмежуватися теплим душем. Миття волосся потрібно робити без нахилів і обов'язково стежити за тим, щоб миючі засоби і вода не потрапляли на обличчя.
Навіть при дотриманні всіх рекомендацій пластичного хірурга в ранньому післяопераційному періоді спостерігаються:
Пацієнти, які користуються контактними лінзами, на період ранньої реабілітації повинні використовувати окуляри. У сонячну погоду впродовж всього терміну відновлення вік слід використовувати окуляри з захистом від ультрафіолету.
Якщо шов був накладений нитками для зовнішнього застосування, то зазвичай його знімають на 4-7 день. Щоб уникнути деформації швів або розвитку кровотечі, пацієнтам слід уникати стресових ситуацій.
Особливий догляд за швами потрібно при проведенні блефаропластики трансконюктивальним методом. У цьому випадку показано використання спеціальних ранозаживляючих кремів і знеболюючих складів. У перші дні це заподіює дискомфорт, але в міру загоєння тканин больові відчуття слабшають.
Для нормалізації кровотоку і прискорення загоєння, рекомендується регулярна гімнастика для очей.
Після проведення пластики показано використання крапель. Вони потрібні для того, щоб виключити запальні процеси і убезпечити від приєднання вторинної бактеріальної інфекції. З цією ж метою не варто торкатися руками вік і навіть при сильному свербінні доторкатися до місць розрізів.
Особи, які мають схильність до підвищення артеріального тиску знаходяться в зоні особливого ризику. Саме тому їм потрібно уникати будь-яких дій, які можуть стати причиною припливу крові до очних яблук і вік.
Догляд за віками після проведення блефаропластики оперативним шляхом полягають в обробці місць розрізів. Для того щоб уберегти очі від проникнення інфекції перші 2-3 дні, шов заклеюють бактерицидним лейкопластирем.
Перев'язки рекомендують проводити в клініці, так як самостійне зняття пов'язок може стати причиною пошкодження шкіри і привести до утворення рубців. Після зняття пластиру місця розрізів обробляють антисептичним розчином.
Для того щоб реабілітація пройшла якомога легше, а результат проведеної операції відповідав бажанням пацієнта, слід відмовитися від використання косметичних засобів.
Під суворою забороною спиртне і нікотин, важкі фізичні навантаження і навіть перегляд телепередач. Заборонено перебувати біля екранів монітора і читати книги. Вкрай небажано водити автомобіль, так як пильна увага за дорожньою ситуацією може стати причиною надмірного навантаження на очі і повіки. Обов'язковою умовою для швидкого відновлення є постійне використання зволожуючих крапель.
Важливим фактором, що сприяє швидкій реабілітації, є дієта. У післяопераційний період пацієнти зобов'язані:
Заборонені солодощі та кава, а також слабоалкогольні напої.
Для прискорення процесу реабілітації і загоєння місць розрізів лікарем можуть бути рекомендовані фізіопроцедури або спеціальні вправи для очей. До звичного способу життя пацієнти, які перенесли оперативне втручання на віках, зазвичай повертаються через 3-4 тижні після повного загоєння.
Схожі новини