Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Корекція форми ніг: безопераційні і хірургічні методи

Корекція форми ніг: безопераційні і хірургічні методи Форма ніг найважливіший параметр, що впливає як на естетику тіла, так і на здоров'я людини. Кривизна може стати причиною не тільки психологічного дискомфорту, але і ряду проблем викривлення хребта, варикозу, артрозу. Не допустити таких ускладнень допоможе тільки своєчасна корекція. В одних випадках форму можна виправити вправами, а в інших випрямити ноги допомагають тільки більш ефективні рішення круропластика або ортопедичні операції. Все залежить від характеру кривизни і очікувань пацієнта від корекції.

Типи кривизни ніг

З естетичної точки зору правильними вважаються ноги, які в зведеному і вирівняному стані стикаються в чотирьох зонах: середина лінії стегна, колінні суглоби, середина лінії гомілки і п'яти. Відхилення від прийнятого стандарту можуть свідчити про кривизну ніг. Вона може бути двох типів:

 1. О-образна варусне викривлення, при якому коліна і гомілки не стикаються між собою, утворюючи овальний зазор.
 2. Х-подібна вальгусна кривизна, що припускає помітна розбіжність гомілки і п'ят при зіткненні колін.

Важливо знати, що викривлення ніг можуть мати різний характер. Кривизна буває істинною і помилковою. У першому випадку дефекти спровоковані анатомічною деформацією скелетних кісток, а в другому порушенням розподілу м'яких тканин.

Виправити не естетичну форму ніг можна кількома різними методами: вправами, ліпофілінгом, круропластикою, ортопедичними операціями і ін. В кожному конкретному випадку лікарі підбирають найбільш ефективний спосіб з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.

Випрямлення ніг вправами

В деякій мірі виправити помилкову кривизну можна за рахунок збільшення обсягу м'язової маси в проблемній зоні. Тут будуть корисні фізичні вправи з навантаженням на цільові м'язи.

Корекція форми ніг: безопераційні і хірургічні методи Щоб виправити неправильну форму при О-образній кривизні, рекомендуються такі вправи:

 • підйоми на носки з паралельним випрямленням ніг;
 • ходьба по сходах з підйомом на носки;
 • підйоми прямих ніг;
 • ходьба з опорою на внутрішні склепіння стопи.

Поліпшити форму при помилковому Х-подібному викривлення допоможуть наступні вправи:

 • ходьба з опорою на зовнішні склепіння стопи;
 • жими стопами на тренажерах;
 • присідання по-турецьки з натисканням на коліна.

Щоб цільові вправи дали максимальний результат, їх потрібно доповнювати загальними фізичними навантаженнями на ноги. Ефективної корекції форми сприятимуть присідання, згинання, випади і зміцнюють вправи на тренажерах.

Операційні методи виправлення кривизни

Випрямити ноги при істинній кривизні допоможуть хірургічні операції. Серед найбільш затребуваних варіантів корекції:

 • круропластика;
 • ліпофілінг;
 • остеосинтез.

Корекція форми ніг: безопераційні і хірургічні методи Якщо необхідно підкорегувати форму гомілки, найефективнішим варіантом буде круропластика операція по установці силіконових імплантатів в проблемні ділянки. Круропластика дозволяє збільшити обсяг необхідних зон і зробити їх більш рівними. Операція займає близько 1,5 г. В ході круропластики імпланти вводяться в розріз в підколінній вкладці. Шви знімаються через тиждень, а повний реабілітаційний період після круропластики триває 1,5-2 місяці. Перші результати операції проявляються вже через 2-3 місяці. Максимально виражений ефект поліпшення форми ніг помітний через рік після круропластики.

Не тільки підправити форму ніг, але і позбутися від зайвого жиру в проблемних зонах допоможе ліпофілінг. Це операція з пересадки власних жирових тканин пацієнта на ті ділянки, де спостерігається нестача об’єму. Ліпофілінг найменш травматичний спосіб випрямити ноги, який передбачає навіть надрізи і накладення швів. Операція займає не більше 2 годин, а термін реабілітації може тривати від 1 до 2 місяців.

У разі складних викривлень пацієнтам рекомендується зовнішній остеосинтез ортопедична операція із застосуванням апарату Ілізарова. Вона дозволяє кардинально випрямити ноги при істинному викривленні практично будь-якого ступеня. Операція має на увазі розсічення деформованих кісток і їх подальшу фіксацію в потрібному положенні за допомогою апарату. Пацієнт повинен носити спеціальний пристрій до повного зрощення кісток це може зайняти від 1 до 3 місяців.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
18-06-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Незважаючи на те, що ліпофілінг обличчя і тіла відноситься до категорії малотравматичних операцій, повністю виключати ускладнення після корекції не можна. І мова йде не про набряклості і легких гематомах, які є нормальними явищами в ранньому післяопераційному періоді і проходять протягом тижня. При певних умовах у пацієнта можуть розвиватися більш серйозні і тривалі ускладнення, що вимагають медичного втручання. Дізнаємося, якими можуть бути побічні ефекти ліпофілінга і як їх мінімізувати.
Ліпофілінг методика моделювання контурів і збільшення обсягів обличчя і тіла за допомогою власних жирових тканин пацієнта. Процедура полягає в перекачуванні жиру з тих областей, де він в надлишку, на ділянки, які вимагають корекції. Поліпшення рельєфу і стану шкіри досягається не тільки за рахунок ефекту наповнення, а й завдяки впливу стовбурових клітин пересаджуваного жиру. Настільки привабливий результат робить ліпофілінг, є однією з найбільш затребуваних процедур сучасної пластики.
Операція по обрізанню крайньої плоті здавна оточена безліччю домислів і суперечок. Незважаючи на поширену думку, у цієї процедури є не тільки релігійні або соціальні передумови, а й медичні. Циркумцизія показана дорослим чоловікам при розвитку фімозу. Розберемося, що це за патологія і як лікарі виконують обрізання крайньої плоті для усунення проблеми. Ознаки та небезпека фімозу Фімоз це патологічний стан, при якому крайня плоть настільки звузена, що ускладнює оголення головки пеніса.
Красиві груди завжди були гордістю жінок, але не всіх природа обдарувала однаково щедро. У спробах збільшити недостатньо об'ємний бюст в домашніх умовах представниці прекрасної статі готові піти багато на що: харчуватися рекомендованими продуктами, використовувати народні засоби і розрекламовані креми. Чи є користь від подібних методів або все ж треба лягати під ніж хірурга - розповідають лікарі Клініки Пластичної та Косметичної Хірургії в Полтаві.
Доброякісні новоутворення, що складаються з жирової тканини ліпоми рідко доставляють проблеми пацієнтам. У більшості випадків ці утворення мають невеликий розмір, тому малопомітні, безболісні і ніяк не позначаються на загальному стані здоров'я людини. Всупереч поширеній думці, жировики можуть утворюватися не тільки підшкірно, але і в жировій тканині, що оточує внутрішні органи. І якщо перші можна виявити при поверхневому огляді, другі часто помічаються тільки при виникненні симптомів запалення.