м. Полтава, проспект Віталія Грицаєнка, 9 ПН-ПТ з 8:30 до 15:00, СБ-НД: вихідний +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07
Фімоз і укорочена вуздечка статевого члена - два неприємних і навіть небезпечних стани, з якими можуть зіткнутися багато чоловіків. Незважаючи на те, що обидва стани досить прості в діагностиці, до уролога зазвичай потрапляють пацієнти або на важких стадіях перебігу захворювань, або при вкрай вираженій хворобливості.
Тим часом, хірургічне лікування як фімозу, так і короткої вуздечки пеніса - досить тривалі і безпечні процедури, після яких значно поліпшується якість життя пацієнтів.
Для фімозу характерно неповне або зовсім відсутнє розкриття головки статевого члена. В такому випадку крайня плоть звужена і недостатньо еластична. Найчастіше цей стан характерно для новонароджених хлопчиків, і в міру дорослішання ця проблема зникає у 90% дітей. Якщо неповне розкриття збереглося до пубертату, необхідна консультація уролога і подальше оперативне втручання по обрізанню крайньої плоті.
Однією з частих причин фімозу є спадкова недостатність еластину, через що крайній плоті не вистачає еластичності. Крім того, розвитку фімозу сприяють різні запальні захворювання в області головки, для яких характерне рубцювання.
Також до рубцювання приводять різні травми крайньої плоті - наприклад, ті, які можуть виникнути в результаті самостійних спроб позбавлення від фімозу. Сюди ж відносяться травми під час першого статевого акту або мастурбації, і навіть травми від ерекції.
У період пубертату можливе виникнення невідповідності розмірів статевого члена і крайньої плоті, яка по одній із зазначених вище причин не може розтягнутися в достатній мірі.
Саме тому важливо вчасно діагностувати фімоз і відмовитися від самолікування.
Основний симптом цього стану характерно виражений вже у хлопчиків раннього шкільного віку: неможливість повного розкриття головки пеніса. До цього симптому приєднується болючість при сечовипусканні, а в подальшому - при ерекції і під час статевого акту.
Крім того, в деяких випадках можлива не тільки хворобливість при виділенні сечі, але і убогість її виділення. Це пов'язано з тим, що крайня плоть в такому стані може зростатися з тканинами навколо уретри, тим самим перешкоджаючи вільному проходженню сечі.
Ускладнення в результаті запущеного фімозу можуть бути різного ступеня тяжкості. Серед них:
Дані ускладнення стають не тільки причиною серйозних психоемоційних проблем у чоловіків, а й можуть призвести до загрозливих здоров'ю проблем.
З причини небезпеки розвитку серйозних ускладнень, що безпосередньо впливають на якість життя чоловіка, а також його стану здоров'я, при наявності симптомів фімозу показано якнайшвидше операційне лікування.
Операція з видалення крайньої плоті називається обрізанням або циркумцизією. Залежно від стадії захворювання, яке виражається тяжкістю його перебігу, можливе повне або неповне видалення крайньої плоті, а також висічення некротизованих тканин на найбільш запущеній стадії з подальшою реконструктивною операцією. Обрізання в більшості випадків не залишає помітних рубців, і статевий член після цієї операції не втрачає чутливість.
Циркумцизія також часто проводиться в виключно косметичних цілях, що також сприяє підвищенню якості життя пацієнта і налагодженню його психоемоційного стану.
Коротка вуздечка статевого члена характеризується болючим натягом від статевого акту і в цілому при ерекції, а також деформацією форми пеніса. При такому стані статевий член може болісно вигинатися в сторону мошонки, що ускладнює не тільки сексуальні активності, але і сечовипускання.
В результаті розвивається статева дисфункція і наступні за нею психологічні проблеми. Крім того, коротка вуздечка може сильно натягнутися і порватися, що не тільки вкрай болісно, але і небезпечно через можливість занесення інфекції.
Після розриву дефект не усувається, а навпаки, збільшується: формується спайковий процес, в результаті якого вуздечка ще сильніше стягується. Звідси випливає подальше пригнічення еректильної функції і проблеми в статевому житті.
Операція по подовженню вуздечки називається Френулотомія. Це втручання триває не довше півгодини і проводиться в умовах місцевої анестезії.
Якщо стан пацієнта дозволяє і вуздечка до операції не була розірвана, лікар розсікає її поперек, розподіляє шкіру і поздовжньо накладає шви з саморозсмоктуючих полімерних ниток.
У ситуації, коли розрив вуздечки вже є в анамнезі, лікар проводить Френулотомію з виконанням Z-образного розрізу, який послаблює натяг м'яких тканин.
В кінці операції накладаються косметичні шви, які мінімально помітні після загоєння.
Відразу після проведення операції пацієнт може відчути незначну слабкість і навіть легку нудоту. Це нормальне післяопераційний стан, пов'язаний з реакцією організму на хірургічне втручання. У такому випадку рекомендується відновити баланс електролітів і глюкози в організмі, випивши води, солодкого чаю і з'ївши трохи солодкої і калорійної їжі.
Після операції пацієнт нетривалий час спостерігається в умовах стаціонару, після чого отримує подальші рекомендації від хірурга-уролога і виписується. Серед таких рекомендацій зазначаються:
Суворе дотримання всіх рекомендацій лікаря-хірурга після операції по пластиці вуздечки дозволить уникнути ускладнень і максимально швидко загоїти післяопераційну рану.
Схожі новини