м. Полтава, проспект Віталія Грицаєнка, 9 ПН-ПТ з 8:30 до 15:00, СБ-НД: вихідний +38 (0532) 56 02 11 +38 (095) 688 25 07

Алергія на гіалуронову кислоту: причини, симптоми і профілактика

Алергія на гіалуронову кислоту: причини, симптоми і профілактика Гіалуронова кислота один з найбільш затребуваних продуктів в сучасній косметології. Бажаючи поліпшити свою зовнішність без операцій, все більше людей вибирають саме уколи краси з її використанням. Популярність таких препаратів пов'язана з вираженим естетичним ефектом і безпекою. Дійсно, в більшості випадків ін'єкції не викликають ніяких алергічних реакцій. Однак повністю виключити ймовірність появи алергії не можна. Чому ж вона виникає, як виявляється і чи можна її попередити?

Причини виникнення алергічних реакцій

Алергія після введення препаратів на основі гіалуронової кислоти може виникнути з кількох причин:

  • схильність до алергічних реакцій в разі потрапляння в організм будь-яких чужорідних речовин;
  • алергія на знеболюючі препарати, які використовуються перед введенням ін'єкцій;
  • індивідуальна непереносимість філерів, в складі яких є синтетична гіалуронова кислота;
  • алергія на окремі компоненти препаратів пептиди, вітаміни;
  • низька якість філерів і наявність в них сторонніх домішок;
  • недотримання правил застосування препарату;
  • наявність протипоказань до косметологічних ін'єкцій.

Раніше однією з найбільш поширених причин алергії було застосування засобів з гіалуроновою кислотою тваринного походження. Її неможливо було повністю очистити від ліпідних і білкових з'єднань, які і були головними причинами небажаних алергічних реакцій після процедур. Сьогодні серед сумлінних косметологів її не прийнято використовувати професіонали віддають перевагу гіалуронової кислоти, одержуваної з рослинного субстрату із застосуванням спеціальних бактерій. Вона відрізняється високим ступенем очищення, що мінімізує ризик алергічних реакцій.

Симптоми алергії на філери

Ін'єкційне збільшення губ і інші косметологічні процедури з використанням гаілуронової кислоти має стандартну симптоматику реакцій: набряклість і почервоніння зон введення препаратів. Зазвичай симптоми проявляються в ранній реабілітаційний період і проходять через 3-5 днів після ін'єкцій. Боятися цих звичних симптомів не варто вони не несуть в собі ніякої небезпеки.

Але є ряд симптомів, поява яких свідчить про розвиток алергії на гіалуронову кислоту:

  • виражений свербіж і сильне печіння в областях введення філера;
  • висипання з паралельним набуханням шкірного покриву;
  • сильна набряклість, яка не проходить навіть через 3-5 днів після процедури;
  • зміна кольору шкіри і поява пігментних плям;
  • виникнення герпесу.

Алергія на гіалуронову кислоту: причини, симптоми і профілактика При всіх цих симптомах необхідно звернутися до лікаря. Він призначить діагностичні процедури, щоб спростувати або підтвердити алергію. Якщо діагноз буде підтверджений, після з'ясування причин небажаних реакцій фахівець призначить лікування.

Навіть якщо алергія не спровокувала серйозні негативні наслідки, повторно використовувати той же препарат не рекомендується. Попадання цього ж алергічного компонента в організм може стати причиною важких системних реакцій. Тому після лікування лікар визначить, які препарати з гіалуроновою кислотою в подальшому можна використовувати конкретному пацієнту, а від застосування яких потрібно відмовитися.

Профілактика алергії на гіалуронову кислоту

Для попередження потенційної алергії на філери, перед ін'єкційними процедурами повинні проводитися алергопроби. Для цього на шкірі робляться невеликі подряпини, поверх яких наноситься можливий подразник засіб на основі гіалуронової кислоти, яке планується використовувати під час операції. Якщо через 2-3 дні не проявилося ніяких насторожують симптомів, значить, застосування препарату припустиме.

Щоб введення філерів пройшло для пацієнта з мінімальними ризиками, необхідно виконувати кілька простих правил:

  1. Якщо у пацієнта є схильність до алергії на різні косметологічні засоби, рекомендується використовувати антигістамінні препарати. Їх потрібно приймати 3-4 дні до процедури і після.
  2. Першу добу після процедури не можна надавати будь-які фізичні дії на зони обробки.
  3. Кілька днів до і після сеансу не можна вживати алкоголь, а також гостру і солону їжу.
  4. Протягом двох тижнів після ін'єкцій бажано не відвідувати лазні, сауни і солярії.

І найголовніше після проведення процедури потрібно виконувати всі рекомендації лікаря. Це гарантує якісне післяопераційне відновлення.

Матеріал підготовлений
фахівцями клініки пластичної хірургії
28-06-2019
Запишіться на консультацію
Отримайте персональні рекомендації лікаря!

Схожі новини

Форма ніг найважливіший параметр, що впливає як на естетику тіла, так і на здоров'я людини. Кривизна може стати причиною не тільки психологічного дискомфорту, але і ряду проблем викривлення хребта, варикозу, артрозу. Не допустити таких ускладнень допоможе тільки своєчасна корекція. В одних випадках форму можна виправити вправами, а в інших випрямити ноги допомагають тільки більш ефективні рішення круропластика або ортопедичні операції.
Незважаючи на те, що ліпофілінг обличчя і тіла відноситься до категорії малотравматичних операцій, повністю виключати ускладнення після корекції не можна. І мова йде не про набряклості і легких гематомах, які є нормальними явищами в ранньому післяопераційному періоді і проходять протягом тижня. При певних умовах у пацієнта можуть розвиватися більш серйозні і тривалі ускладнення, що вимагають медичного втручання. Дізнаємося, якими можуть бути побічні ефекти ліпофілінга і як їх мінімізувати.
Ліпофілінг методика моделювання контурів і збільшення обсягів обличчя і тіла за допомогою власних жирових тканин пацієнта. Процедура полягає в перекачуванні жиру з тих областей, де він в надлишку, на ділянки, які вимагають корекції. Поліпшення рельєфу і стану шкіри досягається не тільки за рахунок ефекту наповнення, а й завдяки впливу стовбурових клітин пересаджуваного жиру. Настільки привабливий результат робить ліпофілінг, є однією з найбільш затребуваних процедур сучасної пластики.
Операція по обрізанню крайньої плоті здавна оточена безліччю домислів і суперечок. Незважаючи на поширену думку, у цієї процедури є не тільки релігійні або соціальні передумови, а й медичні. Циркумцизія показана дорослим чоловікам при розвитку фімозу. Розберемося, що це за патологія і як лікарі виконують обрізання крайньої плоті для усунення проблеми. Ознаки та небезпека фімозу Фімоз це патологічний стан, при якому крайня плоть настільки звузена, що ускладнює оголення головки пеніса.
Красиві груди завжди були гордістю жінок, але не всіх природа обдарувала однаково щедро. У спробах збільшити недостатньо об'ємний бюст в домашніх умовах представниці прекрасної статі готові піти багато на що: харчуватися рекомендованими продуктами, використовувати народні засоби і розрекламовані креми. Чи є користь від подібних методів або все ж треба лягати під ніж хірурга - розповідають лікарі Клініки Пластичної та Косметичної Хірургії в Полтаві.