Незважаючи на те, що ліпофілінг обличчя і тіла відноситься до категорії малотравматичних операцій, повністю виключати ускладнення після корекції не можна. І мова йде не про набряклості і легких гематомах, які є нормальними явищами в ранньому післяопераційному періоді і проходять протягом тижня. При певних умовах у пацієнта можуть розвиватися більш серйозні і тривалі ускладнення, що вимагають медичного втручання. Дізнаємося, якими можуть бути побічні ефекти ліпофілінга і як їх мінімізувати.
Естетичні проблеми
До ускладнень цієї групи, перш за все, відносяться:
- Появлення нерівностей шкіри. Після ліпофілінга обличчя в зоні корекції може виникнути виражена горбистість. Якщо вона не зникає після завершення реабілітаційного періоду, пацієнту слід звернутися за консультацією до хірурга. Самостійно масажувати чи інакше впливати на шкіру обличчя не рекомендується, щоб не спровокувати інші ускладнення.
- Асиметрія контурів. При введенні зайвого обсягу жиру є ризик нерівномірної адаптації пересадженої тканини, що загрожує асиметрією форм корекційної зони. Вона рідко помітна після ліпофілінга ніг або сідниць, але в разі операції на обличчі або грудей дефект може бути вираженим.
Важливо відзначити, що легкі естетичні проблеми на обличчі й тілі пацієнта можуть з'являтися відразу після корекції вони виникають через набряклість. Але в міру розсмоктування жиру і адаптації тканин побічні ефекти зникають.
Інфекційні ускладнення
Так як ліпофілінг має на увазі хірургічне втручання, він не виключає можливість інфікування. Подібного роду ускладнення найчастіше виникають через відмирання жирових тканин. Інфікування може бути схильне до як зони забору жиру, так і корекційної області обличчя або тіла.
Про проблему після операції можуть свідчити такі симптоми:
- наростаючі пульсуючі больові відчуття:
- появлення почервоніння на шкірі;
- гнійне запалення тканин в зоні проколів.
У разі інфекційного ускладнення після ліпофілінга пацієнтові можуть призначатися антибіотики.
Інші побічні ефекти
Після ліпофілінга у пацієнтів може спостерігатися і ряд інших ускладнень:
- Порушення чутливості шкіри. У переважній кількості випадків ця проблема має тимчасовий характер і проходить у міру відновлення тканин. Але якщо після реабілітаційного періоду чутливість не повернулася, необхідна медична допомога.
- Атрофія пересаджених жирових клітин. Ускладнення небезпечно виникненням гранулематозного запалення, яке має на увазі під собою розростання тканин. Залежно від кількості і розмірів гранул які зявилися, для лікування пацієнта застосовуються терапевтичні або хірургічні методи.
- Сіроми. Після операції в зоні забору жиру під шкірою можуть з'являтися капсули з прозорою лімфатичною рідиною. Якщо утворення невеликі, їх позбуваються шляхом виведення рідини. Для усунення великих сіром може знадобитися хірургічне втручання.
- Гематоми. Якщо ліпофілінг виконується на великій ділянці тіла і має на увазі трансплантацію значного обсягу жиру, гематоми можуть виникати не тільки в перший день корекції, але і через кілька діб після операції. Причому, такі гематоми, на відміну від ранніх дефектів, мають виражений характер. На першому етапі появи гематом для їх усунення використовуються терапевтичні методики. При складних випадках виконується пункція утворень. Якщо в гематомах після ліпофілінга накопичується гній, їх розкривають і дренують.
Профілактика ускладнень
Щоб уникнути будь-яких ускладнень після ліпофілінга, під час реабілітації пацієнтові рекомендується:
- носити компресійну білизну;
- уникати фізичних навантажень;
- відмовитися від відвідування саун і лазень;
- не вживати алкоголь.
Термін реабілітації залежить від індивідуальних особливостей організму пацієнта, розміру корекційної зони обличчя або тіла, а також обсягу переміщеного жиру. Але в будь-якому випадку протягом усього періоду важливо виконувати всі призначення лікаря.