Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56-02-11 +38 (093) 462 28 81 +38 (095) 688 25 07 +38 (097) 762 90 05

Історія пластичної хірургії

Сучасна пластична хірургія дає можливість позбутися від всіляких дефектів краси, що обумовлює надзвичайну популярність даної сфери медицини. За допомогою хірургів можна повернути собі молодість і красу, надати тілу правильні пропорції, а фігурі - привабливі обриси.

Історія, що йде в глибину тисячоліть

Історія пластичної хірургії Людина приділяє досить багато уваги своїй зовнішності. Ще в давні часи були встановлені певні еталони краси, яких ми намагаємося дотримуватися досі: струнка і пропорційна фігура, тонка талія, пружна молода шкіра, акуратний носик. Якщо ж з яких-небудь причин реальні параметри не відповідали бажаним, людина пробувала різні способи корекції.

Перша згадка про пластичну хірургію

Термін має грецьке походження від слова «plastikos», що в перекладі означає «створювати форму». Перші відомості про проведення операцій такого роду пов'язані з появою папірусу в Стародавньому Єгипті (XVI ст. до н.е.). Уже тоді хірургія проводилася з урахуванням різних естетичних аспектів.

Пізніше подібні маніпуляції проводилися в Стародавній Індії та Китаї. У записах китайського цілителя Бянь Цює, датованих V століттям до н.е., збереглися відомості про проведення естетичних операцій на очах і вухах. Східні лікарі також проводили ряд інших естетичних процедур:

  • по виправленню носа;
  • усунення дефекту, відомого як «заяча губа»;
  • корекцію фігури.

Коли з'явилася пластична хірургія?

Можна сміливо стверджувати, що пластична хірургія з'явилася з розвитком стародавньої медицини. Уже тоді лікарі проводили різні операції, піклуючись про те, щоб сліди і шви були малопомітними. Східні цілителі досягали великих успіхів в процесі усунення різних дефектів зовнішності. Під час численних воєн їх вміння дали можливість воїнам відновлювати колишній зовнішній вигляд з мінімальними слідами від швів і рубцями.

Новий виток в історії пластичної медицини пов'язаний з епохою Просвітництва, коли її виділили в окрему медичну галузь. У XIX столітті при проведенні операцій починають використовувати анестезію, розробляються антисептичні засоби, що дає можливість вивести дану галузь медицини на новий рівень.

Сучасна пластична хірургія

Особливу популярність процедури по відновленню краси і молодості набули в середині минулого століття. Після Другої світової війни хірурги робили все можливе, щоб позбавити солдат від наслідків пережитих воєнних дій.

Починаючи з 50-х років, в естетичній медицині удосконалюються і розробляються нові методики щодо усунення дефектів зовнішності, що дало новий поштовх в історії розвитку даної галузі. У цей час починають застосовувати місцеву анестезію, що дозволило проводити більш безпечні операції.

Зараз за допомогою пластичної хірургії можна усунути практично будь-який естетичний дефект. Застосування новітнього обладнання та удосконалених методик дозволяє з мінімальним ризиком для здоров'я надати своєму тілу бажаний зовнішній вигляд і форму.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
19-04-2017
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

7-8 квітня 2017 року відбувся істинно грандіозна подія, а саме-міжнародна зустріч знаменитих пластичних хірургів з далекого зарубіжжя з колегами, пластичними хірургами України- українсько-балтійський міжнародний форум Intrenational Society of Aestetic Plastic Surgery Visiting Professor Program.
Красиві груди - мрія і предмет гордості сучасних жінок і дівчат. Багато представниць прекрасної половини людства хотіли б змінити форму і розмір молочних залоз, саме тому мамопластика зараз є досить затребуваною галуззю пластичної хірургії.
Вікові зміни шкіри - прояви, від яких хоче себе уберегти кожна жінка. Однак вік бере верх, і шкіра обличчя поступово втрачає пружність і еластичність, на ній починають з'являтися зморшки, які з плином часу стають більш глибокими і помітними.
2-3 вересня 2016 року в столиці нашої країни відбувся другий грандіозний форум ISAPS, провідним спікером якого був професор ISAPS Оскар Рамірез, США, доктор медицини, пластичний хірург, сертифікований Американською Колегією пластичної хірургії
19 травня 2016 року в Україні відбувся грандіозний форум в рамках Visiting Professor Program ISAPS - найбільш знакова подія для українських лікарів, унікальна своїм складом спікерів - світових лідерів пластичної хірургії.