Україна, 36011, м.Полтава, проспект Першотравневий,9 +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Історія пластичної хірургії

Сучасна пластична хірургія дає можливість позбутися від всіляких дефектів краси, що обумовлює надзвичайну популярність даної сфери медицини. За допомогою хірургів можна повернути собі молодість і красу, надати тілу правильні пропорції, а фігурі - привабливі обриси.

Історія, що йде в глибину тисячоліть

Історія пластичної хірургії Людина приділяє досить багато уваги своїй зовнішності. Ще в давні часи були встановлені певні еталони краси, яких ми намагаємося дотримуватися досі: струнка і пропорційна фігура, тонка талія, пружна молода шкіра, акуратний носик. Якщо ж з яких-небудь причин реальні параметри не відповідали бажаним, людина пробувала різні способи корекції.

Перша згадка про пластичну хірургію

Термін має грецьке походження від слова «plastikos», що в перекладі означає «створювати форму». Перші відомості про проведення операцій такого роду пов'язані з появою папірусу в Стародавньому Єгипті (XVI ст. до н.е.). Уже тоді хірургія проводилася з урахуванням різних естетичних аспектів.

Пізніше подібні маніпуляції проводилися в Стародавній Індії та Китаї. У записах китайського цілителя Бянь Цює, датованих V століттям до н.е., збереглися відомості про проведення естетичних операцій на очах і вухах. Східні лікарі також проводили ряд інших естетичних процедур:

  • по виправленню носа;
  • усунення дефекту, відомого як «заяча губа»;
  • корекцію фігури.

Коли з'явилася пластична хірургія?

Можна сміливо стверджувати, що пластична хірургія з'явилася з розвитком стародавньої медицини. Уже тоді лікарі проводили різні операції, піклуючись про те, щоб сліди і шви були малопомітними. Східні цілителі досягали великих успіхів в процесі усунення різних дефектів зовнішності. Під час численних воєн їх вміння дали можливість воїнам відновлювати колишній зовнішній вигляд з мінімальними слідами від швів і рубцями.

Новий виток в історії пластичної медицини пов'язаний з епохою Просвітництва, коли її виділили в окрему медичну галузь. У XIX столітті при проведенні операцій починають використовувати анестезію, розробляються антисептичні засоби, що дає можливість вивести дану галузь медицини на новий рівень.

Сучасна пластична хірургія

Особливу популярність процедури по відновленню краси і молодості набули в середині минулого століття. Після Другої світової війни хірурги робили все можливе, щоб позбавити солдат від наслідків пережитих воєнних дій.

Починаючи з 50-х років, в естетичній медицині удосконалюються і розробляються нові методики щодо усунення дефектів зовнішності, що дало новий поштовх в історії розвитку даної галузі. У цей час починають застосовувати місцеву анестезію, що дозволило проводити більш безпечні операції.

Зараз за допомогою пластичної хірургії можна усунути практично будь-який естетичний дефект. Застосування новітнього обладнання та удосконалених методик дозволяє з мінімальним ризиком для здоров'я надати своєму тілу бажаний зовнішній вигляд і форму.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
19-04-2017
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

7-8 квітня 2017 року відбувся істинно грандіозна подія, а саме-міжнародна зустріч знаменитих пластичних хірургів з далекого зарубіжжя з колегами, пластичними хірургами України- українсько-балтійський міжнародний форум Intrenational Society of Aestetic Plastic Surgery Visiting Professor Program.
Красиві груди - мрія і предмет гордості сучасних жінок і дівчат. Багато представниць прекрасної половини людства хотіли б змінити форму і розмір молочних залоз, саме тому мамопластика зараз є досить затребуваною галуззю пластичної хірургії. Збільшення грудей: як проходить операція? Операції такого типу передбачають можливість застосування двох основних підходів.
Вікові зміни шкіри - прояви, від яких хоче себе уберегти кожна жінка. Однак вік бере верх, і шкіра обличчя поступово втрачає пружність і еластичність, на ній починають з'являтися зморшки, які з плином часу стають більш глибокими і помітними. Сучасна косметологія постійно шукає нові способи позбавлення від різних вікових змін шкіри. Зараз однією з найбільш ефективних і тому популярних процедур є нитковий ліфтинг.
2-3 вересня 2016 року в столиці нашої країни відбувся другий грандіозний форум ISAPS, провідним спікером якого був професор ISAPS Оскар Рамірез, США, доктор медицини, пластичний хірург, сертифікований Американською Колегією пластичної хірургії, який поділився світовим досвідом своїх досягнень в пластичній хірургії, адже саме Рамірез отримав міжнародне визнання за інноваційні техніки в реконструктивної та косметичної хірургії, зокрема, ендоскопічної пластичної хірургії.
19 травня 2016 року в Україні відбувся грандіозний форум в рамках Visiting Professor Program ISAPS - найбільш знакова подія для українських лікарів, унікальна своїм складом спікерів - світових лідерів пластичної хірургії. Основний з них - професор Міжнародної Асоціації Естетичних пластичних хірургів ISAPS Алан Фогля, засновник Clinique de chirurgie esthétique du docteur Fogli Alain, м. Марсель, Франція.