Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56-02-11 +38 (093) 462 28 81 +38 (095) 688 25 07 +38 (097) 762 90 05

Корекція форми ніг: безопераційні і хірургічні методи

Корекція форми ніг: безопераційні і хірургічні методи Форма ніг найважливіший параметр, що впливає як на естетику тіла, так і на здоров'я людини. Кривизна може стати причиною не тільки психологічного дискомфорту, але і ряду проблем викривлення хребта, варикозу, артрозу. Не допустити таких ускладнень допоможе тільки своєчасна корекція. В одних випадках форму можна виправити вправами, а в інших випрямити ноги допомагають тільки більш ефективні рішення круропластика або ортопедичні операції. Все залежить від характеру кривизни і очікувань пацієнта від корекції.

Типи кривизни ніг

З естетичної точки зору правильними вважаються ноги, які в зведеному і вирівняному стані стикаються в чотирьох зонах: середина лінії стегна, колінні суглоби, середина лінії гомілки і п'яти. Відхилення від прийнятого стандарту можуть свідчити про кривизну ніг. Вона може бути двох типів:

 1. О-образна варусне викривлення, при якому коліна і гомілки не стикаються між собою, утворюючи овальний зазор.
 2. Х-подібна вальгусна кривизна, що припускає помітна розбіжність гомілки і п'ят при зіткненні колін.

Важливо знати, що викривлення ніг можуть мати різний характер. Кривизна буває істинною і помилковою. У першому випадку дефекти спровоковані анатомічною деформацією скелетних кісток, а в другому порушенням розподілу м'яких тканин.

Виправити не естетичну форму ніг можна кількома різними методами: вправами, ліпофілінгом, круропластикою, ортопедичними операціями і ін. В кожному конкретному випадку лікарі підбирають найбільш ефективний спосіб з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта.

Випрямлення ніг вправами

В деякій мірі виправити помилкову кривизну можна за рахунок збільшення обсягу м'язової маси в проблемній зоні. Тут будуть корисні фізичні вправи з навантаженням на цільові м'язи.

Корекція форми ніг: безопераційні і хірургічні методи Щоб виправити неправильну форму при О-образній кривизні, рекомендуються такі вправи:

 • підйоми на носки з паралельним випрямленням ніг;
 • ходьба по сходах з підйомом на носки;
 • підйоми прямих ніг;
 • ходьба з опорою на внутрішні склепіння стопи.

Поліпшити форму при помилковому Х-подібному викривлення допоможуть наступні вправи:

 • ходьба з опорою на зовнішні склепіння стопи;
 • жими стопами на тренажерах;
 • присідання по-турецьки з натисканням на коліна.

Щоб цільові вправи дали максимальний результат, їх потрібно доповнювати загальними фізичними навантаженнями на ноги. Ефективної корекції форми сприятимуть присідання, згинання, випади і зміцнюють вправи на тренажерах.

Операційні методи виправлення кривизни

Випрямити ноги при істинній кривизні допоможуть хірургічні операції. Серед найбільш затребуваних варіантів корекції:

 • круропластика;
 • ліпофілінг;
 • остеосинтез.

Корекція форми ніг: безопераційні і хірургічні методи Якщо необхідно підкорегувати форму гомілки, найефективнішим варіантом буде круропластика операція по установці силіконових імплантатів в проблемні ділянки. Круропластика дозволяє збільшити обсяг необхідних зон і зробити їх більш рівними. Операція займає близько 1,5 г. В ході круропластики імпланти вводяться в розріз в підколінній вкладці. Шви знімаються через тиждень, а повний реабілітаційний період після круропластики триває 1,5-2 місяці. Перші результати операції проявляються вже через 2-3 місяці. Максимально виражений ефект поліпшення форми ніг помітний через рік після круропластики.

Не тільки підправити форму ніг, але і позбутися від зайвого жиру в проблемних зонах допоможе ліпофілінг. Це операція з пересадки власних жирових тканин пацієнта на ті ділянки, де спостерігається нестача об’єму. Ліпофілінг найменш травматичний спосіб випрямити ноги, який передбачає навіть надрізи і накладення швів. Операція займає не більше 2 годин, а термін реабілітації може тривати від 1 до 2 місяців.

У разі складних викривлень пацієнтам рекомендується зовнішній остеосинтез ортопедична операція із застосуванням апарату Ілізарова. Вона дозволяє кардинально випрямити ноги при істинному викривленні практично будь-якого ступеня. Операція має на увазі розсічення деформованих кісток і їх подальшу фіксацію в потрібному положенні за допомогою апарату. Пацієнт повинен носити спеціальний пристрій до повного зрощення кісток це може зайняти від 1 до 3 місяців.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
18-06-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Які ускладнення можуть виникнути після ліпофілінга?
Скільки тримається ефект ліпофілінга і як його продовжити?
Фімоз у дорослих: коли і чому необхідне обрізання?
Міфи про збільшення грудей в домашніх умовах
Запалився жировик, що робити?